Globalus civilizacijų persikraustymas. Žvilgtelėkime, kas už horizonto.

Pasibaigęs, neturintis precendento savo trukme ir iškilmingumu Si Czinpingo vizitas Londone nenustoja jaudinti politologų protų pasaulyje. Taip pat ir daugybe simbolikos, kurios buvo su kaupu. Tai ir palinkusi sveikindama kiniečių Pirmininką karalienė, ir karališka karieta, kurioje Si Czinpingas kartu su karaliene važiavo į Bukingemo rūmus. Ir, žinoma, Kate Midlton raudona suknele...

Vladimiras Toporovas: Lietuviai laike ir erdvėje

Šiame neilgame filme V. Toporovas pasakoja apie baltiškos kilmės vietovardžių ir vandenvardžių atsiradimą dabartinės Rusijos ir Maskvos teritorijoje, apie galimą slavų kilmę, kaip baltiškų periferinių genčių, didžiojo tautų kraustymosi laikotarpiu atitrūkusių nuo savo motininių tautų ir nukeliavusių į dabartinės Rusijos teritoriją bei pamažu suslavėjusių.

Globalioji Eločka-žmogėdra / Глобальная Эллочка-людоедка

Сегодня довелось ознакомиться с интересной статьей, посвященной феномену так называемого Глобиша, или Глобального Инглиша, то есть - специфического языкового конструкта, с некоторого времени активно продвигаемого в качестве языка межнационального общения. Что же есть этот "глобиш"?

Sirijos teroristai nutraukia ryšius su „Al-kaida“ ir bando tapti „legalia opozicija“

Libano leidinys „Safir“ paskelbė medžiagą, nušviečiančią procesus, vykstančius Sirijos smogikų viršūnėse. Tęsiasi bandymai paversti teroristus į „legalią opoziciją“. Grupuotės „Achar aš-Šan“ vadų tarybos susirinkime dauguma balsų buvo priimtas nutarimas nušalinti lyderius, kurie anksčiau bendradarbiavo su teroristine grupuote „Džebchat an-Nusra“ ir tarptautine teroristine organizacija „Al-Kaida“.

Reformacijos diena – palūkanų era pasibaigė

Šiandien – spalio 31-oji. Jeigu paklaustume jaunimo, kuo ši diena ypatinga, dažnas tikriausiai atsakytų – Helovinas. Helovinas pas mus atėjo iš Niujorko, maždaug prieš 30 metų, o į ten atėjo lyg ir iš Airijos. Tačiau Vokietijoje spalio 31-oji žinoma kaip protestantizmo diena. Mat 2017-aisiais sukaks 500 metų, kai Martynas Liuteris ant bažnyčios durų prikalė savo tezes. Kodėl apie tai kalbu? Ogi todėl, kad ruošiausi kalbėti apie palūkanas.

Generolas Krūmas atsako į skaitytojų klausimus, jam talkina gamtininkas Cinamonas Paltaravičius

Vyriausybės tarnautojas klausia: „Premjeras per televiziją gyrėsi, kad žino valdžios sėkmės formulę. Ar taip gali būti?“Generolas atsakė: „Štai ji: Jaunų ir darbingų piliečių skaičius valstybėje yra atvirkščiai proporcingas vagių ir idiotų skaičiui jos valdžioje!“Universiteto studentas klausia: „Ar teisybė, kad homoseksualistai turi homoseksualizmo geną?“Gamtininkas atsakė: „Dar daugiau, jų DNR vietoj nukleotido Timino, atrastas nukleotidas Uracilas, kuris yra būdingas bakterijų ir virusų DNR struktūroms, o šie, žinia, kaip ir homoseksualistai, yra vienalyčiai.

Mane dar kartą aplankė Jehovos liudytojai...

Šeštadienį mane dar kartą aplankė Jehovos liudytojai, savo pažadą ateit dar kartą jie visgi ištesėjo (atėjo po dviejų savaičių pertraukos) ir tas yra labai malonu iš jų pusės. Šįkart atėjo vėl dviese, bet jau kitokioj komplektacijoj: atėjo mergina vardu Rūta (ta protingesnioji iš dviejų merginų kurios lankėsi praeitą kartą) ir niekad iki šiolei nematytas vyrukas vardu (berods) Benjaminas.

Paskutinė Pompėjos diena - praeities ryšys su dabartimi arba kas taps Naujuoju Babilonu?

Город, оказавшийся во власти откровенной страсти и похоти, накладывал свою печать даже на добропорядочных граждан. Ну а что касается ошалевших от вседозволенности помпейских мужчин, то некоторые из них даже вешали на своих домах таблички с изображением и размерами своего "достоинства".

Kur einame? Į PALAIMINIMĄ AR PRAKEIKIMĄ?

Jeigu dar vakar kas būtų paklausęs, ar aš važiuosiu Prie Kauno marių, kur pastatytas Drąsiaus žūties vietoje angelo paminklas su Dievo Žodžiais: ,,PALAIMINTI PERSEKIOJAMI DĖL TEISUMO; JŲ YRA DANGAUS KARALYSTĖ", būčiau atsakęs, kad nevažiuosiu, nors žinojau, kad artimieji ir jų šalininkai ruošiasi aplankyti Šlienavą TĖVO dienos proga. Man Dievo, tėvo, motinos, vaikų ir kitos šventės kiekvieną dieną, kiekvieną minutę ar sekundę. Tačiau Šventosios Dvasios pagavoje, pakvietęs dar vieną Panevėžio aktyvią visuomenininkę, judėjimo pirmininkę, tai padariau ekspromtu.

Kai kuriuose Londono rajonuose sergančių tuberkuliozę daugiau negu Ruandoje ar Irake

В 2014 году в Лондоне было зарегистрировано более 2,5 тыс. новых случаев заболевания туберкулёзом. По данным Всемирной организации здравоохранения, в некоторых районах британской столицы уровень заболеваемости им выше, чем в Ираке, Руанде и Эритрее. Председатель комитета здравоохранения Лондонской ассамблеи Онкар Сахота считает, что причина сложившейся ситуации заключается не в наплыве беженцев.

Į Europa vyksta nauja 300.000 pabėgėlių banga!

Spalio 30 dieną Graikijos URM pranešė, kad į Europą vyksta 300000 pabėgėlių banga. Krizė tai dievo bausmė, tokia yra šio graikiško žodžio pirmapradė reikšmė. Mums tenka kentėti už mūsų poelgius. Ne visada ir už mūsų poelgius tenka kankintis, tai būtų dar pusė bėdos, kad už savus, dar dažniau tenka kankintis už svetimus nusikaltimus.

Kinija atsisako vieno vaiko politikos

Kaip praneša valstybinė informacinė agentūra „Xinhua“, Kinijos vyriausybė atšaukė daugiametę politką, dėl kurios dauguma miestų šeimų galėjo turėti tik vieną vaiką. Pagal naujas taisykles nuo šiol šeimos galės turėti po du vaikus. Šis sprendimas buvo paskelbtas po keturias dienas vykusio Kinijos valdančiosios Komunistų partijos plenumo, vykusio šią savaitę, siekiant parengti ekonominio ir socialinio vystymosi planą sekančiam penkmečiui.Vyriausybė pirmą kartą pritaikė gimstamumo apribojimus 1979 metais bandydama sustabdyti greitą gyventojų skaičiaus didėjimą.

Nuobodžiaujanti Europa

Kodėl Europai nuobodu? Pirmas dalykas – sąvoką Europa mes traktuosime plačiau, t.y. priskirsime jai visą Senąjį pasaulį, Naująjį pasaulį ir buvusias kolonijas (Australiją, Naująją Zelandiją, Kanadą), kurios patyrė didžiausią europiečių įtaką ir neištrūko iš kultūrinės Vakarų įtakos. Antra – pabandysime paaiškinti šiame kontekste sąvoką „nuobodulys“.

