…o teroristinio akto su 147 gyvybėmis Kenijoje – Pasaulis net nepastebėjo…

Mat šio teroristinio akto aukos – ne Vakarų civilizacijos atstovai. Kalbame apie teroristinį aktą Kenijoje, įvykdytą 2015 m. balandžio 2 dieną, kai “Al – Šabab” grupuotės teroristai užpuolė Harisso universiteto bendrabučius ir nužudė 147 studentus, dar 79 sužeidė. Kadangi Vakarų žiniasklaidai tas įvykis buvo neįdomus – žmonės patys dalinosi savo skausmu...

Ką Afrikoje veikia Vakarų demokratija

Įvykiai Sirijoje, o prieš juos – Libijoje užgožia daugybę kitų, mažiau pastebimų vakarietiškosios demokratijos bizniukų visame Afrikos kontinente. Štai 2013 m. sausio mėnesį Malyje įvykdyta Prancūzijos intervencijaPasak Delfi,  “Prancūzija pradėjo intervenciją Malyje, kad padėtų vyriausybės pajėgoms nugalėti islamistus sukilėlius. Pagrindiniai miestai buvo atkovoti, bet šalies šiaurėje kovos tęsiasi. ES į Malį siųs 550 karių, iš kurių apie 150 bus instruktoriai, o likusieji – pagalbinis personalas ir apsaugos pajėgos.

1930 metais Amerika planavo karą su Anglija

Neseniai buvo pirmą kartą paviešintos detalės amerikietiško plano, kaip užpulti ir sunaikinti didžiąją dalį britų armijos. 1930 metais, vis devyni metai iki II Pasaulinio karo, Amerika sukūrė planą, kaip likviduoti britų sausumos pajėgas Kanadoje ir Šiaurės Atlante, tokiu būdu sunaikinant Britanijos prekybines galimybes ir parklupdant ją ant kelių.

Ramūnas Alaunis: Prancūzija aukoja žmones teroristams vardan karo Sirijoje

Lapkričio 13 per teroro išpuolius Paryžiuje žuvo 153 ir daugiau kaip 200 sužeista. Nukauta 10 ekstremistų, Teroristiniai išpuoliai Paryžiuje įvykdyti septyniose keliose skirtingose Paryžiaus vietose, tai aukšto lygio gerai suplanuotos ir koordinuotos karinės operacijos. Joms įvykdyti reikėjo gerai apmokytų, gerai apginkluotų, gerai finansiškai remiamų ir patyrusių kovotojų, geros karinės žvalgybinės patirties ir patyrusių žmonių.

Skerdynės reikiamu momentu arba "Aš-Šarlis" falšsartas / Резня в нужный момент или фальшстарт «Я-Шарли»

Парижские теракты странным образом совпали с намечающимся переломом на сирийских фронтах. Еще со времен гибели лайнера «Луизитания» политикой отдельных стран и целых континентов управляют с помощью локальных, ярких и зверских событий. Серия терактов в Париже тоже случилась дьявольски вовремя, именно в тот момент, когда в Сирии, у самых упертых и боеспособных исламистов начался сыпаться фронт.

Lapkričio 13 d. penktadienis - ilgai ir kruopščiai planuoto kruvinojo chaoso Europoje pradžia

Kraupiausioje žudynių vietoje - Voltero (masono) bulvare esančiame teatre Bataclan, žuvo apie šimtą žmonių. O tuo metu jankių roko grupė "The Eagles of Death Metal" liko nepaliesti. Obama pirmasis stojo prieš TV kameras ir iškilmingai pareiškė, kad tai buvo ataka ne prieš prancūzus ar Prancūziją, o prieš universalias vertybes, kuriomis bendrai dalinasi ir JAV.

Žiauri prancūzų kalbos pamoka

Siaubingi teroristiniai aktai Prancūzijoje labai primena greitą filmo apie karą pervyniojimo vaizdą, kuris dešimtmečiais vykdomas prieš Rusiją. Skerdynės koncertų salėje „Bataklan“ vienas prie vieno primena „Nord-Ost“… Taip kad mes Rusijoje kaip niekas kitas suprantame, kas dabar vyksta su prancūzais. Kaip niekas kitas. Bet tragedija įvyko ne pačiu tinkamiausiu dviejų nacijų santykių laiku. Tik ką prancūzų žurnalas purvinai tyčiojosi iš mūsų lėktuvo žuvusio virš Sinajaus aukų. Ir aš nemačiau nei vieno viešo atsiprašymo iš prancūzų pusės.

