Norima padidinti minimalų darbo užmokestį (0)

Anonimusas
+ 12 - 1
Autorius: SputnikNews.lt
Šaltinis: https://sputniknews.lt/satires...
7536-10-03 (2018 m.), skaitė 146
0

Vyriausybės, profesinių sąjungų ir darbdavių-verslininkų trišalė taryba pradeda naują debatų dėl minimalaus darbo užmokesčio Lietuvoje ratą

 Profesinių sąjungų lyderiai siūlo vieną kartą padidinti MMA 50 eurų, o darbdaviai nori apsiriboti 20 eurų. Kiek numatomas padidėjimas pagerins paprastų žmonių gyvenimus Lietuvoje?

— Rimantai, paskolink 20 eurų iki algos. Gėlių sūnui  reikia nupirkti rugsėjo 1-ajai, būtina įsigyti naują sportinį kostiumą iki mokslo metų pradžios. Per vasarą jis išaugo tiek, kad visiškai turės atnaujinti savo drabužių spintą. Vaikai — brangus malonumas. Jei aš 5-6 metus vilkiu striukę ar kostiumą, mano sūnus, kuriam žiemą sukaks 14 metų, kas dvejus metus turi atnaujinti drabužius. Jis auga labai greitai. Be to, paradoksas —  vaikų drabužiai, kuriems reikia mažiau medžiagos, brangesni negu suaugusiųjų.

— Na, mažai tikėtina, kad 20 eurų tau pakaks ir gėlėms, ir kostiumui. Imk 50 eurų. Grąžinsi po algos. Ar girdėjai, kad nuo Naujųjų Metų mums, valstybės tarnautojams, žada perskaičiuoti sumą, susijusią su minimaliu darbo užmokesčiu? 

— Na, nesitikėk, kad tai kažkaip turės įtakos ir mūsų minimalaus darbo užmokesčio padidėjimui. Galų gale, naujajame Darbo kodekse, kuris praėjusiais metais buvo priimtas su skandalais, aiškiai parašyta, kad minimalus darbo užmokestis mokamas tik už nekvalifikuotą darbą. O pas mus dauguma specialistų gauna tik už 10-20 eurų daugiau nei minimalų atlyginimą, o kartais net ir mažiau. Taigi, ne faktas, kad nuo 2019 metų mes gausime padidintą, nors ir minimaliai, atlyginimą.

— Bet aš noriu tikėti tuo. Net jei minimalus darbo užmokestis bus padidintas iki 450 eurų, tai nepadės mums praturtėti. Augančios kainos ir infliacija atliks savo darbą. Pavyzdžiui, mano tėvai kaime  malkoms ir briketams praėjusių metų žiemą išleido 300 eurų, o šiais metais jau turėjo sumokėti 350 eurų. Ir atsimink, kiek benzinas ir dyzelinas kainavo prieš metus. Taigi paaiškėja, kad net jei minimalus darbo užmokestis bus padidintas 50 eurų, paprastų lietuvių gyvenimai nepagerės. Kai tik vidutinis žmogaus kišenėje turės papildomų 10 centų, prekybininkai ir bankininkai greitai suras būdų, kaip pašalinti šį perteklių. Kaip mes gyvenome su tavimi "nuo atlyginimo iki atlyginimo", taip mes ir gyvensime, net jei minimalus darbo užmokestis bus tūkstantis eurų.

— Tu teisus, mano sesuo su vyru gyvena ir dirba dabar Norvegijoje. Atrodo, kad jų atlyginimai yra didesni nei mūsų tris ar keturis kartus, tačiau kainos yra tokios, kad ohoho.

— ES šalys kaip tik ir skiriasi kainomis ir minimaliu darbo užmokesčiu. Bet aš abejoju, kad greitai pasieksime  Vokietijos ar Italijos gyvenimo lygį. Taigi, Angela Merkel jau mums sakė, kad Europa turėtų judėti "dviem greičiais". Daugiau pažengusios ir turtingos šalys kels gyvenimo lygį greičiau, o mes — posovietinės sostinės šalys — lėčiau. Taigi, mažai tikėtina, kad mes kada nors pasivysime juos. Mūsų likimas — dirbti senosiose Vakarų šalyse. O ukrainiečiai ir baltarusiai atvyks dirbti pas mus, nes jiems mūsų 400 eurų minimalus atlyginimas jau yra dideli pinigai.

92% Plius 92% Plus
8% Minus 8% Minus
12   1
Komentarai: 0

Siųsti komentarąEvaldas Balčiūnas. Kiek žydų ašarų yra giroje kurią geriame? (4)
Alvydas Veberis. Žalioji valdžios ir teisingumo mafija
Seimas paskelbė dviejų dienų referendumą, su dviejų savaičių pertrauka, dėl dvigubos pilietybės įteisinimo (1)
Lietuva neturi ko pasiūlyti pasauliui, išskyrus nepriklausomybės imitaciją
Kvietimas į mitingą prieš cenzūrą LRT: SUGRIAUKIME PROPAGANDOS SISTEMĄ!
Dovilas Petkus. Raudonasis Linas vis dar sėdi kabinete
Kremliaus ruporas surengė dar vieną hibridinę ataką prieš Lietuvą
Artėjant Timati gastrolėms konservatoriai intensyvina savo mėgiamo atlikėjo reklaminę kampaniją
„Bado akcijos“ metinėms
Žurnalistai prieš visuomenę (3)
Atitrūkimas nuo realybės: Lietuva aukoja branduolinį saugumą dėl politikos
Latvijos verslininkas pateikė 30 milijonų eurų vertės ieškinį prieš Lietuvą Paryžiaus arbitražui
Rusofobija Lietuvoje ― išimtis ar taisyklė?
L. Linkevičius toliau ragina panaikinti Jono Noreikos-Generolo Vėtros atminimo lentą
Kuo pasitikėti — reitingais ar širdimi?
Lietuviški kačiukai ir šuniukai kartu su kibinais keliaus į Japoniją
Šimtai sunkvežimių už 70 milijonų eurų padės dar labiau atgrasyti Rusiją (7)
Kaimynų kerštas Lietuvai: Lietuva vėl išsidūrė su SGD terminalu
Kiaulės ausys ant neveikiančios sinagogos durų - nusikaltimas, o patyčios iš šventinių mišių - legalus reklamos būdas (1)
Prekybcentrių („Maxima“, „Norfa“, „Iki“, „Rimi“) vergai valdžios nejaudina (2)
Atsakymas į klausimą: "Bliamba, žmonės, na kada Jūs pradėsit patys galvoti?" (2)
Liudvikas Jakimavičius. Tokios protkrušystės gal galėtume tikėtis Mozambike ar Šiaurės Korėjoj (2)
Dėl naujienų portalo DELFI tendencingo manipuliavimo viešąja nuomone ir […] Arvydo Juozaičio teisių pažeidimo (1)
Vėl šventė skurstantiems: „Lidl“ parduotuvėje p-rezidentė D. Grybauskaitė davė startą šimtmečio „Maisto banko“ akcijai (6)

VISI STRAIPSNIAILIETUVAPASAULISKAIMYNAISMAGUMAI