Gyventojų Lietuvoje vis mažėja, o vargšų — daugėja (1)

Anonimusas
+ 9 - 0
Autorius: Aleksandr Lipovec
Šaltinis: https://sputniknews.lt/columni...
7536-08-16 (2018 m.), skaitė 304
1

Lietuvos statistikos departamentas paskelbė eilinius nedžiuginančius duomenis apie šalies gyventojų, gyvenančių žemiau skurdo ribos, skaičių — ne mažiau kaip 650 000 žmonių; Pagal šį rodiklį, Vilnius aplenkia savo kaimynus — Rygą ir Taliną

Pradėkime palygindami "kas buvo" ir "kaip tapo". Prieš dvejus metus statistikos departamentas paskaičiavo, kad 2015 metais 22,2 proc. Lietuvos gyventojų (640 tūkstančių žmonių) buvo žemiau skurdo ribos. 2017 metais šis rodiklis išaugo septyniomis dešimtimis ir yra 22,9% (650 tūkstančių žmonių). Per dvejus metus daugiau nei dešimt tūkstančių Lietuvos gyventojų peržengė šią kritinę ribą.

Tam, kad kažkaip sušvelninti padėtį, 2018 metų ataskaitoje žodis "skurdas" buvo pakeistas sinonimu — "vargas". Tačiau dėl to esmė nepasikeitė.

2016 metais skurdo riba buvo 259 eurai per mėnesį vienam asmeniui ir 574 eurai per mėnesį šeimai, kurią sudaro du suaugę asmenys ir vaikas iki 14 metų amžiaus. 2018 metais skaičiai išaugo. Dabar, pasak valdžios institucijų, "tam, kad nemirtų iš bado" vienam Lietuvos gyventojui pakanka 307 eurų per mėnesį, o šeimai su vienu vaiku — 644 eurų.

Toliau mes paliekame skaitytojui palyginti šiuos skaičius su parduotuvių ir prekybos centrų kainomis, kurios per tą patį laikotarpį daugelyje pozicijų jau viršijo vidutines Europos kainas. Dar nepamirškite apie komunalines paslaugas, transportavimą ir išlaidas "mokytojui". Paskaičiavote? Graudu?

Štai vienas iš įtakingiausių ekonomistų Lietuvoje ir, pasak analitikų, realiausias pretendentas į prezidentus, SEB bankas prezidento patarėjas Gitanas Nausėda patvirtina niūrią padėtį, kurioje atsidūrė 650 tūkstančių Lietuvos gyventojų.

"Infliacija daro savo griaunamąjį darbą. Žinoma, gyvenimo lygis Lietuvoje auga, ypač didėja teikiamų paslaugų lygis. Tačiau jau ilgą laiką auga ir maisto produktų kainos. Dažniausiai žmonėms, kurie priklauso nuo fiksuotų socialinės apsaugos ar kitų valstybinių išmokų, įskaitant ir pensininkus, labai sunku susidoroti su infliacijos problema, nes jų pajamos neauga tokiu greičiu, kaip auga minimalių maisto prekių krepšelio produktų kainos ", — pareiškė Nausėda.

Statistai teigia, kad šiuo metu kenčia kas penktas Lietuvos, kuri yra elitinių šalių —Europos sąjungos-dalis, gyventojas. Ar tai tiesa?

Pasak to paties statistikos departamento, Lietuvoje be užsiregistravusių neregistruotų darbo migrantų oficialiai Lietuvoje yra šiek tiek daugiau nei 2,8 mln. Žmonių. Kiek Lietuvos piliečių, nedeklaravusių  išvykimo, dirba Europoje? To niekas nežino. Yra tik žinoma, kad kasmet iš Lietuvos išvyksta daugiau nei 50 tūkstančių žmonių. Tai yra tų, kurie oficialiai informuoja apie išvykimą.

Ir jei padalintsime ir suapvalinsime, kaip suapvalinome kainas perėjimo prie euro metu, faktinį gyventojų skaičių Lietuvoje iš neturtingų žmonių skaičiaus, paaiškėja, kad skursta ne kas penktas, o kas ketvirtas gyventojas.

Tačiau vis dar yra didelė gyventojų kategorija, kurių pajamos yra tik pora eurų virš skurdo ribos. Ar jie gali būti laikomi vidurine klase? O tie, kurie gauna šimtu eurų daugiau — turtingi?

