S. Skvernelis: įsigyjantys išankstinio mokėjimo SIM korteles – potencialūs nusikaltėliai

Arvydas Daunys

Nori prisidėti? Dalinkis straipsniu socialiniuose tinkluose!

LDiena.lt: iš serijos kvaileliams - Terorizmas nepraeis! O realybėje, tai yra desperatiškos bananinės respublikos beždžionių pastangos išsilaikyti bananmedžio viršūnėje. Nepavyks. Galite net nevargti, mieli makakos, banderlogai ir kiti gorilos su pavianais.
---

Vidaus reikalų ministerija (VRM) siūlo kaupti duomenis apie asmenis, įsigijusius išankstinio apmokėjimo SIM korteles.

Čia yra susiję su kortelėmis, kurias galima šiandien įsigyti neidentifikuojant savęs, pavyzdžiui, spaudos kioskuose, parduotuvėse ir panašiai“, – BNS ketvirtadienį sakė vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis“, – rašoma faktai.lt

Sveikinu visus naudojančius SIM korteles nereikalaujančias asmeninės identifikacijos, nes, panašu, jog atėjo metas, kai nekaltumo prezumpcijos samprata Lietuvoje grimzta į neįžengiamas teisės džiunglių tankmes, kadangi pagal dabartinio vidaus reikalų ministro, Sauliaus Skvernelio apibrėžimą visi jie yra beveik nusikaltėliai, cituoju:

„Asmuo, kuris nusiperka tokią kortelę, daro nusikalstamas veikas, žinodamas, kad jis išliks neišaiškintas, kadangi jo duomenys niekur nėra fiksuoti“, ir …

Pasak jo (Skvernelio), pataisos teigiamai atsilieps telefoninio sukčiavimo, melagingų pranešimų ir su terorizmu susijusių nusikaltimų prevencijai. (faktai.lt)

Tokiu būdu, beveik apkaltindamas visus naudojančius SIM korteles nereikalaujančias identifikuoti asmens tapatybės, kaip potencialius nusikaltėlius, ministras bando įrodyti projekto, kuriuo siūloma sužymėti VRM kartotekoje kiekvieną turintį telefoną ir mokantį juo naudotis žmogų, reikalingumą Lietuvos teisės sistemai.

Internetą jau sekame, irgi tuo pretekstu, kad bus patogiau gaudyt nusikaltėlius. Televizija irgi jau kontroliuojama-cenzūruojama. Dabar atėjo telefonų eilė, mat daugelis per juos jungiasi prie interneto – dar viena žmonių bendravimo gija po policijos tarnybų padidinamuoju stiklu.

Vietoje to, kad dirbti savo darbą gaudant nusikaltėlius, už kurį jis gauna atlyginimą, ministras nori pasinaudoti galimybe sekti kiekvieną Lietuvos pilietį pasirinktinai, pagal turimą numerį.

Kaip patogu – kažkam nepatiko pasisakymas internete – sekame, kažkam nepatiko kritiškas straipsnis – sekame, kažkam iš valdančiųjų nepatiko politinis oponentas – vėl sekame.

O jei tingime sekt – tai juk turime galimybę, pagal Skvernelio siūlomą projektą, paprasčiausiai blokuoti dominančio asmens numerį ar reguliuoti, kur jis gali paskambinti, o kur ne. Interneto atžvilgiu šis kontrolės mechanizmas jau priimtas. Bet kam valdžia gali atjungt internetą iki dviejų parų be jokių teismo sankcijų. Tai kur bus tų pasityčiojimų riba?

Kada įstatymus teiks bent minimaliai susipažinę su Lietuvos Konstitucija žmonės? LR konstitucija sako:

22 straipsnis
Žmogaus privatus gyvenimas neliečiamas.
Asmens susirašinėjimas, pokalbiai telefonu, telegrafo pranešimai ir kitoks susižinojimas neliečiami.
Informacija apie privatų asmens gyvenimą gali būti renkama tik motyvuotu teismo sprendimu ir tik pagal įstatymą.

Įdomu, ar Lietuvoje iš tiesų kam nors dar rūpi kas rašoma mūsų Konstitucijoje?

Įdomu kiek iš tų – siūlomų surašyti į duomenų bazes žmonių bus tikrais teroristais ir nusikaltėliais? Nusikaltėliais, kuriems kaip ir anksčiau niekas nesudarys problemų įsigyti telefono kortelę padedant kokio benamio dokumentams, ar paprasčiausiai pasinaudojant pavogtu ar jau nebegaliojančiu asmenybės pažymėjimu. Juk SIM kortelių pardavėjai tikrai neturės duomenų bazės po ranka, kad patikrinti – kas yra kas. O ir ne jų čia reikalas.

Tačiau sąžiningi piliečiai – ne vagys, teroristai ir plėšikai, kaip bando pateikt S. Skvernelis, o būtent sąžiningi piliečiai bus sudėlioti į lentynėles ir sekami kada tik vadovaujančioms ir valdančioms struktūroms tas bus paranku. Įtariu, jog bus panaikinti net išlikę gatvėse taksofonai, kad eliminuot bet kokią galimybę skambinti neatpažintam.

Beje, o kaip bus norima kontroliuoti vaikų iki 16 metų turimus telefonus ir SIM korteles? Jie irgi privalės pateikti asmens dokumentą ar jiems jau bus uždrausta įsigyti SIM korteles be tėvų žinios?

Kaip ten bebūtų, tačiau Lietuva kuo toliau, tuo labiau tampa artimesnė policinei valstybei, kur viskas kontroliuojama ir sekama, kur žmonės jau bijo pasakyti žodį, kad nebūtų kuo nors apkaltinti, kur kuo toliau, tuo labiau reiškiasi ekstremalių saldofoniškų individų poreikiai valdyti situaciją šalyje savais, su demokratija ir piliečių teisėmis nieko bendro neturinčiais metodais, ir kur Seimas kaip vienetas, konsoliduota balsų dauguma nuolankiai linksi kretančia galva, priimdamas visus prieš Lietuvos piliečių laisves nukreiptus įstatymus. Sekimas, cenzūra, totali kontrolė. Kas vyksta šalyje ?

Panašu, jog dabar Lietuvoje nusikaltėliai tiesiog kuriami iš oro, kad pateisint tuos būdus, kurie sukuriami jiems gaudyti ar, esą jų veiklos prevencijai. Galutinėje pasekmėje viskas susiveda į eilinių (ne nusikaltėlių) piliečių sekimą, cenzūravimą ir kontrolę.

Toliau matyt seks siūlymas leisti atlikti kratas piliečių namuose be teismo sankcijų (kad būtų greičiau), o dar tolimesnis logiškas siūlymas būtų įvesti identišką karo padėčiai stovį šalyje, kur teismai apskritai nebegaliotų. Kam čia ceremonytis su nusikaltėliais?

Ir dar … Siūlau įsteigt lažybų bendrovėse prognozės – kada bus pateikti tokių įstatymų siūlymai datos lažybas.

Sarmatai

Nori prisidėti? Dalinkis straipsniu socialiniuose tinkluose!

VISI STRAIPSNIAI LIETUVA PASAULIS KAIMYNAI SMAGUMAI


Paprasti komentarai

Feisbukiniai komentarai


Skaitomiausi straipsniai

Prieš 77-erius metus liepos 21-ąją Kaune Valstybės teatre pradėjo savo darbą pirmasis Lietuvos Liaudies Seimas.
751 | 2017-07-21 | Lietuva
Laurynas Ragelskis

Prie Valstybės teatro susirinkusi milžiniška žmonių minia mitingavo tris dienas - reikalaudama, kad Liaudies Seimas kuo greičiau patvirtintų ir įteisintų Lietuvos žmonių troškimą visam laikui atsikratyti ponų ir jų pimpačkiukų jungo. Ir Lietuvos Respublikos Seimas, vykdydamas Lietuvos žmonių valią priėmė tikrąją laisvę žmonėms garantuojančius sprendimus. Skaityti toliau...

Globalizmo naikinamos buvusios TSRS respublikos: Lietuvos ir Rusijos paralelės
602 | 2017-07-21 | Kaimynai
Algimantas Lebionka

Ar sveiko proto ir pasaulio politika besidomintis žmogus gali patikėti buka propaganda, kad JAV kolonijai Lietuvai „keltų grėsmę“ kita JAV kolonija Rusija? Aš manau, kad Lietuvoje sukelta karo isterija, mūsų tautų kiršinimas ir durninimas reikalingas tam, kad užsienio bankininkams būtų lengviau mūsų tautas plėšti ir išlaikyti savo vergijoje. Skaityti toliau...

Netanyahu: Europa turi pasirinkti klestėjimą ar žlugimą
269 | 2017-07-21 | Pasaulis
Algimantas Lebionka

Netanyahu žodžiais, Višegrado grupė turi palaikyti Izraelį ir įtikinti ES keisti savo poziciją Izraelio atžvilgiu. Europos pusė dažnai kelia išankstinius reikalavimus, bet tai absurdas, nes Izraelis yra daugelyje sričių pasaulio lyderis. Netanyshu paklausė: „Aš manau, kad Europa turi nuspręsti, ar ji nori gyventi ir klestėti, ar ji nori susitraukti ir išnykti“. ES politikus jis pavadino „bepročiais“. Skaityti toliau...

