A. Landsbergienės darželiai pašiurpino politikus (16)

Anonimusas
+ 83 - 9
Autorius: Anonimusas
Šaltinis: http://www.respublika.lt/lt/na...
7536-11-20 (2018 m.), skaitė 11007
16

Lietuvos socialdemokratų darbo frakcija raštu kreipėsi į sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą bei Vilniaus miesto merą Remigijų Šimašių dėl pažeidimų, aptiktų didelėje dalyje Vilniaus miesto vaikų darželių. Ypač didelę nuostabą jiems kelia, kad iš privačių darželių baisi situacija yra konservatorių lyderio Gabrieliaus Landsbergio žmonos Austėjos įsteigtose ugdymo įstaigose. Ten pažeidimų apstu, nors darželiai gauna savivaldybės paramą ir dar susirenka milžiniškas lėšas iš tėvų.

Frakcijos vardu kreipimąsi po „Vakaro žinių“ publikacijos „Nešvarus Landsbergių verslas“ (2018 m. lapkričio 16 d.) išsiuntęs seniūno pavaduotojas Algirdas Butkevičius prašo ministro ir sostinės mero atsakyti, kas atsakingas už tai, kad pažeidimai nesikartotų, ir kaip šis klausimas bus sprendžiamas ateityje.

„Vilniaus mieste patikrintas 101 darželis iš sostinėje veikiančių 370-ies, kurie priklauso ir savivaldybei, ir privatiems steigėjams. Patikrinimo metu užfiksuota gausybė pažeidimų. Tačiau iki šiol neaišku, ar dėl pažeidimų tie darželiai bus kažkaip baudžiami, per kiek laiko darželiai privalo tuos pažeidimus pašalinti ir kada bus vykdomas pakartotinis ugdymo įstaigų patikrinimas. Kokia institucija apskritai yra atsakinga už ikimokyklinio ugdymo įstaigų saugos kontrolę? Kol kas tėvai negali būti ramūs, kad jų vaikai lankys darželius, kuriuose bus ištaisyti nustatyti pažeidimai. O savivaldybės kompensacijos už darželius privatiems steigėjams kapsi į kišenę“, - sakė A.Butkevičius.

„Socdarbiečių“ frakcijos seniūnas Andrius Palionis įsitikinęs, kad neužtenka tik užfiksuoti pažeidimus, reikia, kad kažkas kontroliuotų reikalaujamų minimalių normų laikymąsi.

„Ar normalu, kad darželiuose vykdoma veikla neatitinka leidime - higienos pase ir ūkinės komercinės veiklos vykdymo sąlygų vertinimo pažymoje - nurodytos veiklos bei sąlygų? Man atrodo, kad darželiuose, kurie iš kompensacijų surenka nemažas sumas, turėtų dirbti pedagogai, o ne žmonės, neatitinkantys reikalaujamos kvalifikacijos. Dalis darželių, kuriuose aptikta pažeidimų, priklauso Landsbergių šeimai, kuri nepraleidžia progos mėtytis kritikos strėlėmis į kitus“, - priminė A.Palionis.

Politiniai G.Landsbergio oponentai rado skaičius, kad jo žmonos įsteigtos bendrovės „Vaikystės sodas“ darželiai šių metų trims ketvirčiams iš sostinės savivaldybės gavo 416,4 tūkst. eurų, o iki metų pabaigos, tikėtina, gaus ir visus 600 tūkst. eurų.

„Vakaro žinios“ skelbė, kad Nacionalinis visuomenės sveikatos centras patikrino 101 sostinės darželio būklę ir tik viename nenustatė jokių pažeidimų. Šis patikrinimas bus didžiulis smūgis konservatorių lyderio Gabrieliaus Landsbergio ir jo žmonos Austėjos verslui: juodajame sąraše iš 40-ies tikrintų privačių darželių net 11-os steigėja yra A.Landsbergienė. Ten užfiksuoti pažeidimai - nuo to, kad tėvai skalbti patalynę, ir to, kad auklėtojomis dirba ne specialistės, iki tualetų ir prausyklų be durų. Beje, iš 12-os sostinėje veikiančių „Vaikystės sodo“ darželių pažeidimai užfiksuoti net 10-yje (čia iš tėvų per mėnesį imami 479 eurai už vaiką).

A. Butkevičius pastebi, kad kai kurie A.Landsbergienės darželiai veikia iš viso be higienos paso, nors jo turėjimas yra būtina veikimo sąlyga. Tiesa, jis pripažįsta, kad pasų neturi ir kai kurios kitos ikimokyklinio ugdymo įstaigos, tačiau mano, kad Landsbergių, mėgstančių moralizuoti kitus, verslas turėtų būti ypač skaidrus.

