Politinės korupcijos bylos advokatai bando nušalinti teismą ir prašo neviešo posėdžio (0)

Anonimusas
+ 4 - 0
Autorius: BNS informacija
Šaltinis: https://minfo.lt/lietuva/strai...
7536-09-14 (2018 m.), skaitė 368
0

„MG Baltic“ politinės korupcijos byloje kaltinamiesiems atstovaujantys advokatai nepatenkinti teismo sprendimu bylos pradžioje apklausti ne liudytojus, o peržiūrėti slapta užfiksuotus vaizdo įrašus. Advokatai vienas po kito reiškia nušalinimus trijų teisėjų kolegijai.

Antradienį Vilniaus apygardos teismas buvo numatęs įrašų peržiūrą, jie yra bylos įrodymų sudėtinė dalis. Pirmiausia teisėjai nusprendė peržiūrėti vaizdo įrašą, kur slapta apžiūrimas kaltinamojo Eligijaus Masiulio automobilis. Iš proceso dalyvių kalbos galima spręsti, kad automobilyje skaičiuojami galbūt kaip kyšis E. Masiuliui perduoti pinigai.

Teisėjų pasirinktą įrodymų tyrimų tvarką advokatai vadino „procesiniu triuku“, siekiu per žiniasklaidą formuoti visuomenės nuomonę. Advokatai siūlė spręsti ir dėl uždaro posėdžio, nes juose yra daug duomenų apie privatų gyvenimą, pavyzdžiui, apie E. Masiulio keliones. 

„Sugalvoja naują tvarką, sukelia chaosą“, – sakė advokatas Saulius Juzukonis, pasipiktinęs, kad neapklausiami liudytojai, o pirmiausia siekiama peržiūrėti vaizdo įrašus.  

Teisėjai yra skelbę, kad įrašus peržiūrėti pirmiausia nusprendė, nes po jų peržiūros gali kilti klausimų liudytojams. Liudytojus nuspręsta kviesti po įrašų peržiūros.

Papirkimu ir prekyba poveikiu kaltinamo  koncerno „MG Baltic“ viceprezidento Raimondo Kurlianskio advokatas Giedrius Danėlius mano, kad teismas, negavęs duomenų apie kriminalinės žvalgybos veiksmų teisėtumą, nusprendė posėdyje peržiūrėti vaizdo įrašus. Juos slapta užfiksavo specialiosios tarnybos. 

„Teoriškai jau dabar teismas žino verdiktą dėl kriminalinės žvalgybos veiksmų teisėtumo. Asmens konstitucinė teisė, kad jo bylą išnagrinėtų nešališkas teisėjas. Nepatikrinus pagrindo dėl garso ir vaizdo įrašų teisėtumo, rodo, kad teismas turi išankstinę nuostatą“, - sakė R. Kurlianskio advokatas G. Danėlius. 

Nušalinimą kolegijai panašiais motyvais reiškia ir kito kaltinamojo, buvusio Seimo nario E. Masiulio advokatas Mindaugas Bliuvas.

Jis teigė, kad teisėjai riboja kaltinamųjų teisę į gynybą, jų elgesys leidžia abejoti objektyvumu.

„Reiškiu nušalinimą teisėjų kolegijai“, – sakė M. Bliuvas. Jam pritarė ir E. Masiulis.

Koncerno „MG Baltic“ advokatas Linas Belevičius taip pat pareiškė nušalinimą teisėjams.

„Esant tokiam politiniam spaudimui ir žiniasklaidos susidomėjimui, ar ši teisėjų kolegija sugebės išlikti objektyvi ir nešališka?“, – sakė L. Belevičius.

Jis priminė, kad teisėjų kolegija kai kuriems kaltinamiesiems neleido pasidaryti bylos kopijų, tačiau bylos medžiagą galbūt turėjo žurnalistai ir šią medžiagą skelbė. Apeliacinis teismas neseniai paskelbė, kad kaltinamasis Vytautas Gapšys gali daryti bylos kopijas.

Prokuroras Justas Laucius teigė, jog pareikšti nušalinimai, susiję su teismo pareiga išnagrinėti bylą, pasirinkti konkrečią įrodymų tvarką, turi būti atmesti.  

Nušalinti teisėjus šioje byloje bandyta ir anksčiau, tačiau nušalinimai buvo atmesti.

Vilniaus apygardos teismas jau apklausė buvusį „MG Baltic“ viceprezidentą R. Kurlianskį, buvusius Seimo narius E. Masiulį ir Vytautą Gapšį, parodymus taip pat davė koncernui „MG Baltic“, Darbo partijai ir Liberalų sąjūdžiui atstovaujantys advokatai.

Teismui parodymų dar nedavė buvęs Seimo narys Šarūnas Gustainis bei dabartinis parlamentaras Gintaras Steponavičius. Jie norėjo duoti parodymus vėliau.

