Kas skleidžia netikras naujienas Lietuvoje (1)

Anonimusas
+ 13 - 0
Autorius: Andrius Petrinis
Šaltinis: https://sputniknews.lt/columni...
7536-11-07 (2018 m.), skaitė 174
1

LRT parengė vaizdo klipą, kuriame kanalo vedėja pasakoja apie "Lietuvoje dažniausiai skelbiamų netikrų naujienų tendencijas". Bėda ta, kad tos naujienos visai tikros

Įrašas prasideda ir baigiasi ta pačia žinia žiūrovui: melas (dezinformacija) nėra žodžio laisvė. Ginčytis su tokiu požiūriu iš tiesų sunku. Tačiau kai pateikiami "netikrų naujienų" pavyzdžiai, klipo autoriams norisi paprieštarauti dėl kiekvieno punkto.

Pirma, jame teigiama, kad Lietuvos priešai pristato NATO "ne kaip gynybinę organizaciją, o kaip grėsmę Lietuvai". Iš tiesų neteko girdėti, kad kas nors Rusijoje (šiuo metu ji pagrindinė Lietuvos priešė) sakytų, jog Aljansas kelia grėsmę savo nariams – nebent tuo, kad be logiškų priežasčių militarizuoja šalį ir taip paverčia ją potencialiu taikiniu. Na, o "gynybinis" NATO pobūdis gerai žinomas nuo tų laikų, kai Aljansas be JTO leidimo bombardavo Jugoslaviją ir leido sau veikti už bloko ribų.

Antra, anot klipo kūrėjų, dezinformatoriai aiškina, kad Lietuva yra ekonomiškai, socialiai ir politiškai žlugusi valstybė. Taip, ji nėra žlugusi valstybė, bet ne Rusija, o šalies valdžia sako, kad šiandien rimčiausi iššūkiai Lietuvai tai skurdas, socioekonominė atskirtis ir masinė emigracija. Statistika taip pat rodo, kad lietuviai – viena  iš labiausiai geriančių pasaulio tautų. O apie pastovias politines rietenas tarp partijų, jų nesugebėjimą susikalbėti su prezidentu ir politinės korupcijos apraiškas net kalbėti nesinori.

Trečia, "melagiai" kaltinami tuo, kad vadina visus lietuvius naciais ir fašistais. Visi lietuviai tikrai nėra naciai ir fašistai, ir šalyje yra žmonių, kuriems nepatinka nacionalistų eitynės su šūkiu "Lietuva lietuviams". Tačiau Lietuvos nepuošia draugystė su dabartine Ukraina, kur neonacistų niekas nedrausmina. Pagaliau, Vilnius labai jautriai reaguoja į "miško brolių" kritiką. Tačiau ne Rusijos, o Lietuvos užsienio reikalų ministras paragino nukabinti Generolo Vėtros atminimo lentą Vilniaus centre.

Ketvirta, klipo autoriai nesutinka, kad Lietuva vykdo agresyvią užsienio politiką ir kursto karą. Turbūt, čia ne Dalia Grybauskaitė išvadino Rusiją teroristine valstybe ir gąsdina ja visą pasaulį. Matyt, čia ne Lietuva remia ginklais jau minėtą nacionalistinę Ukrainą, tempia ją (o kartu ir Gruziją bei Moldovą) į NATO ir yra viena iš artimiausių Amerikos, kuri sužlugdė Iraką ir Libiją bei trukdo taikai Sirijoje, sąjungininkių.

Penkta, kai sakoma, kad nacionaliniai energetiniai projektai yra sėkmingi ir neskurdina šalies, iš karto galima prisiminti nerentabilų suskystintų gamtinių dujų terminalą Klaipėdoje ir Visagino atominės elektrinės (AE) projektą, kurio nesėkmė išgelbėjo Lietuvos biudžetą nuo didžiulės ilgalaikės naštos. Juk kam mums pigi Astravo AE elektra iš Baltarusijos, jeigu turime nuolat gendančią "NordBalt" jungtį.

Šešta, klipe teigiama, kad tie, kurie kalba apie per didelį gynybos finansavimą, nori sumažinti pasitikėjimą Lietuvos kariuomene. Pirmiausia, finansavimas ir pasitikėjimas yra du skirtingi dalykai: pasitikėti galima ir kariuomene, kuriai neskiriama 2,5 procento nuo BVP, kaip nori konservatoriai.

Be to, ne kas kitas, kaip socialdemokratų (sisteminės Lietuvos partijos) pirmininkas Gintautas Paluckas pagrįstai pareiškė: "Pagal nacionalinį susitarimą ir įsipareigojimą NATO esame pasiekę tuos du procentus nuo BVP. Ir viskas: visos diskusijos ir siūlymai didinti finansavimą gynybai, mūsų galva, yra absoliučiai nesavalaikiai, nes lygiai taip pat nacionaliniam saugumui yra ir kitų labai svarbių dalykų: skurdas, socialinė atskirtis ir socialinė nelygybė. Šioms problemoms spręsti turėtų būti sutelkti ekonominio augimo resursai".

Septinta, galbūt, Lietuvoje oficialiai ir nediskriminuojamos tautinės mažumos, bet kažkodėl viešojoje erdvėje girdimi tautinę nesantaiką kurstantys rusofobiški pareiškimai apie "penktą koloną", į kuriuos teisėsaugos institucijos niekaip nereaguoja, o Lietuvos lenkai, kuriuos remia ne Maskva, o Varšuva, nepatenkinti švietimo reforma ir kitais dalykais.

Trumpai tariant, atrodo, Lietuvai labai nepatinka, kai kalbama apie realias šalies problemas, kurių ji nenori matyti. Paprasčiausia išeitis tokioje situacijoje ― pasakyti, kad visa tai "Kremliaus propaganda". Ir viskas būtų gerai, jeigu ne vietiniai "naudingi idiotai", kurie, matydami ir suprasdami anksčiau minėtus dalykus, sako tą patį.

Ir pabaigai. Tiesos ruporu klipe tapo LRT ― televizija, prie kurios sienų neseniai įvyko pilietinių aktyvistų mitingas, kuriame buvo iškeltas plakatas: "LRT ― fake news"...

100% Plius 100% Plus
0% Minus 0% Minus
13   0
Komentarai: 1
1. Konstantinas 2018-11-10 16:20:20

Pirmą kartą atsiverčiau šį puslapį, nes labai jau knietėjo pažiūrėti, kas per straipsiai po juokingomis antraštėmis. Kaži ką rūko, ar kokias nakrotines mežiagas vartoja šio tinklapio kūrėjai. O gal Kremliaus šūdai turi kažkokių svaiginamųjų medžiagų, kad po to gimsta tokie tinklapiai su netikrom naujienom. Tad puslapio autoriams linkiu toliau skaniai maitintis Kremliaus šūdais ir ieškoti durnelių kurie skaito ir tiki jūsų rašomom naujienom. :D Skanaus ;)

0 0

Nebūtinas. Įrašyk, jeigu nori gauti pranešimą apie naujus komentarus prie šio straipsnio. Adresas niekur nebus rodomas.

Siųsti komentarą
VISI STRAIPSNIAILIETUVAPASAULISKAIMYNAISMAGUMAI
Po R.Pakso susitikimo su V.Putinu “pratrydo“ J.Razma (2)
Mokytojų masiniame proteste visas politinis šiukšlynas ir idiotiški reikalavimai (3)
Mokytojų mitingas „Paskutinis skambutis“ – įspūdingiausia mitingo kalba
Iškilo jau antra grėsmė Skvernelio ministrų kabinetui (1)
Dainius Paukštė: „Migracijos paktas atitinka ne žmonių, o tarptautinių korporacijų interesus“
LR Seimas ragins pasaulio bendruomenę iš esmės keisti Vakarų strategiją Rusijos agresijos sulaikymo atžvilgiu
Vaikų grobikų išsaugojimo kaina – 3 ministrai ir suklaidinti mokytojai
Akimirkos iš Laisvosios Rusijos forumo, vykusio Vilniuje, prieigų (1)
Guldydama vaiką šalia savęs mama kelia jam grėsmę, – tvirtina VTAT (5)
Algimantas Rusteika: Prieitas liepto galas (1)
Profsąjungų organizuojamas mokytojų mitingas Vilniuje „Paskutinis skambutis“
Europos Taryba ragina Lietuvą atkurti Pakso teisę dalyvauti rinkimuose (1)
Lietuvai atėjo metas slėptis — nuo šalčių ir Rusijos dujų
Skambinimas varpeliais
Pilietinės organizacijos reikalauja panaikinti vaikų atiminėjimo įstatymą (1)
Mindaugas Puidokas: ,,Kodėl Šakalienės rėmėjai taip prieštarauja esminėms pataisoms vaiko teisių apsaugos srityje?"
Kreipimasis: 10 klausimų L. Kukuraičiui ir A. Jakavonienei (1)
Kęstutis. K.Urba: Svarbiausia gyvenimo pamoka
Alvydas Butkus. Tarptautinė migracija ir Seimo rezoliucija
Kas stumia lietuvius po guminėmis policijos kulkomis?
Vytautas Rubavičius. Kas ta „Kremliaus ranka“ ir kodėl ji „verčia“ Vyriausybę? (2)
Paremsime mokytojus, paremsime save! (1)
“Žaliųjų“ laidotuvės, arba kaip rusofobai valdžia dalinasi (4)
A. Daunys. Opozicija dabar ploja iš džiaugsmo, matydama, kaip Tapinas sėkmingai, žingsnis po žingsnio, perima vadovavimo pedagogų protestui vadeles (2)

Atsitiktiniai straipsniai


VISI STRAIPSNIAILIETUVAPASAULISKAIMYNAISMAGUMAI