„Kai iš 12-os darželių net 10-yje užfiksuota įvairių pažeidimų, susidaro įspūdis, kad yra tam tikra kategorija žmonių, įsitikinusių, jog jiems viskas yra leidžiama ir galima nepaisyti tam tikros tvarkos bei reikalavimų“, - dėstė A.Butkevičius.

Anot jo, savivaldybė turėtų svarstyti, ar iš tokių darželių neturėtų būti atimtos dotacijos, jau nė nekalbant apie būtinybę skirti administracines baudas.

„Juo labiau kad savivaldybės dotacijos, siekusios po 100 eurų už vaiką, privatiems darželiams buvo mokamos už šeimas, kurių vaikai nepateko į savivaldybių darželius - kad pigiau kainuotų privatus. Tačiau, kaip suprantu, net ir gavę dotacijas darželiai nesumažino kainų“, - sakė A.Butkevičius.

90% Plius 90% Plus
10% Minus 10% Minus
83   9
Komentarai: 16
16. vladas lukosevicius 2018-11-25 18:21:36

ORGANIZUOJAME  TEISĖTĄ  TEISINĮ  -  INFORMACINĮ   TERORĄ .

 

Visokių  iškrypėlių  ,  žudikų   ir  vaikpisių  bendrininkai   GRYBAUSKAITĖ ,  ŠAKALIENĖ  ,  ŽIOBIENĖ ,  SKVERNELIS ,  VALYS ,  PAŠILIS ,   VALANTINAS ,  ŠALAŠAVIČIŪTĖ ,  SADECKAS  ,  LANSBERGIS    ir  daugelis  LR   teisėjų ,  prokurorų  atstovaujančių  mistinį  teisingumą  sugryžę  namo  apsimeta  padoriais  tėvais  arba  seneliais  ,  mylinčiais  savo  vaikus  ir  anūkus  ,,,   nors  tuo  pat  metu  vygdo  ,  arba  dangsto  sunkius  kriminalinius  nusikaltimus  prieš  vaikus  ir  jų  tėvus .... apie  kuriuos  nežino  nei  jų  vaikai   ,  nei  kiti  jų  šeimos  nariai  ,  bei  jų  šeimų  draugai  ir  pažystami  .....

REIKIA  SKLEISTI  OFICIALIĄ  INFORMACIJĄ  ,  el. Paštu  ,  socialiniuose  tinkluose ,  vaikų  ir  jų  anūkų  mokyklose  ir  kitose  mokymo  istaigose  ,  draugų  darbovietėse   ir  kitose  imanomose  vietose  apie  aukščiau  išvardintų  ir  nepaminėtų  nusikalstamas  veiklas .....

Būtinai  išsiuntinėti   oficialius   dokumentus ,  video – audio  irašus  ,  bei  kitokią  medžiagą  su  jų  nusikaltimų  irodymais ........

ISIVAIZDUOKITE  ,  kaip  tai  atrodys  ,  kai  Šakalienės ,  Valio ,  Valantino  arba  Pašilio  vaikai   sugryžę  iš  mokyklos  pradės  klausinėti  pas  juos  apie  dangstomus  nusikaltimus  ,,,,  nes  jau  visa  klasė  ir  mokykla  klausinėja  pas  juos  ką  daro  jų  ,,,padorūs,,,  tėvai  .......

PASEKMES  NUSPĖTI  NESUNKU .....

P.S.

Dabar  visi  turi  išmaniuosius  ir nuo  10  metų  tupi  soc.  tinkluose  ir  internete ,  nesunku  surinkti  jų  ir  jų  draugų  bei  pažystamų  emeilus ,  mokinių  sarašai  irgi  yra  mokyklose  .....

 

PRADEDAM  ŠVIESTI   MŪSŲ   JAUNIMĄ  .....  NES  JIE  TIK  ŽAIDIMUS  ŽAIDŽIA  IR  ASMENUKES  DARO .......

2 0
15. ŽURNALISTIKA? 2018-11-25 11:57:51

Ar normalu yra žurnalistiniame tyrime nepaimti komentarų iš kitos pusės (Landsbergienės), iš valstybės priežiūros įstaigų, galų gale iš tėvelių? Tai nėra nei normalu, nei prifesionalu. Toks anoniminis paskalų straipsniukštis - matyt siekis apjuodinti Landsbergius.

1 6
14. vladas lukosevicius 2018-11-23 23:20:35

SOVIETMEČIU  buvo  vaikučių  baubas  BARMALĖJUS   arba  BABA  JEGA  .... 
O  dabar  vaikučius  jau   gasdina  biški  baisiau  ir  išmaniau  ...
    
Jei  vaikučiai  nemiegosite  ,,,  ateis  baisus   ,  kumpanosis  pedofylusas  Austėjus  mėgstantis  nekaltus   berniukus  ir  nugnybs  jums  pimpaliukus .....
O  jei  neklausysite  tėvelių  ,  ateis  dar  baisesnis  iškrypęs  Žiobienius  ir  pavogs  jus  ,  kad  parduoti  pedofilusam  Austėjui  ,  Sadeckui ,  Čekanavičiui  arba  kitokiems  Ūsuotiems  dėdėms ....

8 1
13. Anoninuomonemas 2018-11-23 09:47:38

Nu bet išvaizda kokio bjaurumo. Kodėl niekas nepasako, kad ta edukologė vyras

17 1
12. vladas lukosevicius > Anonimas > vladas lukosevicius 2018-11-22 23:20:33

Pedofilė - edukologė  Austėja   lobstra  vaikų  invalidų  sakaita  ,  o  mes  turime  džiaugtis  ?

Jei  būtų  JAV  žinoję  apie  tai  jog  ji  tvirkino  16-metį  Lansbergiuką ,  ji  gryžtų  į  Lietuvą  tik  po  kokių  30  metų .

Užklausiu  ar  visiems  pedofilas  iš  užsienio  JAV  universitetai  suteikia  mokslinius  vardus .....  

Pasižiūrėsime  ar  liks  pas  ją  tie  moksliniai  vardai .

12 3
11. Anonimas > vladas lukosevicius 2018-11-22 21:41:20

Pavydas pavydas pavydas... dėkoti turime, kad yra Lietuvoje tokia edukologė... pasidomėkite plačiau ir neleiskite pavydui sukelti neapykantos. :) 

13 37
10. vladas lukosevicius 2018-11-22 17:05:35

Visi  puikiai  atsimenate  kaip  KGB   judas  Lansbergis   palaikė  N.  Venskienę  ,  bet  kaip  tik  tuo  pat  metu  Deimantė  buvo  uždaryta  į  Vilniaus m.  Vaiko  raidos  centrą  ,  kurio  vadovas  buvo  geriausias  judo  Lansbergio  draugas Linas Slušnys . 

Nejaugi  jūs  manote  ,  kad  Lansbergis  nuoširdžiai  palaikė  N.  Venskienę  ir  bandė  apginti  ją  nuo  LRGP   ir  VSD  teroro  ?

O  tuomet  visur  vyko  pedofilų  paieškos  ir  medžioklė  ,  net  per  TV ……

Ne  ,  Lansbergis  tada  bandė  apginti  ir  nuslėpti  Austėjos  Čijauskaitės  nusikaltimus  ,  jog  ji   tvirkino  ir  žagino  16-metį  Gabrielių  Lansbergį  . 

Už  tai  turėjo  būti  iškeltos  Austėjai  baudžiamosios  bylos ,  kaip  ir  jų  tėvams  už  tai  kad  tai  dangstė .

O  tuo  metu  pedofilė  Austėja  mokėsi  JAV  ir  2010 m. kovo 5 d. apgynė disertaciją, tema – „Vadovavimo ikimokyklinėms ugdymo įstaigoms modelio teorinis ir empirinis pagrindimas“.   Austėja Landsbergienė disertaciją apgynė ne VU,  o  JAV  LEU .

O  jeigu   tuomet  JAV  būtų   išlindę  į  viešumą  šie  faktai   apie  nepilnamečio  Gabrieliaus  žaginimą    ,  pedofilė  Austėja   būtų  išmesta  iš  Universiteto  ir  nebūtų  apgynusi  jokios  desertacijos .

Reikės  pasidomėti  kaip  ji  mokslus  baigė  Airijoje  ir  JAV  ,  ar  pranešė  savo  biografijoje  ,  kad  16 -metį  tratino .... 

Vargu  ar  liks  pas  ją  tie  moksliniai  vardai ,  JAV  universitetas  anuliuos  juos .... 
Na  ,  o  kur  padorumas  kurio  taip  moko  mūsų  vaikučius  ir  tėvelius   pedofilė  Austėja  ---   tratinti  16-metį  ,  nejaugi  taip  bijojo , kad  kita  nugriebs    Lansbergio  anūkėlį  ?

 

10 4
9. Anonimas > Anonimas 2018-11-22 14:02:23

Ta aferista? Tada aisku...

5 1
8. Milda > Anonimas 2018-11-22 11:37:41

tai nedirbkite, juk nieks neverčia, ar reikia, kad kažkas už jus išreikalautų jums?... na ir skųskit darbo inspekcijai, o ne čia burbuliuokit...