Pareigūnai įtaria, kad politikai ėmė kyšius ar tarėsi dėl jų su R. Kurlianskiu, o vėliau siūlė ar palaikė koncernui palankias iniciatyvas Seime ir kitose institucijose.

Nė vienas iš kaltinamųjų savo kaltės nepripažįsta, jie sako, kad tyrimas vykdytas tendencingai.

R. Kurlianskis ir E. Masiulis pasinaudojo teise neatsakyti į proceso dalyvių klausimus.

R. Kurlianskis kaltinamas papirkimu ir prekyba poveikiu. Anot prokuratūros, galimus nusikaltimus jis vykdė nuo 2015 metų liepos iki 2016 metų gegužės 10 dienos. 

Verslininkas kaltinamas davęs kyšius buvusiam Liberalų sąjūdžio lyderiui E. Masiuliui, eksliberalui Š. Gustainiui bei buvusiam Darbo partijos pirmininko pavaduotojui V. Gapšiui.

Teisėsauga įtaria, kad verslininkas taip siekė koncernui naudingų sprendimų priėmimo Seime – svarstant ir priimant Vartojimo kredito įstatymo projektą, Seimo nutarimą dėl viešojo ir privataus sektorių partnerystės projekto „Kelias Vilnius – Utena“.

Buvęs „MG Baltic“ viceprezidentas taip pat kaltinamas siekęs paveikti pasiūlymą dėl Atsiskaitymų grynaisiais pinigais ribojimo įstatymo projekto pakeitimo ir išbraukti iš Vilniaus savivaldybės tarybos darbotvarkės klausimą dėl paminklo Jonui Basanavičiui. Šiuos klausimus R. Kurlianskis kaltinamas bandęs veikti per E. Masiulį.

Verslininkas teisme pareiškė, kad 90 tūkst. eurų buvusiam liberalų lyderiui E. Masiuliui jis perdavė kaip paskolą, o ne kyšį.

100% Plius 100% Plus
0% Minus 0% Minus
4   0
Komentarai: 0

Nebūtinas. Įrašyk, jeigu nori gauti pranešimą apie naujus komentarus prie šio straipsnio. Adresas niekur nebus rodomas.

Siųsti komentarą
VISI STRAIPSNIAILIETUVAPASAULISKAIMYNAISMAGUMAI
M. Puidokas reikalauja socialinės apsaugos ir darbo ministro paaiškinimų dėl įtarimų keliančio įvaikinimo atvejo (video)
Pateikiame situacijos apie mergaitės įvaikinimą įtėviams iš Naujosios Zelandijos išaiškinimą
Paneigimas: informacija apie skubiai įvaikinamą mergaitę porai iš Naujosios Zelandijos – klaidinanti
Seimas pritarė už 308mln. SGD laivo-saugyklos išpirkimui
Po svarstymo pritarta antialkoholinių variklio užraktų įteisinimui
Vyriausybės kanceliarija nagrinėja sudėtingą klausimą
Arvydas Juozaitis. „Kručinskų drama - sapnuojame košmarišką karinio komunizmo sapną? Ne - tai tikrovė“ (5)
Savaitgalis su lėkšte sriubos badaujančiai Lietuvai ir Briuselio girtuokliu Junkeriu (3)
Advokatas prof. Stanislovas TOMAS: Lietuvos ministrai yra verti mirties (1)
Veryga pažadėjo apie 2,5 mln eurų alkoholizmu sergantiems žmonėms (2)
ŽEIT tyrimas dėl Deimantės Kedytės?
Justina Gafurova. Vaikų grobimo verslas (3)
Ramūnas Alaunis. Hibridinis karas prieš LVŽS vyriausybę
Čia tai bent. "Pagrindiniai Lietuvos patriotai" tarnauja Kremliui?
Pasvalyje – nesuvokiamas vaiko atėmimas: kaltina močiutę melu (2)
Kristina Stanevičiūtė. Super-herojai išgelbės Lietuvos vaikus?..
Mindaugas Puidokas: Didžiuojuosi Kručinskų šeimos pilietine drąsa!
Politologas: Vilnius mano, kad pats žodis "Maskva" gali sutraiškyti Lietuvą
NATO ir JAV bazės nėra „užsienio valstybės karinės bazės“ (1)
N16+ Pasakų poveikis Tautos charakteriui (1)
Iš įvykio vietos: Kalėdinė Šmėkla klajoja po Austėjos L. darželius (1)
Kručinskų šeimos pareiškimas (3)
Ministre L. Kukuraiti, neprisidenginėkite moterimis, atsakykite į paprastus klausimus
R. Juknevičienė panikoje: Strekoza 2. Kur vyriausybės nariai? (1)

Atsitiktiniai straipsniai


VISI STRAIPSNIAILIETUVAPASAULISKAIMYNAISMAGUMAI