Reklama

Vatikano globalistai apkaltino Trampo administraciją krikščionišku fundamentalizmu. Vatikanas ruošiasi antikristo atėjimui
241 | 2017-07-20 | Pasaulis
Algimantas Lebionka

Ar kas galėjo pagalvoti mūsų Tautinės dainuojančios revoliucijos metu, vos prieš tris dešimtmečius, kai išvien su tauta ėjo ir krikščionių kunigija, kad ši bažnyčia stos už Afrikos ir Azijos tautų perkraustymą į Europą, krikščioniškų Europos tautų naikinimą, jų islamizaciją, stos už Biblijoje pasmerktą sodomiją, kad Romos popiežius Kristų lygins su velniu, bučiuos ir plaus nusikaltėliams kojas, kad ši bažnyčia paskęs globalizmo liūne net aplenkdama globalizmo citadelę JAV? Vatikanas nusimetė ėriuko kailį ir atskleidė savo esmę. Skaityti toliau...

Kompanija Bayer platino ŽIV po visą pasaulį
220 | 2017-07-20 | Pasaulis
Versijos.lt

Devinto dešimtmečio pradžioje dar nebuvo nustatyta virusinė AIDS priežastis, šis sindromas buvo vadinamas „Keturių H liga“, kadangi plito tarp homoseksualistų, heroiną vartojančių narkomanų, Haičio gyventojų ir sergančių hemofilija. Tačiau jeigu pirmų trijų H susirgimų plitimą galima buvo paaiškinti sindromo infekcine kilme, tai su hemofilija sergančiais žmonėmis, kurie vienas su kitu nekontaktuoja, kilo problema, jie neįsipaišė į bendrą koncepciją. Skaityti toliau...

Kas iš tiesų vyksta SLF?
192 | 2017-07-20 | Lietuva
Kibirkštis

Prieš kurį laiką buvusios marksistinės partijos, Socialistinio Liaudinto (SLF) internetinėje svetainėje (slfrontas.lt) buvo paskelbtas straipsnis, pavadinimu „Kas iš tiesų vyksta SLF?“ – jame buvo objektyviai nušviečiama organizacijoje susiklosčiusi situacija, demaskuojami neteisėti SLF įsigalėjusios oportunistų grupės veiksmai. Greitu metu SLF svetainė nustojo veikusi – bijodami apie juos viešinamos tiesos, naująja SLF „vadovybe“ apsišaukę asmenys tinklapį užblokavo. Skaityti toliau...

Pensinis amžius Didžiojoje Britanijoje bus pratęstas iki 68 metų
180 | 2017-07-20 | Pasaulis
SputnikNews.lt

Didžiosios Britanijos darbo ir pensijų departamentas planuoja jau 2039-aisiais pratęsti pensinį amžių vieneriais metais — iki 68 metų, praneša Sputnik Baltarusija su nuoroda į ministrą Davidą Gouką. Skaityti toliau...

Justo Paleckio kalba pirmajame Lietuvos Liaudies seimo 1940 m. liepos 21 d. posėdyje
166 | 2017-07-21 | Lietuva
Kibirkštis

Niekam ne paslaptis, kad 1940 m. – sudėtingas momentas Lietuvos istorijoje, žymintis tiek Raudonosios armijos dislokavimą mūsų šalyje, tiek fašistinės diktatūros su A. Smetona priešakyje žlugimą ir liepos 21 d. atidaryto Liaudies seimo paskelbtą naujos, Tarybų Lietuvos valstybės, kūrimosi pradžią. Bet, kaip ir daugelis kitų Lietuvos istorijos epizodų, šis laikotarpis pristatomas vienašališkai, piešiant jį tik juodžiausiomis spalvomis, užmirštant realias socialines bei geopolitines aplinkybes. Todėl istorinės pažinties tikslais pateikiame minėtojo Liaudies seimo deputato, to meto Lietuvos politinio veikėjo, J. Paleckio kalbą, pasakytą atidarom Skaityti toliau...

Unikali Lietuvos pažanga
159 | 2017-07-21 | Lietuva
Ekspertai.eu

Valstybinis transliuotojas LRT pranešė, kad stulbinamai išaugo Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos populiarumas ir drąstiškai krito norinčių studijuoti Edukologijos universitete skaičius. „Būsimieji Lietuvos studentai vis labiau nori būti kariūnais ir vis mažiau mokytojais“, - sakoma reportaže. Be komentarų. Skaityti toliau...

Dėl Baltarusijos kaltės Lietuvoje klesti kontrabandinių cigarečių rinka
124 | 2017-07-21 | Kaimynai
Ekspertai.eu

Nors Lietuva pagal daugelį parametrų yra pavyzdys Europos Sąjungai ir pasauliui (vienas geriausių BVP, veiksmingas Rusijos karinės agresijos atgrasymas, kylantys darbo užmokesčiai ir t.t.), tačiau mūsų šalies kontrabandinių cigarečių rinka – viena didžiausių Europoje. Pagrindine nelegalių tabako gaminių tiekėja į Lietuvą dar vis įvardijama diktatoriaus Aleksandro Lukašenkos valdoma Baltarusija. Skaityti toliau...

Rėmėjas

Puslapis feisbuke

Dar komentarų

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Kiekvienas žmogus su čia pateikta informacija elgiasi savo nuožiūra.
Pradžia: 2014 rugpjūčio 18 | 1.367 | 441.851