5 16
7. vladas lukosevicius 2018-11-21 22:33:22

Nejaugi  nesuprantate  ,  kad  tik  pedofilka-eidukologė  Austėja  gali  išauklėti  tikrus  patriotus  Liansbergistus ,  bet  ne  uždyką  .

Jei  norite  ,  kad  vaikučiai  taptų  patriotais  turite  apsimokėti .

Už  dyką  patriotai  neišeis .

62 3
6. Anonimas > Anonimas 2018-11-21 21:37:18

Patalynę reikia patiems tėvams skalbti.

24 1
5. Anonimas 2018-11-21 20:04:22

Taip ir nesupratau, kokie pažžeidimai buvo užfiksuoti. Straipsnis tik dėl antarštės.

21 18
4. Anonimas 2018-11-21 15:14:26

Lanzbergiams viskas galima turi stoga VYTAUTA  signatara 

46 5
3. Anonimas 2018-11-21 12:55:19

O kaip darbuotojai priimami pas Austėją ar kas domisi? Vietoje bandomojo laikotarpio priima Savanorystės pagrindais,be užmokesčio. Ar darbo kodekse yra toks straipsnis? Kas gali pasakyti>

 

95 3
2. vladas lukosevicius 2018-11-21 04:11:24

Ar  atsimenate  ką  mentai  ieškojo  pas  Šustauską  kelnėse  per  pedrylų  paradą  ?

Tupi  mentai  ,  ne  ten  iškojo ,,,  pasižiūrėkite  į  pedofilę-eidukologę   Austėją  ir  ieškoto  nereikės .... iš  tolo  matosi .

64 10
1. KAIP VAIKAI GYVENA TRAMPO ROJUJE :) 2018-11-21 00:39:35

https://www.youtube.com/watch?v=vi6hDzyxdU0

 

 

3 1

Nebūtinas. Įrašyk, jeigu nori gauti pranešimą apie naujus komentarus prie šio straipsnio. Adresas niekur nebus rodomas.

Siųsti komentarą
VISI STRAIPSNIAILIETUVAPASAULISKAIMYNAISMAGUMAI
Kapitalizmas be stabdžių / Капитализм без тормозов
Lietuvai BVP teoriškai peržengus 75 proc. ES vidurkio ribą, Komisija siūlo net 24 proc. sumažinti mūsų šaliai skirtą ES paramą (1)
Šventasis Naglis išmetamas iš Seimo viešbučio : nuslėpė turintis butą VILNIUJE? (1)
Esi prieš Barnevernet praktikų taikymą Lietuvoje? – Tai tu už smurtą prieš vaikus
Atvirai konservatoriams TS-LKD partijai ir už ją balsuojantiems (5)
A. Širinskienė. Apie pagarbą ir aroganciją
A. Švarplys. Prievartinis pažiūrų diegimas yra ne tolerancija, o bolševizmas (2)
Visuomenės pakantumas transseksualams: nuo neapykantos iki meilės
Lenkija ir Vengrija blokuoja seksualinių iškrypėlių privilegijų įtraukimą į ES teisės aktus
Žmonių partijos lakštingala kreipėsi į tautą
NSGK pirmininko Vytauto Bako prašoma atsakyti į klausimus, tarp kurių – ir jo tarnystė kitoms valstybėms
S. Dambrauskas. Miškų fronte: Sisteminė kova prieš saugomas teritorijas?
Lietuvos šeimas atstovaujančios organizacijos, priešingai nei jų oponentai, reikalauja, kad Seimas keistų Vaikų teisių įstatymą (2)
Parodomasis susidorojimas su kitaminčiais: Titovui dėl "Ramanausko bylos" uždrausta išvykti iš Lietuvos (1)
Gediminas Merkys. Korupcijos tvaikas virš universitetų nesisklaido, virš valstybės taip pat
Vilniaus mero rinkimai — favoritai aiškūs? (1)
Rolandas Paulauskas. Kas čia daros? Nr. 11
Mitinge su kauke? Taip. Ir būtinai! (1)
Naglis Puteikis: Visiškai palaikau Eglę ir Gintarą Kručinskus (3)
V. Vobolevičius. Šeimų organizacijos turėtų siekti didesnio sutelktumo
Seimo ŽT komitetas susirūpino vaiko interesų ir moters teisių apsauga smurto šeimoje atvejais
Valstybėje bevaldystė (įspūdžiai po Seimo valdybos posėdžio)
Ramūnas Alaunis: Lietuvos mokytojų streikas prieš jų pačių išugdytą monstrą. Ar reikia palaikyti mokytojų streikus? (2)
Mindaugas Puidokas. Kovosime visi kartu (4)

Atsitiktiniai straipsniai


VISI STRAIPSNIAILIETUVAPASAULISKAIMYNAISMAGUMAI