Danijos atsisako grynųjų pinigų, tuo tarpu visoje ES grynųjų pinigų apyvarta auga

Nuo 2017 Danijos nacionalinis bankas planuoja nutraukti Danijos kronos išleidimą, o grynųjų pinigų apyvartą šalyje nutraukti 2030 metais. Nuo 1991 metų iki 2015 grynųjų pinigų dalis Danijoje sumažinta nuo 83% iki 25%-30%. Grynųjų pinigų apyvarta šalyje sudaro vos 2% BVP ir yra mažiausia Europoje.

Lenkų šovinizmas įgijo beprotystės formą

Lenkijos seime gruodžio 15 dieną buvo ruošiamasi svarstyti įstatymo pakeitimą „dėl draudimo propagandos komunizmo ar kitų totalitarinių santvarkų gatvių, namų, visuomenės naudojimo objektų pavadinimuose“. Įstatymo projekte teigiama: „Kita totalitarine santvarka laikomi, ypatingai fašizmas, vokiškas nacizmas, ukrainietiškas ir lietuviškas nacionalizmas, prūsiškas, rusiškas ir vokiškas militarizmas.

Europa mirtinai apnuodyta islamišku radikalizmu

KP speciali korespondentė Darja Aslamova pabuvojo Belgijoje ir su siaubu įsitikino, kad šalis virto placdarmu, iš kurio vachabitai pradėjo Senojo Pasaulio užkariavimą. Žemiau pateikiamas Darjos Aslamovos straipsnio „Europa mirtinai apnuodyta islamišku radikalizmu. Ar suspės surasti priešnuodį?“ fragmento vertimas. Kodėl Europa vykdo savižudybę?„Mama Merkel“, kaip migrantai vadina VFR kanclerę, atrodo šaltakraujė vokiška frau, be jokių sentimentų.

Lavrovas paskelbė, apie ES instrukcijas, kuriose nurodoma ką ES šalių politikai privalo kalbėti apie Rusiją

России известно о наличии в Евросоюзе письменных инструкций о том, как каждая страна должна высказываться публично при любом упоминании Российской Федерации. Об этом заявил министр иностранных дел Сергей Лавров.

Europoje peržengta pavojinga riba: V. Putino voratinklis išplito po visas šalis

„Europos žemyne daug politinių partijų yra prorusiškos, kai kurios pasisako už ekonominio bendradarbiavimo su Rusija sustiprinimą, kitos tiesiog žavisi Vladimiru Putinu“, – rašo Valerie Decamp interneto portale slate.fr.

Aš papasakosiu, kas sukūrė planą "Svyruonėlis" / Я расскажу, кто создал план «Шатун»

Я, Дзыговбродский Дмитрий Александрович, хочу сознаться гражданам Украины, СБУ, СНБО, активистам майдана. Я не могу держать это в себе. Я знаю, кто создал план «Шатун», кто его кураторы, кто его исполнители и агенты. Я хочу обо всём рассказать. План «Шатун» — это новейший элемент гибридной войны.

Rusijos šeimininkai. Kodėl mums reikia bijoti Rusijos?

Lietuvos gyventojai nuolatos yra gąsdinami Rusija. Toks, matomai, valdžios siekis – kad mes bijotume šios kaimyninės valstybės. Bet žmogus – ne avinas (bent jau dauguma) ir jam neužtenka vien valdžios „avinų vedlių“ mekenimo. Reikalingi faktai. Kodėl mes turėtume šios valstybės bijoti? Kas lemia Rusijos politiką? Ko mums konkrečiai bijoti? Eilinio ruso, valgančio MacDonaldo mėsainius ir gyvenančio už kelis šimtus eurų per mėnesį, ar tų, kas yra tikrieji Rusijos šeimininkai, kurie ją valdo, kurių kišenėse po TSRS sugriuvimo atsidūrė jos...

Kam dabar reikalingas sanitarinis kordonas prie Rusijos sienų / Кому теперь нужен санитарный кордон у границ России

Антироссийскую истерию в странах Прибалтики поддерживать всё сложней / По пакту Молотова-Риббентропа Россия не получила ни пяди земли / Польша держит Украину на коротком поводке / Дырявый санитарный кордон

Kada nuskęs Europa

Anksčiau Europos ribos buvo visiškai kitokios. Ten, kur šiandien teliūskuoja jūra, buvo ganyklos ir miškai, ten gyveno žmonės ir žiemojo paukščiai. Globaliniai klimato procesai kelia grėsmę Europos gyventojams ir šiandien, sukeldami potvynius ir gamtos kataklizmus.

Tatjana Montian Europos parlamente (2016.12.05) pasakoja apie padėtį Ukrainoje

Ukrainos advokatė Tatjana Montian Europos parlamente papasakojo apie padėtį Ukrainoje. Ji pasakė: Aš ne teisių gynėja – aš tiesiog advokatė. Bet, kažkaip išėjo, kad aš iš pat pradžią išsakiau savo nuomonę prie mūsų „nuostabų“ Maidaną: tai yra atviru tekstu pasakiau visiems, kas ten šokinėjo ir daužė į puodus, kad jūs malate mūsų valstybingumą, o pastatyti naują pas jus neužteks smegenų nes, jūs neturite kaip, iš viso, valstybingumas sukurtas.