V. Putinas ragina šalis atsisakyti euro ir dolerio, tarpusavyje prekiauti nacionalinėmis valiutomis

Rusijos vadovas Vladimiras Putinas ragina ekonomiškai bendradarbiaujančias valstybes su Rusija ir tarpusavyje atsiskaitinėti savomis nacionalinėmis valiutomis, atsisakant tiek nuo dolerio, tiek ir nuo euro: dar šį rugsėjį jis šalies parlamentui pasiūlė pašalinti eurą ir dolerį iš finansinių operacijų tarp NVS narių; o dabar šį pasiūlymą teikia ir Vietnamui, Indijai, Turkijai ir Egiptui.

Helovinas: visa tiesa apie šventę

Mokslininkai įrodė, jog švęsti Heloviną iš tiesų yra pavojinga, nes ši šventė vaikų ir paauglių psichikai gali turėti tikrai žalojančias pasekmes. Gal todėl praėjus Helovino šventei, ženkliai padaugėja darbo psichoterapeutams. Taigi, Helovinas – šventė, kuri šlovina viską, ką Dievas vadina bjaurastimi. Krikščionys jokiu būdu ir niekaip neturi dalyvauti šiame Dievo piktžodžiavime!

Ar įmanomas maidaunas Baltarusijoje? / Возможен ли майдан в Белоруссии?

Стратегия Запада – оторвать Белоруссию от России Членство в Евросоюзе перестало быть гарантией экономического благополучия Грядет радикальный белорусский национализм Больше 60 процентов белорусов одобрили воссоединение Крыма с Россией В Белоруссии есть запрос на историческую Россию Белорусская идентичность конкретизирует русскую

Tapybiškas vaizdelis. Specrinkinys-14. Dvigubi standartai

Пора опубликовать очередной спецвыпуск "Картины маслом", и на этот раз темой стали слишком широко применяемые в современном западном мире двойные стандарты. Как обычно, у некоторых картинок 18+.

Bavarai A.Merkel Vyriausybę skelbs neveiksniais impotentais. Trūko net ir koalicijos partnerių kantrybė

Ar seniai čia Mama Merkel kvietėsi nelegalius migrantus atvykti ir žadėjo visais pasirūpinti, o Miuncheno stotyje skardėjo juos sveikinantys silpnapročių plojimai? Praėjo vos kelios savaitės - ir nebeatlaikanti migrantų antplūdžio Bavarijos Vyriausybė atvirai apkaltino kanclerę A.Merkel ir jos bendražygius totaliu neveiksnumu ir politine impotencija baisios krizės akivaizdoje.

Puikus naujas pasaulis, kuris vis eina ir eina, ir niekad neateina

Prieš kelias diena lankiausi pas draugą, kuris buvo dar ir peršalęs. Jis pasiguodė, kad kai taip nutiko, nusipirko tokių pat vaistų, kaip kad anksčiau, kai gyveno su tėvais, jam duodavo mama. Bet tik užaugęs suprato, kad ten buvo homeopatija. Nusivylimas kaip reikiant. Suprantama. (juos po to kartu suvalgėm kaip saldainius)

Generolas Krūmas atsako į „Šauksmo“ skaitytojų klausimus

Skaitytojas iš Balbieriškio Rapolas klausia: „Kodėl Lietuvos kariuomenė naudoja Dovydo žvaigždės simboliką?“ Generolas Krūmas atsakė: „O kas jums sakė, kad ji Lietuvos?“ „Ar geros kokybės nupirktosios vokiškos haubicos?“,- klausia visa eilė skaitytojų iš visos Lietuvos. Generolas Krūmas atsakė: „Haubicų pirkimą reikėjo patikėti Broniui Bradauskui – nupirktų dvivamzdes“.

Padėk skleisti INFORMACIJĄ!
Paremk LDieną.lt

Naujausi

Skaitomiausi

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10


Rimtos istorijos:

Populiariausi per 7 dienas


Populiariausi per 30 dienų


Populiariausi per visą laikąHey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Kiekvienas žmogus su čia pateikta informacija elgiasi savo nuožiūra.
Pradžia: 2014 rugpjūčio 18 | 1.367 | 441.851
Susisiekti: