Skripalis nepatikėjo, kad Rusija kalta dėl jo apnuodijimo

Autorius: SputnikNews.lt Šaltinis: https://sputniknews.lt/world/2... 2018-10-02 13:33:59, skaitė 304, komentavo 2

Skripalis nepatikėjo, kad Rusija kalta dėl jo apnuodijimo

Žurnalistas, kuris rašo knygą apie Skripalio nunuodijomo atvejį, teigia, kad nukentėjęs nitiki Kremliaus prisidėjimu prie bandymo jį nužudyti

VILNIUS, spalio 2 — Sputnik. Buvęs GRU pareigūnas Sergejus Skripalis netikėjo, kad Rusija buvo įsitraukusi į jo nunuodijimą, rašo laikraštis "The Guardian" su nuoroda į britų žurnalistą Marką Urbaną.

Reporteris asmeniškai susitiko su buvusiu Rusijos specialiųjų tarnybų darbuotoju, rašydamas savo knygą "Skripalio byla". Pasak jo, Skripalis, atsibudęs po komos "ne iš karto suprato, kad Kremlius ketino jį nužudyti".

Žurnalistas pažymėjo, kad Skripalis iki incidento Solsberyje "palaikė Kremliaus poziciją ties daugelio klausimų", ypač dėl Krymo sugrįžimo į Rusijos sudėtį, ir apskritai buvo "begėdiškas  rusų nacionalistas", nepaisant bendradarbiavimo su britų žvalgyba.

Skripalio nunuodijimas

Kovo 4 dieną Solsberyje buvo apnuodytas buvęs GRU karininkas Sergejus Skripalis ir jo dukra Julija. Šis incidentas sukėlė didelį tarptautinį skandalą. Londonas tvirtina, kad prie šio incidento prisidėjo Rusija, tačiau Maskva kategoriškai tai neigia.

Rusija ne kartą siūlė atlikti bendrą incidento tyrimą, tačiau Londonas ignoravo šią iniciatyvą ir neleido susitikti su Skripaliais. Be to, Užsienio reikalų ministerija prigavo britų premjerę Teresą Mei meluojant. Ji teigė, kad nuodai buvo pagaminti Rusijoje. Tačiau Porton Dauno laboratorijoje tai buvo paneigta.

Vėliau Londonas paskelbė  "dviejų įtariamųjų Skripalių apnuodijimu" nuotraukas, teigdamas, kad tai du GRU pareigūnai — Aleksandras Petrovas ir Ruslanas Boširovas. Po to vyrai davė interviu Margaritai Simonian ir papasakojo apie savo veiklą bei apie tai, ką jie darė Britanijoje kovo pradžioje.