Serija Teroristinių aktų Paryžiuje. Daugiau negu 150 žuvusių ir 200 sužeistų

Šiandien Paryžiuje įvyko keli teroristiniai aktai, kurių metu žuvo daugiau negu 150 žmonių ir sužeisti 200. Atsakomybę už juos prisiėmė taip vadinama teroristinė organizacija “Islamo valstybė”. Ką dabar išpieš Prancūzijos valdžios globojami išsigimėlai iš “Charlie Hebdo”, kurie krieš kelias dienas tyčiojosi iš teroristų susprogdinto Rusijos lėktuvo katastrofos aukų? Gal, pagaliau, šitie žmogaus vardo neverti išsigimėliai stos prieš teismą, bus izoliuoti nuo visuomenės?

Kaip auksą pavertė oru

Aukso standarto atsisakymas paleido amžinos infliacijos mechanizmą. 1971 metų rugpjūčio 15 dieną KAV prezidentas Ričardas Niksonas panaikino „aukso standartą“ ir doleris nuo to momento tapo absoliučiai niekuo nepadengtas, kaip ir visos kitos pasaulio valiutos. Nuo tos dienos pinigai pavirto popiergaliais ir laikėsi tiktai vartotojų tikėjimu, kad jie turi kažkokią vertę ir jais galima atsiskaityti. Paradoksalu, bet šią revoliuciją mažai kas pastebėjo.

Europą užplūs 950 milijonų arabų ir negrų

Dar 2003 metais, kai Artimuosiuose Rytuose buvo sąlyginai ramu, o ILIV organizacija nebuvo gimusi, savo pranašiškoje knygoje „Sūnūs ir pasaulinis viešpatavimas: teroro vaidmuo nacijų iškilime ir žlugime“ G. Heinzohas išpranašavo masinį pabėgėlių iš Afrikos ir Artimųjų Rytų įsiveržimą į Europą, mažai kuo besiskiriantį nuo karinio konflikto. Tai buvo daugiau nei pranašystė: mokslininkas savo viziją knygoje pagrindė daugybe statistinių duomenų ir istorinių faktų.

JAV kova prieš terorizmą Sirijoje tik priedanga

JAV prezidentui Obamai paskelbus apie JAV Specialiųjų operacijų pajėgų dislokavimą Sirijoje daugeliui kilo klausimas: kas pastūmėjo priimti tokį sprendimą ir kokios galimos tolesnės pasekmės? Pagal naują Pentagono strategiją JAV pajėgos užims tariamai iš „Islamo Valstybės“ išlaisvintą teritoriją ir laikys ją tol, kol bus pakeista nauja centrinė valdžia Damaske parinkta Vašingtono ir Persijos įlankos šalių.

Ruošiama atpildo operacija... / Готовится операция возмездия...

Путин и Ас-Сиси не озвучивают версию теракта не случайно... Столь продолжительное молчание Каира и Москвы о причине авиакатастрофы, но вместе с тем масштабная эвакуация россиян из Египта приводят к мысли о том, что Кремль не смирился с ударом, нанесенным России.

Olga Četverikova. Anti kryžiaus žygis

Olga Četverikova pasakoja apie pabėgėlių antplūdžio užkulisius, kas ir kodėl organizavo migracijos krizę, kokie jos tikslai.

Islandija. Bankininkų padiktuota revoliucija

Žiniasklaidoje neretai galima aptikti nuomonių apie taip vadinamą islandų revoliuciją kaip sėkmingos kovos su pasauline finansine oligarchija precedentą. Tuose samprotavimuose būtina išmokti atskirti pelus nuo grūdų. Istorija prasidėjo maždaug prieš dešimt metų, kai Islandija liberalizavo visas savo ekonomikos sferas. Buvo privatizuoti islandų bankai, visiškai liberalizuotas tarptautinis kapitalų judėjimas, užsienio investitoriams buvo suteiktos mokesčių lengvatos. Pasauliniai spekuliantai netgi pavadino „vikingų salą“ didžiuliu „hedž fondu“.

Pilkasis kardinolas: ES – JAV privalo priimti daugiau pabėgėlių, mest lauk suverenitetą

Piteris Saterlendas, Jungtinių Tautų Generalinio sekretoriaus Specialus atstovas migracijos klausimams, šokinėja iš vienos sakyklos į kitą, skleisdamas žinią, kad pabėgėlių cunamis parodo, jog nacionalinis suverenitetas yra tik „iliuzija“, viso labo „pasenęs prietaras“, kurį reikia pašalinti. Be to Sutherland sako, kad JAV ir Europos Sąjunga „turi ne tik moralinę, bet ir teisinę pareigą apsaugoti pabėgėlius.“ O tai reiškia, jis visiškai aiškiai dėsto, kad JAV ir ES privalo priimti neapibrėžtą kvotą – bet tai potencialiai milijonus – pabėgėlių ir migrantų, kurių dauguma plūsta iš musulmonų šalių.

