Prisiminti vaikystę, kad pasijaustume laimingi

Autorius: ŠeimaIrNamai.eu Šaltinis: http://seimairnamai.eu/prisimi... 2018-09-27 08:13:48, skaitė 190, komentavo 0

Prisiminti vaikystę, kad pasijaustume laimingi

Ar pamenate vaikystę? Ar gerai atsikuria atmintyje seni įvykiai? Bet kuris suaugęs žmogus ne tik gali prisiminti ankstyvą vaikystę, bet ir panaudoti šiuos prisiminimus savo naudai suaugusiame gyvenime.

Daug kam norisi sugrįžti atgal į vaikystę, iš naujo pergyventi tas emocijas, tuos jausmus, su kuriais vaikas žvelgia į pasaulį. Tačiau daugeliu atvejų mūsų prisiminimai apsiriboja tėvų, močiutės ir kitų tuomet šalia buvusių žmonių pasakojamomis istorijomis.

Tačiau tai kitų žmonių pasakojimai, o ne paties žmogaus prisiminimai.

Kokios naudos gali gauti žmogus, prisiminęs ankstyvą vaikystę?

Jis gali atrasti džiaugsmo vaikystėje, kurią iki šiol laikė nelaiminga

Kai kurie žmonės gyvena su didele našta, laikydami vaikystę pakankamai sunkia ir be meilės. Toks jausmas slegia, išmuša pagrindą iš po kojų. Kartais mes linkę prisiminti ryškiausius negatyvius momentus: kaip mūsų nesuprato suaugusieji, skriaudas, dėmesio trūkumą, pašaipas ir patyčias ar kažką dar rimtesnio. Tačiau kiekvieno žmogaus vaikystėje būta ir laimingų momentų. Kai žmogus neria į atminties gelmes ir susiranda ten pozityvių prisiminimų, jis supranta, kad, pasirodo, viskas buvo ne taip jau ir tragiška. Ir gali pavykti visiškai pakeisti požiūrį į savo praeitį.

Vaikystėje iš artimų žmonių gauta meilė užpildo žmogų jėgomis ir pasitikėjimu savimi suaugusiame gyvenime

Tai tie momentai, kai žmogus jaučiasi mylimas. Neįtikėtinų resursų suteikia prisiminimai apie tai, kaip mama laiko mažylį ant rankų, maitina, glosto, grožisi. Būtent tokiomis akimirkomis žmogus gali pajausti ir prisiminti besąlygišką motinos meilę, ji užpildys jį švelnumu.

Sugrįžta vaikiškas sugebėjimas džiaugtis pasauliu ir jam atsiverti

Pats stipriausias stimulas vystytis sąmonei – sugebėjimas stebėtis. Tačiau socializacijos metu žmogus praranda šį jausmą. Prisiminimų pagalba jums gali pavykti prisiliesti prie vaikiško atvirumo pasauliui, nuoširdaus smalsumo aplink vykstantiems dalykams ir sieko viską sužinoti, pažinti.

Suaugusiems smalsumas – kažkas suprantamo ir įprasto, o vaikui – tai susižavėjimo virpulys. Vaikas plačiai atveria akis ir tiesia ranką link dar neištirto. Didžiausio džiaugsmo momentų, pavyzdžiui, gavus gimtadienio dovaną, suvaidinti neįmanoma.

Paklauskite savęs, ar seniai šitaip nuoširdžiai džiaugėtės? O juk galima prisiminti ir aiškiai pajausti šiuos momentus, ir po to jau visai kitaip žvelgsite į įprastą pasaulį, kuris, pasirodo, nenustojo stebinti.

Galima aptikti baimių šaltinius

Daugeliu atvejų būtent vaikystėje slypi kai kurių mūsų baimių šaknys. Ten pat, vaikystėje, formuojasi konkretūs elgesio šablonai. Surasti problemų šaknis – tai jau beveik pusė darbo ją sprendžiant, o kai kuriais atvejais – gatavas sprendimas.

Jūs galite tapti kitokie savo vaikams, galėsite suprasti jų elgesio priežastis įvairiose situacijose

Vaikystės prisiminimai labai svarbūs žmonėms, kurie turi mažų vaikų ar greitai taps tėvais. Kai žmogus prisimena save mažą, jis geriau supranta kaip mažylis suvokia pasaulį, kaip jis jame jaučiasi, ko baiminasi, ko trokšta iš visos mažos savo vaikiškos širdelės.

Jūs galėsite kur kas geriau suprasti, kaip bendrauti su mažuoju. Galėsite suprasti jo nusiminusį žvilgsnį, susižavėjimą ar baimę, kuri, suaugusio žmogaus požiūriu, atrodo visiškai kvailai. Trumpiau tariant, tarp jūsų ir vaiko atsiras daugiau supratimo ir pasitikėjimo, santykiai bus artimesni, jūs suteiksite jam palaikymą būtent tada, kai jo labiausiai reikės.

Kaipgi prisiminti vaikystę?

Skirkite dėmesio emocijoms

Jeigu jūsų vaikystėje būta kažkokio įvykio ar pergyvenimo, suteikusio didžiulo skausmo, jūs stengsitės tai visais įmanomais būdais užmiršti. Tačiau apčiuopti užmirštų dalykų ribas visgi galima pamėginti. Užduokite sau klausimą: kas jums kelia itin stiprius jausmus? Jausmai gali būti susiję su dabartine situacija arba su seniai pamiršta praeitimi. Kada tai buvo? Kaip? Kodėl? Jūsų tikslas – pamažu atsekti neigiamos emocijos evoliuciją iki pat vaikystės.

Sugrįžkite į vaikystės vietas

Prisiminimus galima atgaivinti asociacijų pagalba. Jos gali kilti, išvydus senus žaislus, knygas ir kitus daiktus iš vaikystės. Jeigu turite galimybę, nuvažiuokite aplankyti vietų, kuriose užaugote.

Atkreipkite dėmesį į svetimus vaikus. Kai matote mažą mergaitę, verkiančią ant sniego kalnelio, kai tuo tarpu visi kiti čiuožinėja, ar nesusitvenkė ašaros ir jūsų akyse? Suprasti šį pergyvenimą galėsite tada, kai atsigręšite į savo vaikystę.

Kalbėkitės su kitais žmonėmis, dalinkitės savo jausmais

Kalbėkitės apie vaikystę, jautriai sekite savo jausmus, kurie kyla tokių pokalbių metu. Neretai pakanka tik pradėti pasakoti vienas kitam apie įvairius nutikimus, kad išplauktų į paviršių prisiminimai. Šeimos nariais pasitikėkite su atsargumu, kadangi jų pasakojimai apie praeitį dažniausiai nėra objektyvūs ir praeities įvykius jie traktuoja savaip. Tačiau netgi pats subjektyviausias pasakojimas gali padėti užpildyti atminties spragas. Ypač, kai turite galimybę palyginti įvairias versijas. Palaipsniui atkurdami savo praeitį, lengviau susitaikysite su savimi.

abcfact