Austrija atsisako pasirašyti JT pasaulinę migracijos sutartį (0)

Anonimusas
+ 5 - 0
Autorius: BNS informacija
Šaltinis: https://minfo.lt/pasaulis/stra...
7536-11-01 (2018 m.), skaitė 81
0

Austrijos vyriausybė trečiadienį pareiškė, kad nepasirašys pasaulinio susitarimo, kuriuo siekiama skatinti saugią ir tvarkingą migraciją, ir pabrėžė, kad yra susirūpinusi dėl nacionalinio suverenumo išsaugojimo.

Tokiu būdu Austrija pasekė Vengrijos, kuri taip pat siekia išvengti šio susitarimo, pavyzdžiu.

Austrijos kancleris Sebastianas Kurzas (Sebastianas Kurcas) vadovauja koalicinei vyriausybei, kurią praėjusį gruodį sudarė jo centro dešinioji Liaudies partija su nacionalistine prieš imigraciją pasisakančia Laisvės partija. Šį pusmetį Europos Sąjungai pirmininkaujanti Austrija pavertė migrantų srauto sustabdymą vienu Bendrijos prioritetų.

Teisiškai neįpareigojanti Pasaulinė saugios, tvarkingos ir reguliarios migracijos sutartis (Global Compact for Safe, Orderly and Regular Migration) buvo paruošta liepos mėnesį, tarpininkaujant Jungtinėms Tautoms. Oficialiai ji turėtų būti patvirtinta gruodžio 11–12 dienomis Marakeše.

S. Kurzas ir vicekancleris Heinzas-Christianas Strache (Heincas Kristianas Štrachė) pareiškė, kad Austrija nepasirašys šio dokumento ir nesiųs į Maroko sostinę savo atstovo . Kaip vieną iš tokio savo sprendimo priežasčių jie įvardino būgštavimus, kad sutartis gali sumažinti takoskyrą tarp legalios ir neteisėtos migracijos.

„Yra keletas punktų, kuriuos vertiname kritiškai, ir baiminamės dėl pavojaus mūsų nacionaliniam suverenitetui“, – pareiškė S. Kurzas, cituojamas naujienų agentūros „Austria Press Agency“.

„Migracija nėra ir negali tapti žmogaus teise, – pridūrė Laisvės partijos lyderis H.-Ch. Strache. – Negali būti, kad kas nors gautų migracijos teisę dėl klimato ar skurdo.“

2016 metų rugsėjo mėnesį visos 193 Jungtinių Tautų narės, įskaitant prezidento Baracko Obamos (Barako Obamos) vadovaujamas Jungtines Valstijas, priėmė deklaraciją, kurioje sakoma, kad nė viena valstybė negali susitvarkyti su tarptautine migracija savarankiškai. Jos susitarė pradėti procesą, kurį vainikuotų pasaulinės sutarties pasirašymas 2018 metais.

Tačiau praėjusį gruodį Jungtinės Valstijos paskelbė, kad nutraukia dalyvavimą derybose dėl šios sutarties, pareiškusios, kad daugybė joje numatytų nuostatų „neatitinka JAV imigracijos ir pabėgėlių politikos“, kurios laikosi prezidento Donaldo Trumpo (Donaldo Trampo) administracija.

Liepos mėnesį Vengrija taip pat pranešė apie savo pasitraukimą iš šio proceso.

Vengrijos užsienio reikalų ministras Peteris Szijjarto (Peteris Sijartas) sakė, kad ši sutartis prieštarauja jo šalies interesams. Nors ja siekiama keleto gerų tikslų, pavyzdžiui, kovoti su žmonių kontrabanda, tačiau bendrai migracija sutartyje yra apibrėžiama kaip nesustabdomas ir teigiamas reiškinys, kurį neva reikia palaikyti, pridūrė jis.

Sutartimi iš viso siekiama 23 tikslų, turinčių padėti suvaldyti migraciją stiprinant šalių bendradarbiavimą. Joje numatyta visa virtinė priemonių šiems tikslams pasiekti – nuo techninių, tokių kaip galimybė perkelti migrantų darbo užmokestį, iki sulaikomų migrantų skaičiaus mažinimo.

Austrijos vidaus reikalų ministras Herbertas Kicklis (Herbertas Kiklis) sukritikavo, jo žodžiais, tokį „beveik neatsakingą ir naivų migraciją palaikantį toną“.

Ministro teigimu, lieka „paprasčiausiai neaišku, ar šis paktas, jeigu prie jo prisijungsime, kaip nors ir kada nors nepadarys įtakos mūsų teisės aktų visumai aplinkiniais keliais“.

Tačiau Austrijos opozicija sukritikavo tokį vyriausybės sprendimą.

Briuselyje Europos Komisijos atstovė spaudai Natasha Bertaud (Nataša Berto) pareiškė apgailestaujanti dėl tokio Austrijos sprendimo ir sakė iš Vienos lauksianti daugiau paaiškinimų.

„Liekame įsitikinę, kad migracija yra pasaulinis iššūkis, todėl rezultatų duos tik pasauliniai sprendiniai ir pasaulinis pasidalijimas atsakomybe“, – sakė ji per spaudos konferenciją.

Tuo metu didelę įtaką ES turinti Vokietija patvirtino, kad palaiko šį paktą. Vokietijos užsienio reikalų ministerijos atstovas Raineris Breulis (Reineris Broilis) šią sutartį pavadino „būtina ir svarbia“.

100% Plius 100% Plus
0% Minus 0% Minus
5   0
Komentarai: 0

Nebūtinas. Įrašyk, jeigu nori gauti pranešimą apie naujus komentarus prie šio straipsnio. Adresas niekur nebus rodomas.

Siųsti komentarą
VISI STRAIPSNIAILIETUVAPASAULISKAIMYNAISMAGUMAI
Ekspertas: Europos Tarybai Lietuvos ūkininkai nereikalingi
Skerdynės Niurnberge: kalėdinėje mugėje papjautos trys moterys
ES atsisakė bausti Rusiją už incidentą Kerčės sąsiauryje
Europos Tarybos susitikimas gruodžio 13-14 dienomis: dienotvarkė, problematika
Analitikas: Lietuvos sankcijos prieš Rusiją — lyg anekdotas
Islamo teroristo išpuolis Strasbūre: islamo teroras - valdžios ginklas prieš piliečių nepasitenkinimą
Prancūzijos p-rezidentas tariasi su protestuotojais / Президент Франции пошёл на встречу протестующим
Protestai Prancūzijoje rodo europietiško valdymo problemas / Протесты во Франции вскрывают проблемы европейского управления
Geltonųjų liemenių revoliucija (1)
Du viename: Brežnevas = Merkel
Makronas - ES žlugimo šauklys (2)
Europiečių šeimos ardymo anatomija: rasistinis fondas „Amadeus“ ir jo steigėja Anetta Kahane
Italija stabdo migrantų gelbėjimo operaciją „Sofiją“ ir diegs naujas išlaipinimo taisykles
Prancūzija: Demokratijos krachas tampa įmanomu (3)
Merkelės paveldui gręsia peržiūra / Наследие Меркель – под угрозой пересмотра
Ukraina. Pagal Anatolijų Šarijų. Nr.1 (2)
Latvijos parlamentas nepatvirtino JT globalios migracijos pakto (1)
Norvegijos vaikų prekybos mafija "Barnevernet" pagrobė amerikiečių kilmės vaiką
Bulgarija nepasirašys JTO globalaus migracijos pakto. Lietuvos seimas išdavė lietuvių tautą (1)
Mano klausimas Vokietijos Bundestago deputatui Armin-Paulus Hampel: ar gali alkoholikas ir idiotas vadovauti ES? (2)
Rusija pasirengusi dialogui su Lietuva, pareiškė Matvijenko (3)
Nuo Makrono iki Šimašiaus: liberastų tikslas vienas - apvogti liaudį (2)
Gatvių mūšiai Paryžiuje. Revoliucija? Socialinė?..
Ramūnas Alaunis: Ukrainos – Rusijos karinis incidentas Kerčės sąsiauryje. Kas ir kodėl suplanavo provokaciją?

Atsitiktiniai straipsniai


VISI STRAIPSNIAILIETUVAPASAULISKAIMYNAISMAGUMAI