Gyvenimas be įstatymų

Visai neseniai buvęs Britanijos premjeras Toni Bleiras sukėlė sensaciją: jis atvirai pareiškė, kad įsiveržimas į Iraką ir jo sugriovimas buvo klaida, dėl kurios kilo chaosas visuose Artimuosiuose Rytuose ir atsirado teroristinė Islamo valstybė. Sensacija tame, kad tokią nuomonę išreiškė būtent vienas pirmųjų karo visuose Artimuosiuose Rytuose iniciatorių. Tonis Bleiras nepasakė nieko naujo, jis tik pakartojo mūsų žodžius, kuriuos sakėme prieš kelis metus. Atsiprašau, atseit, taip paprastai ir lengvai, lyg ne karą būtų kurstęs, o kažkam ant kojos užmynęs.

Gabusis Deivido Rokfelerio anūkas Markas Cukerbergas

O aš naiviai tikėjau, kad tik pas Vytautą Landsbergį toks gabus anūkas, toks vunderkindas Gabrielius, kuris į politikos olimpą užšoko kaip kokia Elena Esembajeva su kartimi, ar Pistorius ant spyruoklių. Pasirodo, kad pas kitus senelius yra dar gabesnių anūkų. Su vienu iš tokių anūkų-vunderkindų vunderkindu ir nutariau supažindinti mielus skaitytojus, perskaitęs straipsnį „Ldienoje“ iš „Versijų“, apie gabių anūkų ir vaikų versijas.

Europos pabėgėlių krizė yra ne ekonominė, ji – kultūrinė problema

Žmonės instinktyviai supranta tai, apie ką elitui nepatinka galvoti. Jie jaučia, kad didesnė pasaulio istorijos dalis – tai istorija įsiveržimų ir migracijos (kuriuos vieną nuo kito dažnai sunku atskirti), o taip pat pasipriešinimo įsiveržimams ir migracijoms. Prisiminkime, kad ir Didžiąją kinų sieną, kurią amžius statė ir atstatinėjo, kad apginti kinų civilizaciją nuo klajoklių bangų iš Eurazijos stepių. Islamas jau trečią kartą rimtai grasina Europai.

Kas stovėjo už Geitso, Džobso ir Cukerbergo

Visais laikais pagrindiniais techninio progreso varikliais buvo karas ir išlaidos ginkluotei. Dešimtmečius JAV vyriausybė pumpavo pinigus į Silicio slėnį. Gudrybė slypi tame, kad finansuojami buvo ne grynai kariniai tyrimai, o civiliai projektai. Paskui projektai, kurie išlaikydavo konkurenciją, atsipirkdavo ir surasdavo karinį pritaikymą. Slėnį ranka rankon kūrė ir valstybė, ir universitetai, ir palaipsniui besistojantis ant kojų dėka vyriausybės užsakymų privatus sektorius.

Galima drąsiai teigti, reali padėtis Sirijos fronte degraduoja, nesimato jokių karinio konflikto stabilizacijos požymių!

Kalbant apie „Islamo valstybę“, būtina žinoti, kad ši valstybė yra dalis musulmonų judėjimo, kurį sąlyginai galima pavadinti pasauliniu Kalifatu. Mes neteisingai juos suvokiame tik kaip siaubūnus. Jie juk turi didžiulę ideologinę sklaidą, traukiančią žmones. Arabų pasaulyje, turinčiame apie vieną milijardą žmonių, tos teisingumo islamo pagrindu idėjos turi daug gerbėjų… Kalifatas siūlo naują vienijančią idėją, savotišką utopiją. Kažkas panašaus vyko 1917 metais Rusijos imperijoje, kai bolševikai iškėlė idėją, traukiančią daugybę žmonių. Nors viskas skendo kraujyje, bet žmonių nuo tos idėjos neatgrasė.

Padėk skleisti INFORMACIJĄ!
Paremk LDieną.lt

Naujausi

Skaitomiausi

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10


Rimtos istorijos:

Populiariausi per 7 dienas


Populiariausi per 30 dienų


Populiariausi per visą laikąHey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Kiekvienas žmogus su čia pateikta informacija elgiasi savo nuožiūra.
Pradžia: 2014 rugpjūčio 18 | 1.367 | 441.851
Susisiekti: