Gintautas Sakalauskas: Mūsų bausmių vykdymo sistema ginasi nuo humaniškumo daigų

Kodėl bausmė mūsų šalyje labai dažnai suprantama kaip laisvės atėmimo sinonimas? Kodėl kasmet vis ilginami įkalinimo bausmių terminai ir taip mažai kalbama apie nusikaltimą padariusio žmogaus integraciją į visuomenę? Ar Lietuvos bausmių sistemoje yra mąstoma apie ilgalaikę perspektyvą? – apie tai pokalbis su socialinių mokslų (teisės) daktaru, Vilniaus universiteto Teisės fakulteto Baudžiamosios justicijos katedros docentuGintautu Sakalausku.

Iš Pabaltijo žmonės bėga bijodami dėl rytdienos

Labai svarbi emigracijos iš Pabaltijo priežastis – baimė dėl ateities: daugelis Lietuvos ir Latvijos žmonių bijo netekti darbo, kadangi supranta, jog kito darbo savo šalyse jie neras, o iš vietinės bedarbio pašalpos neišgyvensi. Taigi, emigracija yra vienintelis išsigelbėjimas: tai, ką Baltijos šalių politikai bailiai vadina „išvykomis užsidirbti“ ar netgi „pažintinėmis kelionėmis“, iš tikro yra gyventojų evakuacija iš socialinės ir ekonominės nelaimės zonos.

Visuomenė ir Seimas: Lietuvoje - ne demokratija, bet timokratija

Seime milijonierių 616 kartų daugiau, negu visuomenėje: a) daugiau nei trečdalio Seimo narių turtas ir santaupos viršija milijoną litų; b) trečdalis Lietuvos gyventojų - ties skurdo riba. Taigi, Lietuvos Seimas, paprasčiausiai - antivisuomeniškas. Seimas - turtėjimo vieta: per kadenciją Seime milijonierių padaugėjo 54%. Per visas Seimo kadencijas Lietuva klimpo į skolas. Seime kyšininkų nėra, yra lobistai.

Užtenka valdžiai prisidengti socialiai pažeidžiamomis grupėmis

Nuo kada socialinis darbuotojas yra arčiau neįgalaus, nei jo kaimynas ar šeima? Gėda, kad valdžia taip manipuliuoja žmonėmis. Gėda, kai atsiranda bendrininkų siekiančių pasinaudoti neįgaliaisiais. Iš vis gėda, kad mūsų valdžia nesugeba sąžiningai pasirūpinti savo piliečiais.

Veidaknygių chuliganai nebaudžiami tyčiojasi iš Lietuvos teisėsaugos

Veidaknygių chuliganai ir toliau nebaudžiami tyčiojasi iš Lietuvos teisėsaugos. 2016m. kovo 29 d.  Lietuvos generalinei prokuratūrai pateiktas prašymas iškelti baudžiamąją byką Algiui Ramanauskui ir jo bendrininkams pagal LBK 170 straipsnį. Šį prašymą baudžiamojo persekiojimo departamento vyriausiasis prokuroras Simonas Slapšinskas jau perdavė nagrinėjimui Vilniaus apylinkės prokuratūrai.

Ką daryti su signatarais Z. Vaišvila, R. Paulausku ir kitais?

Laimėjus revoliucijai, klasių kova nesibaigia. Ji aštrėja. Nugalėta, bet nesunaikinta kontra rengiasi revanšui. Taip kalbėjo didieji spalio revoliucijos vadai. Per šimtą metų daug kas pasikeitė, bet ne viskas. Ir kas galėjo pagalvoti, kad du mūsų dainuojančios revoliucijos veikėjai, du revoliucijos šaukliai bei dainiai taps kontromis/valstybės grėsmėmis!

Delfis paskelbė: Arvydo Anušausko žmona - BE PROTO

Toks Šventųjų beždžionėlių gyvenimas. Vaikščioti po klubus ir mados namus atsibosta. Tada podiumais tampa Seimo salės. Aišku, ne už dyką. Savo tuštybę juk reikia kažkaip kažkur įamžinti. Ir nepamirškite, kad už jos "grožį" - makiažus, reklamą, restoranus, keliones, viešbučius, brangius rūbus ir gerą maistą moka Lietuvos mokesčių mokėtojai per LR Seimo narį A. Anušauską.

Kodėl seimo VALDŽIAGYVIAI mažina darbuotojų garantijas? Nebesitiki laimėti rinkimų?

Mūšiai dėl naujojo Darbo kodekso (DK) projekto persikėlė į Seimo plenarinių posėdžių salę. Įdomu stebėti, kaip didžiausi politiniai priešininkai (konservatoriai, socialdemokratai, liberalai bei Darbo partijos atstovai) susivienijo bendram tikslui – dirbančiųjų socialinių garantijų mažinimui.

