Ramūnas Karbauskis. Konservatorių „klastūnynas“ – jokio konstruktyvumo, tik kaltinimai ir audros vandens stiklinėje (1)

Ramūnas Karbauskis
+ 30 - 0
Autorius: Ramūnas Karbauskis
Šaltinis: https://www.facebook.com/ramun...
7536-10-05 (2018 m.), skaitė 427
1

Gabrielius Landsbergis vėl pažėrė naujus kaltinimus dėl valstybės biudžeto svarstymui teikiamų techninių pataisų (pabrėžiu, TECHNINIŲ). Toje pačioje biudžeto eilutėje numatytos lėšos, užtikrinančios skaidrų parlamentinių partijų finansavimą, lėšos referendumui, rinkimams, užsienio valstybių svarbių asmenų vizitams, daugiabučių namų atnaujinimui, kredito unijų sistemos struktūrinei reformai įgyvendinti, arbitražų ar teismų sprendimams, kuriais priteistos sumos iš Lietuvos valstybės, bei įsipareigojimams NATO vykdyti.

Ministras pirmininkas Saulius Svernelis nuosekliai paaiškino, jog tai vienintelis būdas spręsti papildomų valstybės poreikių finansavimą, nepersvarstant viso valstybės biudžeto. Tikriausiai niekas, išskyrus konservatorius, neabejoja, jog valstybės finansai valdomi labai atsakingai ir Vyriausybės pasirinktas kelias yra racionaliausiais sprendimas esamoje situacijoje. Kad Vyriausybė geba tvarkyti biudžetą, rodo jo nuolatinis augimas, o taip pat ir augantis žmonių gerbūvis.

Pataisos, kurias suderinusi su Vyriausybės vadovu pateikė Seimo narė Agnė Širinskienė, net jeigu būtų teikiama kitais būdais (t. y. atskiru projektu), po komitetų svarstymų vis tiek būtų įrašytos į vieną ir tą patį vienintelį dokumentą - 2018 metų Valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymo Nr. XIIIP-2470(2) pakeitimo projektą.

Anot konservatorių, A. Širinskienės pasiūlytos partijų finansavimo pataisos kelia kažkokią grėsmę valstybei, NATO ir neva yra susiję su valstybės prestižu užsienyje ir kt. Tuo tarpu partijų finansavimo įstatymo projektą svarstant Teisės ir teisėtvarkos komitete, Prezidentės Dalios Grybauskaitės patarėjas Mindaugas Lingė „Žinių radijui“ apie naująjį partijų finansavimo modelį sakė: „Matome, kad yra įregistruota ir Teisės ir teisėtvarkos komitetas yra apsvarstęs naujus pasiūlymus, kurie iš esmės keičia projekto turinį <…> nebesiekiama pažeisti teisėto lūkesčių principo, nebesiekiama atimti iš kažko, kas gavo pagrįstai rinkėjų pasitikėjimą <...>Tenka pažymėti, kad valdantieji išgirdo prezidentės išsakytą kritiką ir pastabas. Ir projektai, jei jie bus priimti tokie, kaip pataisyti variantai, yra visai kitokios kokybės“.

Taip, mes neišvengiame klaidų, bet, kaip ir M. Lingės įvardinta situacija rodo, jas pripažįstame ir taisome, stengiamės, kad priimant tokią gausą būtiniausių sprendimų, klaidų būtų maksimaliai išvengta.

Gal būtų viskas kitaip, jei savo klaidas pripažintų ir opozicija, jas taisytų? Man tenka tik apgailestauti, kad jie renkasi kitą kelią. Neklystančiais save pristatantys konservatoriai, kurių sprendimai praskolino Lietuvą, beveik trečdalį jos gyventojų priversdami emigruoti, kelia dirbtinį triukšmą, nieko nesiūlo ir neigia visus dabartinės valdžios sprendimus. Jie pasirinko su politine etika prasilenkiančią viešųjų ryšių taktiką, balansuojančia tarp patyčių ir melo.

Žinau, kad Lietuvos žmonės mato, kas ir kodėl daroma, tik konservatorių kuriamas triukšmas bando užgožti priimamus sprendimus, jų tikslus ir laukiamus rezultatus. Opozicija renkasi kraštutinumus, ima kaltinti, žeminti, netgi tyčiotis ir tik dėl to, kad suklaidintų, sukeltų abejones, baimę. Toks konservatorių kuriamas informacinis triukšmas mūsų tautą priverčia gyventi nuolat dirbtinai kuriamoje įtampoje. Mes, dirbdami Seime, tai matome.

Tenka apgailestauti dėl tokių situacijų, kuomet į politinių partijų vadovų diskusijų laidas vietoj anūko siunčiamas senelis, visuomeniniai rinkimų komitetai pavadinami nusikalstamomis gaujomis, Konstituciniam Teismui nešamos pensijų fondų advokatų skundų kopijos ir iš tų fondų pinigų paremiamas partijos lyderio verslas...

Sužinome, jog vienas Seimo narys itin nederamai elgėsi su moksleivėmis, tačiau vietoj nuoširdaus atgailavimo tas pačias merginas jis apskundžia prokuratūrai, o rimčiausia bausme laiko trims mėnesiams sustabdytą narystę neklystančiųjų partijoje... Tačiau nepaisant visko konservatoriai turi drąsos moralizuoti, žeminti, tyčiotis...

Mes ne šunauja, ne runkeliai, ne „kolchoznikai“ ir ne fašistai. Mes - tautos pasitikėjimo mandatą gavę Seimo nariai, kurie nuosekliu darbu pateisiname žmonių pasitikėjimą ir tai darysime ateityje.

100% Plius 100% Plus
0% Minus 0% Minus
30   0
Komentarai: 1
1. nieko naujo 2018-10-05 15:18:32

koncervšūdinė chucpa.

6 0

Siųsti komentarąApie Lietuvos Valstybine sieną ir Europos rytinės sienos apsaugą
Apie Lietuvos Valstybine sieną ir Europos rytinės sienos apsaugą
Kuo maitinti vaikus mokyklose ir darželiuose?
Lietuvos žemdirbiai kovoja, kad tiesioginės išmokos pasiektų ES vidurkį
„Vanagą“ pakasus – tarptautinis skandalas (1)
Demokratija pavojuje — ar Lietuvai gresia diktatūra?
Landsbergiai susidoroja su išdrįsusiais prabilti apie jų šeimos verslo skaidrumą
Seime pradėtos svarstyti parlamentinio tyrimo išvados dėl LRT veiklos
Ar Austėjos Landsbergienės darželiai turi teisę bausti vaikus už jų tėvų pažiūras? (1)
Policinės valstybės teismai vis labiau įžūlėja
LEO LT kūrėjas ir įtakingas advokatas prisiteisė iš Naglio Puteikio 6000 eurų už sutarties paviešinimą
Neplauta konservatorių politinė išangė vėl spekuliuoja ir teršia mirusio Algirdo Patacko vardą
Nuo metų pradžios Lietuvos gyventojų skaičius sumažėjo 12 tūkst žmonių
R. Paksas: „Klakerių“ demokratija turi pasibaigti
​Stanislovas Tomas: Prezidentei dėl beviltiško Vyriausybės melo teks kreiptis į JAV su prašymu perduoti Abu Zubaidą atgal į Lietuvą (4)
Naujos Švietimo pataisos: kodėl siūloma moksleivius ugdyti kurti darnią šeimą?
Seimo narys Zbignev Jedinskij ir signataras Zigmas Vaišvila: „Kodėl reikia išslaptinti duomenis apie KGB?“
Į Lietuvą atgrasyti Rusijos atvyksta NATO laivai (1)
Rusija pareiškė apie Kijevo "isteriją" dėl turistų skaičiaus padidėjimo Kryme (1)
Kaip kvailinama visuomenė, užduodant jai beprasmes temas "diskusijoms" (3)
T. Baranauskas. Europa, kurios nenorime matyti: kodėl ji gina stribus ir vilioja islamistus?
Rusijos ambasados Lietuvoje pareiškimas / Заявление Посольства России в Литвеt (2)
Ramanauską-Vanagą perlaidojo. Pokario tragedijos nesuprato (2)
Konservatoriai ir kiaulės akys

VISI STRAIPSNIAILIETUVAPASAULISKAIMYNAISMAGUMAIStraipsnių TOPas

Paveiksliukai


VideoDraugai

VISUOMENĖS SAUGUMO KONCEPCIJA
Laisva informacija - laisvas žmogus!

Puslapis feisbuke


Švieskis150 metų Maksimui Gorkiui! Pilnas raštų rinkinys lietuviškai

Mus skaito