Seimo narys, Lietuvos žaliųjų ir valstiečių sąjungos atstovas Tomas Tomilinas pasipiktinęs statistikų skaičiavimais. Jis teigia, kad ataskaitos toli gražu nėra realios, nes Europos statistikos agentūra pakeitė skurdo lygio apskaičiavimo metodiką. Tiesa, pasipiktinęs Tomilinas bando padailinti statistiką ir įrodyti, kad dveji LŽVS valdymo Lietuvoje metai atnešė tik gerovę ir vargšų  ne daugėjo, bet mažėjo.Ką gi, patikėsime jo žodžiais.

Tačiau realią situaciją vertinsime ne pagal įrašus Lietuvos statistikos departamento ataskaitose ir ne Seimo narių žodžius, opagal parduotus bilietų į vieną pusę skrydžiams iš Vilniaus ir Kauno oro uostų į Londoną, Berlyną, Madridą ar Paryžių.

100% Plius 100% Plus
0% Minus 0% Minus
9   0
Komentarai: 1
1. Anonimasneskurdžius 2018-08-17 06:57:39

paprasta aritmetika,išvažiuoja ne patys didžiasi vargšai ir taip bus toliau, procentaliai vargšų skaičius dides.

1 0

Nebūtinas. Įrašyk, jeigu nori gauti pranešimą apie naujus komentarus prie šio straipsnio. Adresas niekur nebus rodomas.

Siųsti komentarą
VISI STRAIPSNIAILIETUVAPASAULISKAIMYNAISMAGUMAI
Lietuvos šeimas atstovaujančios organizacijos, priešingai nei jų oponentai, reikalauja, kad Seimas keistų Vaikų teisių įstatymą (1)
Parodomasis susidorojimas su kitaminčiais: Titovui dėl "Ramanausko bylos" uždrausta išvykti iš Lietuvos (1)
Gediminas Merkys. Korupcijos tvaikas virš universitetų nesisklaido, virš valstybės taip pat
Vilniaus mero rinkimai — favoritai aiškūs? (1)
Rolandas Paulauskas. Kas čia daros? Nr. 11
Mitinge su kauke? Taip. Ir būtinai! (1)
Naglis Puteikis: Visiškai palaikau Eglę ir Gintarą Kručinskus (3)
V. Vobolevičius. Šeimų organizacijos turėtų siekti didesnio sutelktumo
Seimo ŽT komitetas susirūpino vaiko interesų ir moters teisių apsauga smurto šeimoje atvejais
Valstybėje bevaldystė (įspūdžiai po Seimo valdybos posėdžio)
Ramūnas Alaunis: Lietuvos mokytojų streikas prieš jų pačių išugdytą monstrą. Ar reikia palaikyti mokytojų streikus? (2)
Mindaugas Puidokas. Kovosime visi kartu (4)
Dovilas Petkus. Ko mes dar nesupratome gindami šeimą? (2)
T. Bakučionis. Prezidentės teisėkūros „varnelė“ arba kam skambina paskutinis skambutis (2)
Lietuva yra viena populiariausių šalių tarp rusų turistų
Nuoširdi padėka ministro L. Kukuraičio atstovei už atsakymus į neužduotus klausimus
Seimas prisidės prie pagalbos senoliams leisdamas dykai dalinti sriubą savo teritorijoje (2)
Prancūzijos demokratija ir Lietuvos šūdokratija (2)
Žmonių partijos lakštingalos iniciatyvą palaiko net olimpinis čempionas (1)
Skvernelis kaltina konservatorius ryšiais su Kremliumi (3)
Ko siekia Tapinas, kurstydamas Lietuvos mokytojų protesto ugnį (2)
Dėl ko D.Šakalienei norisi verkti (5)
M. Puidokas: pataisų dėl vaiko teisių pateikti Seime leista nebus (5)
Dėl originalaus ir unikalaus vaiko teisių apsaugos įstatymo į L. Kukuraitį kreiptasi dar kartą (užsiminta ir apie Karabasą)

Atsitiktiniai straipsniai


VISI STRAIPSNIAILIETUVAPASAULISKAIMYNAISMAGUMAI