Lietuvoje kyla nauja žvaigždė, kurios kilimui sutelktos visų MIP pajėgos

Turbūt jau niekam nėra paslaptis jog Lietuvoje atsirado lietuviškai sugebantis susišnekėti pabėgėlis Abdul Basir Yoususi (toks jo vardas ir pavardė) iš Afganistano, ten dirbęs vertėju tarp užsienio (okupacinės) kariuomenės ir vietos gyventojų.–http://video1.15min.lt/15min_video/2016/04/5705556cd6a8e_360p.mp4Net jo atvykimas į Lietuvą buvo ištrimituotas iš anksto, vos ne kaip legendinės The Beatles muzikinės roko grupės atvykimas į Ameriką.Aerouoste sutinkant pridaryta daugybė nuotraukų, vėliau pateiktų portalų skaitytojams.

TS-LKD stoja ginti darbdavių interesus priimant darbuotojams žalingą Darbo kodeksą

Skelbiame TS-LKD frakcijos pareiškimą apie būsimą paramą libertariniam Darbo kodekso projektui ir žadamas pastangas sugriauti Seimo Socialinės apsaugos ir darbo komitete priimtas būtinas, darbuotojų interesus ginančias šio kodekso pataisas. Pabrėžtina, kad TS-LKD frakcijos narys Rimantas Dagys svarstymų Socialinės apsaugos ir darbo komitete metu nuosekliai laikėsi darbuotojų garantijas ginančios pozicijos, priešingos išdėstytai žemiau pateiktame partijos pranešime.

Kaip sudaromi Lietuvos priešų sąrašai?

Lietuvos slaptosios žvalgybos tarnybos (VSD ir KAM 2-asis departamentas) paskelbė naujausių grėsmių mūsų valstybei ataskaitą. Naujausios grėsmės kiek nuvalkiotos, ne kartą paminėtos mūsų prezidentės, užsienio reikalų ministro viešose kalbose: „Grėsmė yra Rusija.“ Tik šįkart ataskaitoje gausu lietuviškų interneto žiniasklaidos portalų pavadinimų, visuomeninių judėjimų atstovų pavardžių, vienas Seimo narys ir du Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signatarai, kurie… „dirba Rusijai“. Ar tikrai Lietuvos nepriklausomybę tiek nuo Rytų, tiek nuo Vakarų norintys išsaugoti žmonės yra Lietuvos priešai?

Birutė Vėsaitė - ne tik moteris, bet ir haiku meistrė pareiškė: Palikite premjerą ramybėje

Profesoriaus, poeto ir disidento nr. 1 Vytauto Landsvergio, literatūriniuose ratuose žinomo kaip Žemkalnis, pavyzdys užkrėtė ir jo kolegę - Birutę Vėsaitę. Neapsikentųsi rinkiminės kovos patyčių ir purvų bei gailėdama pinigų užsakomiesiems straipsniams žiniasklaidoje, ji drąsiai pati paėmė klaviatūrą į rankas ir stojosi ginti Algirdo Butkevičiaus.

Rusija atsakys į NATO karinių pajėgų Pabaltijyje didinimą

Visi scenarijai, strategijoe, mokomieji žaidimai ir modeliavimas reiškia viena: jei įvyks tiesioginis karinis NATO ir Rusijos susidūrimas, tai pirmiausia palies Pabaltijį, ir tada šis regionas tiesiog išnyks. Kol Pabaltijos šalys neklykė, reikalaudamos, kad NATO užtikrintų jų saugumą, Rusija į jas nekreipė dėmesio. Dabar gi, kai į jas permetami tankai su bombonešiais ir planuojama steigti NATO bazes, jos tampa Rusijos taikiniu.

Alkoholio pramonė, padedama valdžios, išžudė daug žmonių ir sako, kad nebėra kam gerti

Alkoholio pramonė nejuokais išsigando, kad visuomenė nebeapsikenčia tos valdžios ir alkoholio pramonės simbiozės – ėmė rinkti piliečių grupės „Už Blaivią“ parašus alkoholio kontrolės įstatymo griežtinimui. Tada paleido viešųjų ryšių skrajučių, kad alkoholio vartojimas visai nėra problema Lietuvoje.

Naujoji LDiena.lt autorė Fausta taria griežtai: HOMOFOBAI NEPRAEIS!

Žmonės keisti. Sakykime, aš parašiau apie išgamas, kurie, kaip patys sako, užmuštų, padegtų, papjautų ir ant kuolo pamautų visus, po jų nedailiomis kanopėlėmis pasimaišiusius homoseksualus, ir net ranka nesudrebėtų. Pasakiau, kad jie yra šūdų krūva, nes nemanau, kad nors vienas psichiškai sveikas asmuo galėtų NORĖTI ir SVAJOTI bei MĖGAUTIS mintimis apie tai, kaip nieko jam nepadariusiam žmogui pjauna galūnes, galvą, jį spardo, o tada, kaip uogytė ant tortuko - padega, kas likę.

Atsiklaupėme prieš jį, o dabar pabučiuokime jam visi į užpakalį

Žurnalistai ir reporteriai prieš jį ant kelių suklaupė, visos Lietuvos televizijos kameros, kiek tik jų turėjome, buvo atvežtos, valandų valandas jo Aukštybės atbėgėlio-pabėgėlio minia sutinkančių laukė. Daugiau jų buvo negu Romos Popiežių ar JAV Prezidentą sutinkant. Kokia laimė, koks gėris, atbėgėlis-pabėgėlis atvyko, ir ne paprastas, o tas, kuris Juknevičienei ąžuolus Aganistane padėjo sodinti.

„Narsiojo kareivio Artūro nuotykiai“: rusai užpuolė Juodkrantės moterų pliažą

Klastingi tie rusai. Į pačius svarbiausius strateginius Lietuvos objektus nusitaikė – į pliažus. Ėmė, štai, ir Juodkrantės pliažą užpuolė. Išsigando „narsusis kareivis Artūras“ šio rusų išpuolio. Akys jo krauju pasruvo, ranka kelnių kišenėje kažką ėmė grabalioti, tikriausiai pistoletą ar automatą ten čiupinėjo.

Ar demokratizuotas Afganistanas jau okupuotas Talibano? Kodėl Lietuva suteikia prieglobstį bėgantiems nuo pilietinės ir vyriškos pareigos Afganistano dezertyrams?

Netyčiomis nugirdau, kad į Lietuvą su didžiule pijarine pompa buvo atgabentas buvęs Lietuvos kariuomenės misijos Goro provincijoje vertėjas. Vyrukas, kaip teigiama susidurūsių su juo Afganistane, ne toks jau ir blogas. Tačiau nuo seno žinoma, kad "geras vyras" - ne profesija. Ir ne priežastis gauti pabėgėlio statusą Lietuvoje. Labiausiai nustebino viešojoje erdvėje pasirodę gausūs teiginiai, jog prieš tą vyruką asmeniškai Lietuva turi didelių įsipareigojimų ir tai, kad jis buvo skubos tvarka atsigabentas iš, berods, Graikijos, yra tų tariamų įsipareigojimų vykdymas.

Policija mokoma kovoti su mokytojais ir žemdirbiais, su maitintojas ir švietėjais

Iš tiesų viskas, kas vyksta ir kas paviešinama viešojoje erdvėje jau nebeturėtų stebinti – juk sakoma, kad „šuo ir kariamas pripranta“.Tačiau, pasirodo, mūsų visa valstybinė sistema gali pateikti dar tiek „stebuklų“, kad išgirdę apie juos tik žagsime, nesuvokdami ar čia tikrovė, ar bepročių kliedesys.Šįkart kalbame apie vakar (ketvirtadienį) vykusius policijos kursantų apmokymus, kaip elgtis kritinėse situacijose.Kaip visi žinome, pasaulyje bendrai ir Europoje konkrečiai, pirmoji tema yra kova su terorizmu.

Rusų puolimas prasidėjo Juodkrantėje, kur jie sustos? – Nepatikrintais duomenimis sostinėje

Atrodo laikas jau kastis apkasus ir rūsius, ginkluotis, ir kol rusai neatitvėrė pasienio, bėgti į Europą ar už Atlanto. Juk tokie rimti vyrai, kaip Algirdas Butkevičius ir Artūras Paulauskas žino ką kalba, kam kalba ir tikėtina (mažai), jog žino kodėl tą kalba. Bando įspėti tautą apie Rusijos grėsmes ir artėjantį pavojų, tačiau prideda „nepatikrintais duomenimis“. Kad tauta visiškai nesupanikuotų ir neprasidėtų nevaldomas chaosas, kurio metu gali būti, jog jau niekas nieko nebeklausys.

Padėk skleisti INFORMACIJĄ!
Paremk LDieną.lt

Daugiau:

Ir žydai šaudė žydus
665
Buvęs: žiūrėkit kas TEN darosi ir ką JIE – blaivininkai – išdarinėja Europoje
183
NATO kontroliuojami delfiai, ruošia kvailių armiją prieš Rusiją
1943

Naujausi

Skaitomiausi


1
2
3
4
5
6
7
8
Visi videoklipai


Rimtos istorijos:

Populiariausi per 7 dienas


Populiariausi per 30 dienų


Populiariausi per visą laikąHey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Kiekvienas žmogus su čia pateikta informacija elgiasi savo nuožiūra.
Pradžia: 2014 rugpjūčio 18 | 1.367 | 441.851
Susisiekti: