Apie nuodingą humorą santykiuose (0)

Anonimusas
+ 1 - 0
Autorius: ŠeimaIrNamai.eu
Šaltinis: http://seimairnamai.eu/apie-nu...
7536-11-06 (2018 m.), skaitė 87
0

Pašaipos, juokeliai, pokštai… Iš vienos pusės – absoliučiai nekalti dalykai, kurie gali pagyvinti bendravimą. O iš kitos – humoras geras, kai jis abipusis. Kai tai bendras žaidimas, apsikeitimas juokeliais, džiuginantis abu partnerius. Bet yra ir kitų situacijų, kai pašaipos tampa psichologinio smurto forma. Pateiksiu kelis pavyzdžius iš savo praktikos ir iš pažįstamų žmonių gyvenimo.

„Jis pastoviai mane užsipuola, uždavinėja kokius nors klausimus, jaučiu, kad turiu teisintis prieš jį. Tačiau kai pradedu atsakinėti į klausimus, ginti savo nuomonę, jis viską suveda į juokus, pradeda juoktis ar tiesiog pasako: „aš gi pajuokavau!“ Nuo tokių „juokelių“ man viduje kyla didžiulė įtampa. Paskui galime pakeisti temą, tačiau po kurio laiko viskas kartojasi iš naujo“.

Moteris nori pasakyti, kad vyro juokeliai, jo juokas, kai jai visai nejuokinga, sukelia diskomfortą. Norisi pabėgti, kad negirdėtum to, kas tau nemalonu, kad nereikėtų teisintis, stojant į aukos poziciją. Atlaikyti šią įtampą kainuoja daug jėgų, kyla pyktis, pojūtis, kad visa tai neteisinga. Pyktis tokioje situacijoje – tai signalas, kad buvo pažeista asmeninė erdvė. Tai skambutis, kuris praneša, jog humoras šioje situacijoje nesuartina, o priešingai – ardo pilnavertį ir kokybišką bendravimą, tenkinantį abu partnerius. Aiškiai matosi, kaip nekalti vieno partnerio juokeliai, jo pašaipos pavirsta tikra kančia antram partneriui. Kartais tai kelia netgi fizinį skausmą.

„Mudu su vyru jau seniai įpratome bendrauti humoro kalba, dažnai pasišaipome vienas iš kito. Kartais tai būna visai nekaltos frazės, o kartais tenka išgirsti ir žiauresnių žodelių. Aš skolinga irgi nelieku“.

Paanalizuokime šitą variantą. Atrodytų, viskas puiku, tokia nerašyta taisyklė santykiuose, kad „mudu įpratę pasišaipyti vienas iš kito ir čia nėra nieko tokio“. Žmonės prisitaikė vienas prie kito ir galbūt netgi jaučia iš to kažkokį malonumą. Netgi įžeidimai nefiltruojami per pagarbos santykiuose filtrą.

Kai kurioms poroms tokia įtampa santykiuose priduoda malonaus aštrumo ir netgi pakursto aistras. Susidaro įspūdis, kad toks abipusis pasišaudymas aštriomis strėlėmis netgi palaiko nuoširdų meilės jausmą. Tačiau taip tik atrodo.

Man visa tai primena kažkokį sadomazochistinį žaidimą, kurį žaidžia neurotiškų charakterių žmonės. Neurotikai jaučia vidinį bejėgiškumą, pažeidžiamumą ir nepilnavertiškumą. Kad apsigintų nuo partnerio ir viso pasaulio, jie patys puola. Dažnai neurotiškas elgesys įgauna netiesioginės, nesąmoningos bei žodinės agresijos formą. Šios agresijos tikslas – atsikratyti emocinės įtampos. Išreikšti agresiją pykčiu ne visada socialiai priimtina, tai kenkia santykiams, sukelia konfliktus. Humoras ir pašaipos tampa išsigelbėjimu, tačiau tai gali baigtis pažeminimais ir partnerio gniuždymu. Pats neurotikas tuo tarpu galvoja, kad elgiasi teisingai, kaip matome iš pirmo pavyzdžio: „aš gi pajuokavau!“ Jis nežiūri į savo partnerio žodžius rimtai, nuvertina jo jausmus ir elgiasi įžeidžiamai.

Tokiu būdu partneriai tampa savotiškais atpirkimo ožiais, savotiškais unitazais, į kuriuos nuleidžiama santykiuose kilusi įtampa. O už įtampos slepiasi kur kas gilesni pasąmoningi žmogaus poreikiai, kurie neišsakomi tiesiai, o susiranda „aplinkinius kelius“.

Įtampos mažinimas per pašaipas negali nepalikti pėdsako santykiuose. Partneriai praranda savigarbą, nukenčia seksualinė sfera, pradingsta savitarpio supratimas ir šiluma, santykiai tampa labiau paviršutiniški. Ir žmogus vis labiau tolsta, net nesuprasdamas, kad tokia bendravimo forma jį griauna…

Šaltinis

100% Plius 100% Plus
0% Minus 0% Minus
1   0
Komentarai: 0

Nebūtinas. Įrašyk, jeigu nori gauti pranešimą apie naujus komentarus prie šio straipsnio. Adresas niekur nebus rodomas.

Siųsti komentarą
VISI STRAIPSNIAILIETUVAPASAULISKAIMYNAISMAGUMAI
Algimantas Lebionka. Vaikai kaip prekė (1)
Pasiskiepijęs nuo gripo, vyras negalėjo kalbėti, vaikščioti, matyti ir net kvėpuoti
Vyras ir jo meilė
Ką slepia troškimas įvesti tvarką bute?
Po metų prilygsite savo artimiausiai aplinkai
Užmirštamas šimtmetis (Lietuvos Laikinajai Revoliucinei vyriausybei – 100) (1)
Kodėl knygą reikia perskaityti kelis kartus?
Gyvenimas, kurį verta gyventi
J. Vaiškūnas. „Tautosakos vartai“ kelias į dvasines protėvių lobių erdves
Mano vyras – mano nuosavybė
Nereikia šypsotis kai liūdna
Inga Stumbrienė „Miss Multiverse“ vadina įdomiu nuotykiu: tai buvo karinė stovykla rojaus kampelyje (1)
Laisvės premija už taikių gyventojų ir vaikų žudymą (1)
Keli faktai apie meilę
Ką slepia blogos mergaitės?
Nuo darbo nebūsi bagotas, tapsi kuprotas.
Įstrigti praeityje – nugyventi gyvenimą tamsoje
Ką ir kokiu tikslu pritraukiame į savo gyvenimą
“Teismo vikingas“ Apie LRT kuriamus propagandinius reportažus (Video) (1)
Inga Stumbrienė apie atostogas Graikijoje: „Viską suplanavo vyras“ (1)
Prognozės dėl liberalo P. Auštrevičiaus galimybių Prezidento rinkimuose: psichiatrinis gydymas čia bejėgis (2)
Baisi paslaptis apie tai, ką žmonės galvoja apie jus iš tikrųjų (1)
Laikykitės šių paprastų taisyklių ir vaikas jus būtinai išgirs
Australijoje, neapykantos ir pesekiojimo kampaniją surengę homoseksualistai privertė savininkus uždaryti vestuvėms skirtas žurnalą

Atsitiktiniai straipsniai


VISI STRAIPSNIAILIETUVAPASAULISKAIMYNAISMAGUMAI