Socialiai nejautrūs pinigai socialiai jautrioms reformoms (2)

Anonimusas
+ 18 - 0
Autorius: Lidžita Kolosauskaitė
Šaltinis: https://lidzita.lt/socialiai-n...
7536-11-04 (2018 m.), skaitė 175
2

Socialiai jautri reforma (nuotrauka – iš interneto).

Seimo narė Dovilė Šakalienė, įvairios NVO, Vaikų teisių specialistai ir kiti „socialiai jautrūs“ subjektai vis garsiau dejuoja esą… mažai pinigų. Problemos su šeimų genocidu iškilo tik dėl to, kad valstybės ir savivaldybių biudžetai dar ne pakankamai atviri „socialiai jautrioms reformoms“ vykdyti.

Argi ne juokinga? Specialistai, uždirbantys mažiausiai kelis kartus daugiau nei tos šeimos, kurių problemas „sprendžia“, nesijaučia pakankamai socialiai aprūpinti ir saugūs. Iš esmės suvalgantis du ar tris dubenėlius sriubos aiškina esą suvalgęs tik vieną jau turėtų būti visiškai sotus! Tai bent „socialinis jautrumas“, tiesa?

Situacija nėra naujiena. Daugelyje Europos valstybių „socialiai jautrius“ klausimus „sprendžiančios“ organizacijos siurbia socialiai nejautrius pinigus. Pvz. Norvegijoje iš mamos gali atimti vaiką, nes jos pajamos – ne pakankamos jį išlaikyti, tačiau į globėjų pajamas niekas nežiūri, nes jie vien už globojamą vaiką gauna pakankamas pajamas.

Vienas mano klientas yra pasakęs auksinę frazę: „Nėra geresnio darbo nei vargšams duoną dalinti – niekados alkanu neliksi„.

Visokio rango „socialiai jautrūs“ specialistai lyg musės apie dvėseną sukasi apie biudžetą su savo „socialiai jautriomis“ problemomis, už kurias, tiesa, jiems sumokės ne kas kitas kaip tie „socialiai nejautrūs“ nelaimingieji, kurių problemomis jie minta (niekaip negaliu rašyti „sprendžia“).

Kuo daugiau visuomenėje „socialiai jautrių grupių“ – blogų tėvų, skriaudžiamų gėjų, diskriminuojamų moterų, lyties neatradusių vaikų ir kitokių „probleminių“ – tuo dosniau atsukamas biudžeto kranelis šioms „problemoms“ spręsti.

Visokios NVO lyg rykliai jūroje nardo valstybių biudžetuose, o kur dar visi tarnautojai? Dauguma „civilizuotų“ Vakarų Europos valstybių pasiekė tą lygį, kai jie moka tam, kad juos… prižiūrėtų. Raskite kalinį, kuris pats mokėtų prižiūrėtojui, kad šis jį užrakintų, tikrintų, baustų ir pan. Bet būtent tokiais kaliniais tapę dauguma europiečių! Jie savo sunkiai uždirbtus pinigus skiria tam, kad visokie „specialistai“ galėtų nuolatos mokyti, kaip gyventi – pradedant tuo, kaip mąstyti ir baigiant tuo, kaip auginti vaikus. Anglijoje – teko girdėti – gimus vaikui specialistas ateina į namus įvertinti aplinkos ir pamokyti, kaip vaiką migdyti ir pan. Po velnių, kaip tiek kartų užaugino vaikus be tų „specialistų“?! Ar dabar jau moterys tiek nubuko, kad be svetimo žmogaus pagalbos neužmigdys savo pačių vaikų?

Dėsninga, kad kuo daugiau „pagalbos“ socialiai „jautrioms“ grupėms, tuo daugiau socialiai „jautrių“ grupių, o jų „problemoms“ įžiūrėti kartais gali prireikti  net mikroskopo. Nieko – bus proga paprašyti daugiau pinigų iš biudžeto – sunkiai įžiūrimoms socialiai jautrių grupių problemoms „spręsti“!

Be galo džiaugiuosi, kad lietuviai dar nepraradę sveikos nuovokos ir kaunasi už tai, kad jie patys, o ne visokie „specialistai“ tvarkytų jų ir jų vaikų gyvenimus.

Tikiu šia Tauta – ne tada, kai ji kaip avių banda bliauna per valstybines šventes, ne tada, kai dalinasi pigia propaganda ar ruošiasi išsirinkti Prezidentu bankų klerką, o būtent tada, kai ji…. kaunasi. Už tai, už ką nedrįso kovoti dauguma europiečių, šiandien paverstų pampersiniais mokesčių mokėtojais be teisės į informaciją, privatumą, šeimą ir… žmogiškąjį orumą, kuris iš tikrųjų apibrėžia žmogaus gyvenimo ribas bei kokybę.

Orumas – nei perkamas, nei parduodamas. Jis gimsta iš laisvės ir apsisprendimo. Šia prasme orumas nesuderinamas su socialine diktatūra, kurios esmė, kad žmogaus gyvenimas ir sprendimai iš anksto nulemti „specialistų“, geriau žinančių, kaip jam elgtis netgi tokiose subtiliose srityse kaip intymumas ar šeimos gyvenimas.

„Specialistų“ normų apibrėžtas šeimos gyvenimas yra tas pats kalėjimas, tik… už jį dar reikia mokesčius mokėti.

Tad nieko nėra oriau nei kovoti už laisvę gyventi nepriklausomai nuo mūsų pačių pinigais finansuojamų „specialistų“.

Lietuviai šiandien atrodo oriai.

100% Plius 100% Plus
0% Minus 0% Minus
18   0
Komentarai: 2
2. kad duonos dalijimas padaro DALINTOJUS SOČIAIS 2018-11-06 21:14:43

TAI AMŽINA TIESA, atsimenat, kaip tarybiniais metais buvo veržiamasi dirbti valgyklose, o konclageriuose ir kalėjimuose - TAIP PAT ŠIS DĖSNIS YRA PIRMAS :)

0 0
1. Zero 2018-11-05 20:56:11

Nutrauktas finansavimas pagydys ir išspręs visas užjūrio NVO (nevyriausybinių organizacijų) destruktorių pagimdytas problemas... na, ne visas, ne visas... Bet daugumą, tai jau garantuotai... P.S. NVO tėra įrankis manipuliuoti valstybės, kurioje reziduoja NVO raida. Tai spalvotojų revoliucijų technologijos viena sudedamųjų dalių, leidžianti formuoti ar/ ir kontroliuoti sociume vykstančiusprocesus...

1 0

Nebūtinas. Įrašyk, jeigu nori gauti pranešimą apie naujus komentarus prie šio straipsnio. Adresas niekur nebus rodomas.

Siųsti komentarą
Rolandas ir jo anti svajoklių gretos
Laimonas Jakas. Ar D. Grybauskaitė stos krūtine už karius?
Advokatas prof. dr. Stanislovas Tomas per Jungtinių Tautų Organizaciją siekia uždrausti asociaciją „Lietuvos advokatūra“, kaip grubiai pažeidžiančią žmogaus teises
Aurimas Guoga. Rita Miliūtė - Vienos tiesos žurnalistė (1)
G. Koryzna: grėsmės niekur nedingo, bet mes su jomis susigyvenome
Donatas Jančaras. Vergams nuolat reikia kartoti, kad jie yra laisvi, kitaip maištas
Laiškas skundikui. Nuo Anūko Diedelio
Vaikų grobimo sistemos "gerinimas" - gaisro gesinimas benzinu (3)
Algimantas Rusteika. Prasideda "skaidri" ir negailestinga kova už vaikų teisių apsaugos tarnybų teises ir munduro "skaidrumą"
ŠAKALIENĖS GAUJA skalbia savo mundurus, toliau kankindami ir tyčiodamiesi iš Kručinskų šeimos: motinai pareikštas dar vienas kaltinimas (1)
Tokios gėdos Lietuva dar nematė! Kad Seimo narę reikėtų saugoti nuo jos rinkėjų - neregėtas cirkas (24)
Dėmesio! Šitie konservatoriai jau sulūžo - MUMS REIKIA NAUJŲ KONSERVATORIŲ!
Juodosios našlės - moterys iš kurių pagrobti vaikai
Dovilės Šakalienės apkaltai surinktų parašų įteikimas įvyko (2)
Policija pradėjo saugoti Dovilę Šakalienę (9)
Korumpuota aferiste Rima Baškienė teigia klinikose gavusi paslaugas be eilės
Seimo vicepirmininkė R. Baškienė parsidavusi fašistams ar šiaip beprotė?
Ministras L. Kukuraitis teigia, kad VAIKŲ GROBIMO, KALINIMO ir PARDAVIMO sistema veikia puikiai, tik reikia daugiau pinigų, kad veiktų dar puikiau (1)
Užsakomoji TV3 "žurnalistika": kaip Dovilė Šakalienė idiote apsimetinėja - aš tokia gera, o manęs visi nekenčia!
Lietuvos valdžia sabotuoja derybas su mokytojais, teigia profesinės sąjungos vadovas
Dėl pasiekimų vaikų teisių gynimo srityje Lietuvą pasveikino net Švedijos karalienė
Šakalienės dėka Lietuvoje neįtikėtinai pagausėjo skundikų bei valdžios pačiulptukų, savo nepilnavertiškumo kompleksus bandančių kompensuoti grasinimais "pranešti vaikų teisėms"
LRTDELFI perspėja: susipriešinimas tampa grėsmingas
Komentaras: "Valdantiesiems tenka rinktis: nuosekli kova su girtavimu ar kapituliacija prieš stipraus alaus lobistus?"

VISI STRAIPSNIAILIETUVAPASAULISKAIMYNAISMAGUMAI