Indija ignoruoja JAV grasinimus ir sutinka įsigyti priešlėktuvinę S-400 sistemą iš Rusijos

Autorius: minfo.lt informacija Šaltinis: https://minfo.lt/pasaulis/stra... 2018-10-03 08:17:45, skaitė 187, komentavo 0

Indija ignoruoja JAV grasinimus ir sutinka įsigyti priešlėktuvinę S-400 sistemą iš Rusijos

Indija pritarė siūlymui už 5,43 mlrd. JAV dolerių įsigyti „S-400 Triumf“ priešlėktuvinę sistemą iš Rusijos nepaisant to, kad JAV grasino sankcijomis.  

Saugumo komitetas, kuriam vadovauja ministras pirmininkas Nerendra Modi, šį „žaidimą keičiantį sprendimą“ priėmė trečiadienį, praneša „the Times of India“. Toks sprendimas buvo priimtas dar prieš atvykstant Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui, kuris lankysis Indijoje spalio mėnesį.

Indijos oro pajėgos, kurios atsakingos už šalies gynybą ore, tikisi pirmą S-400 eskadrą gauti per 24 mėnesius po kontrakto pasirašymo. Likusi dalis bus pristatyta per ateinančius 4-5 metus.

Teigiama, jog Indija turės sumokėti 15prc. nuo visos sumos, kai tik pasirašys sutartį, o likusias sumos dalis mokės sistemos pristatymo metu. Indijos valdžia vis dar nepatvirtino sutarties pasirašymo datos.

„S-400 Triumf“ yra pati išmaniausia priešlėktuvinė sistema, kokia tik gali būti. Ji geba numušti balistines raketas, nutolusias iki 60km atstumu. Sistema gali utilizuoti bent 4 rūšių priešlėktuvines raketas, pritaikytas skirtingiems taikiniams. S-400 sudaryta iš kelių paleidimo, valdymo ir logistikos mašinų, gali susekti iki 300 ore esančių taikinių, nutolusių apie 600 km ir vienu metu tvarkytis su 36-ais iš jų.    

Indija nekreipė dėmesio į JAV gąsdinimus ekonominėmis sankcijomis, norėdama bendradarbiauti su Maskva. Indija gali susilaukti atsako, pagal CAATSA („Countering America's Adversaries Through Sanctions Act“ (liet. Kova su Amerikos priešais, įvedant sankcijas)), kuris baudžia šalis, išdrįsusias pirkti karinę amuniciją iš Rusijos.    

S-400 sistema jau spėjo sukurti sąmyšį visame pasaulyje, kai Vašingtonas bandė atbaidyti Maskvos klientus. Už praeitą savaitę JAV įvedė sankcijas Kinijoje, nes ji įsigijo S-400 sistemą ir „Sukhoi Su-35“ naikintuvus.

JAV atkakliai tvirtina, kad Maskva yra tikrasis apribojimų taikinys, tačiau toks ėjimas iššaukė Beižingo pyktį, kuris tai pavadino akivaizdžia hegemonija.

„Mes kreipiamės į JAV, jog ji ištaisytų padarytą klaidą ir panaikintų sankcijas. Kitu atveju, JAV susilauks pasekmių“,- kalbėjo Kinijos užsienio reikalų ministras.

Kinija – pirmoji šalis, kuris susilaukė CAATSA sankcijų iš JAV dėl S-400 įsigijimo, o moderniausia raketų sistema sukėlė nesutarimus tarp Vašingtono ir vienos iš NATO sąjungininkių – Turkijos. Nepaisant pastovių Vašingtono grasinimų, Ankara pasirašė sutartį su Rusija. Turkijos pirkinys iššaukė JAV pyktį, todėl šią vasarą buvo sustabdytas JAV pagamintų „F-35 Lightning“ naikintuvų pristatymas į Turkiją. Bet Turkija dar nepatyrė CAATSA sankcijų.