Lietuvos polit-anal-itikai: Rusija nesužlugs, bet jos likimas – būti leisgyve

Nepriklausomas portalas delfi.lt, kiekvieną dieną be išimties daugiausia dėmesio skiriantis kaimyninei Rusijai, atskleidė, kokią kainą moka rusai už Vladimiro Putino agresiją.

Prancūzai ginkluojasi, kad priešintis migrantams

"Nejaugi tu pajėgsi iššauti į žmogų?“ „Jeigu teks ginti savo namus, - žinoma! Paskutinius du metus mes ruošiamės neišvengiamam pilietiniam karui Prancūzijoje. Musulmonai užkariautojai prieš prancūzus. Negalvok, kad mes pasidavėme“

Tyrimas: migrantai Vokietijoje vis labiau izoliuojasi nuo vietinės kultūros

Didžiausias migrantų krizės iššūkis Vokietijai buvo tinkamas migrantų iš Artimųjų Rytų, Šiaurės Afrikos ir kitų vietų integravimas į šalies visuomenę. Naujas Vokietijos apgyvendinimo ir miesto plėtros asociacijos atliktas tyrimas parodė, jog migrantai ne tik tinkamai nesintegruoja į visuomenę, bet net atvirkščiai – vis labiau nuo jos izoliuojasi ir dažnai visiškai atmeta Vokietijos kultūrą.

Liberastinis Europos "elitas" kabinasi į valdžią / Либеральная элита в Европе цепляется за власть

На выборы президента в Австрии пошли вчерашние мигранты / «Клевещите, клевещите,— что-нибудь да останется» / Настоящий русофил – это болгарский патриот / Лидеры-однодневки Болгарии больше не нужны / Русофобская компания против директора РИСИ

Ukrainos nacistų nusikaltimai / Преступления украинских националистов

Мифы о советской оккупации долгое время затеняли истинных злодеев / Фильм «Волынь» не антиукраинский, а антинацистский / Палачам на Украине ставят памятники / Удар по новой идеологии Украины пришел из Польши / Фильм режиссера Смажовского нужно показать в России

Ukrainos prezidentas P. Porošenka yra Lietuvos draugas, kurio nepavyks sukompromituoti išgalvotomis istorijomis

47 metų verslininkas, Ukrainos parlamentaras Aleksandras Oniščenka slapta savo rankiniu laikrodžiu nufilmavo ir JAV Teisingumo departamentui perdavė informaciją, kurioje Ukrainos prezidentas Petro Porošenka užfiksuotas atliekantis galimai korupcinius veiksmus.

Prielaida, kuri gali tapti realybe: konfliktas tampa nevaldomu – abi pusės apsikeičia naujomis atakomis

Pagrindinė šios dienos nepriklausomo portalo delfi.lt žinia – plinta įrašas, kaip vyktų NATO ir Rusijos branduolinis karas. „Virš Baltijos jūros NATO karo laivai numuša Rusijos žvalgybinį lėktuvą, kuris prieš tai pažeidė Latvijos sieną. Rusija atsako atakuodama du JAV karo lavus. Konfliktas tampa nevaldomu – abi pusės apsikeičia naujomis atakomis, branduoliniais smūgiais..."

JAV “pražiopsojo” Arktį

Apie tai pasakoja pasaulio spauda. Rusija šiuo metu turi 40 galingų ledlaužių, o JAV – tik 2. Rusija yra vienintelė pasaulyje valstybė turinti atominius ledlaužius. Ledlaužiai – tai laivai, skirti sulaužyti storam ledo sluoksniui, kad galima būtų atidaryti maršrutus kitoms plaukiojimo priemonėms.

Vokietijoje jau veikia šariatas

Vokietijos teismas nutarė, kad septyni islamistai, kurie suformavo baudėjų grupę, skirtą užtikrinti šariato įstatymų vykdymą Vupertalio gatvėse, nepažeidė Vokietijos įstatymų ir tiesiog realizavo savo teisę į žodžio laisvę.

Jeigu permainų vėjo sukelti negalime, bent skersvėjį gerą padarykim

Beveik dvejus metus iš eilės badaujantis, Lietuvos interesus Europos Parlamente atstovaujantis liberalas Petras Auštrevičius kelia klausimą, „ar Lietuva savo broliams ir sesėms iš Ukrainos gali tik palinkėti sėkmės sunkiame kelyje, kai Europos didieji nerodo vienybės bei sprendžia savo vidaus problemas?“

Padėk skleisti INFORMACIJĄ!
Paremk LDieną.lt

Daugiau:

Dauguma lenkų pasisako prieš pabėgėlių priėmimą
56
Angela Merkel kaip Štazi gyvatės kiaušinis
924
Vengrų kariuomenei ir policijai leista šaudyti į migrantus guminėmis kulkomis
811

Naujausi

Skaitomiausi

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10


Rimtos istorijos:

Populiariausi per 7 dienas


Populiariausi per 30 dienų


Populiariausi per visą laikąHey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Kiekvienas žmogus su čia pateikta informacija elgiasi savo nuožiūra.
Pradžia: 2014 rugpjūčio 18 | 1.367 | 441.851
Susisiekti: