15min "tyrimų skyriaus" vadovas Šarūnas Černiauskas Visuomenės informavimo etikos komisijai padavė skundą dėl portalo minfo.lt veiklos

Autorius: Minfo.lt Šaltinis: https://minfo.lt/lietuva/strai... 2018-09-10 08:50:12, skaitė 724, komentavo 0

15min

Visuomenės informavimo etikos komisija (VIEK)  2018-09-04 15.30  val. svarstė 15min tyrimų skyriaus vadovo Šarūno Černiausko skundą dėl Armino Mockevičiaus veiklos ir publikacijų portale minfo.lt. 

https://minfo.lt/lietuva/strai...
https://minfo.lt/lietuva/strai...
https://minfo.lt/lietuva/strai...

Svarstyme planuoja dalyvavo minfo.lt vadovas Marius Gabrilavičius. 

Šių metų rugpjūčio 23 dieną minfo.lt portalo redakcija gavo Visuomenės informavimo etikos asociacijos vadovo laišką, kuriame buvo siūloma raštu pateikti paaiškinimus dėl 15min tyrimų skyriaus vadovo Šarūno Černiausko skundo. 

Savo rašte 15min atstovas mini, jog pateikia oficialų skundą dėl žiniasklaidos priemone save pristatančio portalo minfo.lt veiklos bei konkrečių publikacijų (minimi Armino Mockevičiaus tekstai). Papildomai prašoma įvertinti portalo minfo.lt veiklos etiką ir aiškiai dedikuojamą politinį šališkumą. Skundo autorius prašo išaiškinti minfo.lt finansavimo šaltinius bei gauti oficialią informaciją apie tai, koks turinys minfo.lt feisbuko paskyroje yra reklamuojamas. Jis teigia pastebėjęs, jog feisbuke prierašu „sponsored“ žymimas minfo.lt turinys, tiesiogiai susijęs su vienos partijos veikla ir šios partijos politikų teigiamo įvaizdžio formavimu. O štai kad būtų reklamuojamas kitoms partijoms palankus turinys - pastebėti neteko. 

minfo.lt portalo direktoriaus Mariaus Gabrilavičiaus komentaras:

„Džiaugiuosi atsiradus tokiai progai, kuomet komisija, ištyrusi mūsų veiklą, galės viešai paskelbti išvadas apie tai, kad mūsų niekas neremia, kad esame visiškai nuo nieko nepriklausomi finansiškai ir dirbame atstovaudami išskirtinai tik visuomeninį, o ne narkolobistinį, farmolobistinį interesą. Turime visus įrodymus, kad mūsų veikla skaidri, nuo jokių politinių partijų nepriklausoma, minfo.lt niekas neremia. Savo publikacijomis palaikome tuos,  kurie savo darbais diegia blaivybę, sveikatingumą. Tuos, kurie nesiūlo konstruktyvių sprendimų, jokių žmonėms naudingų darbų nedirba, tik puola, šmeižia, gniuždo kitus vardan savų, o ne visuomeninių interesų, stengiamės ignoruoti. Esame gerų žinių portalas, sukurtas šviesti žmones.“

Sklando informacija, jog 15min savininkai yra valdantys farmoverslą, tuo tarpu minfo.lt valdo žmogus, kuris kovoja prieš tokio tipo lobistus, skleisdamas nuslėptas farmolobistų žinias visuomenei. 

Visuomenės informavimo etikos komisija jau šiandien galės užduoti visus Šarūno Černiausko skunde minimus klausimus ir gavusi minfo.lt direktoriaus atsakymus galės priimti atitinkamas išvadas. Gal tuomet 15min vadovams ir visiems tiems, kas dar turėjo abejonių, nebekils klausimų dėl portalo veiklos skaidrumo?

Laukite tęsinio po VIEK atliktų tyrimų ir padarytų išvadų.