A.Vinokuras - Dalia Grybauskaitė yra frigidiška sterva ir dvasinė ubage (6)

Anonimusas
+ 34 - 0
Autorius: A.Vinokuras
Šaltinis: https://m.delfi.lt/verslas/med...
7536-11-25 (2018 m.), skaitė 1254
6

Prokuratūra nepradėjo tyrimo dėl to, kad savo tinklaraštyje žurnalistas ir aktorius Arkadijus Vinokuras šalies vadovę Dalią Grybauskaitę pavadino „frigidiška sterva“ ir „dvasine politine prostitute“, tačiau Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnyba tuo susidomėjo.

Žodžio laisvė – beveik be ribų

„Dėl minėto atvejo greičiausiai teks pradėti tyrimą, nes žurnalistų etikos inspektorius pagal Administracinių teisės pažeidimų kodeksą yra įgaliotas surašyti administracinio teisės pažeidimo protokolą dėl Respublikos Prezidento įžeidimo arba šmeižimo visuomenės informavimo priemonėse. Tokiais atvejais administracinio teisės pažeidimo bylą nagrinėja apylinkės teismas“, – sakė žurnalistų etikos inspektorės Zitos Zamžickienės patarėjas Deividas Velkas.

Situaciją jis trumpai įvertino taip: „Žodžio laisvės ir viešojo asmens kritikos ribų išbandymas, suvokiant, kad tokios ribos vis dėlto egzistuoja“.

Žurnalistų etikos inspektorė Z.Zamžickienė šiuo metu serga, todėl dėl tyrimo būtų apsispręsta jai grįžus.

„Jei teisėja Neringa Venckienė savo kolegas vadina „pedofilų gynėjais”, o dėl to didesnių problemų nematanti prezidentė A.Vinokuro buvo pavadinta „frigidiška sterva”, tai ar dar yra žodžio laisvės ribos Lietuvoje?“ – svarstė Lietuvos žurnalistų sąjungos (LŽS) pirmininkas D.Radzevičius.

Jis A.Vinokuro pasisakymą skaitė net kelis kartus. Apie tai kalbėjosi su pačiu autoriumi. „Jis žino savo provokacijos vertę ir žino, kokia yra atsakomybė“, – kalbėjo LŽS vadovas D.Radzevičius. A.Vinokuras yra LŽS tarybos narys.

A.Vinokuro išpuolio LŽS dar nesvarstė

Vertindamas A.Vinokuro įrašą asmeniniame tinklaraštyje, kuriame puikuojasi valstybės vadovei skirti įžeidūs žodžiai, LŽS vadovas D.Radzevičius teigė, kad viena žurnalistikos funkcijų yra provokuoti visuomenę, kad žurnalistika turi reaguoti į svarbius rezonansinius įvykius.

„Jei žiūrėtume į atskirą frazę, kreipinius, be jokios abejonės, jie yra šokiruojantys. Jeigu žiūrėtume į kontekstą, manau, visa Lietuva suvokia, jog provokacija susijusi su Garliavos istorija, kai pati teisėja pasako žodžius, už kuriuos ji neatsako. Iš esmės, tai yra aliuzija į teisinį nihilizmą“, – dėstė D.Radzevičius. Todėl, jo manymu, A.Vinokuro publikaciją būtina vertinti atsižvelgiant į visą kontekstą.

Kaip LŽS pirmininkas vertina kolegos pasirinktus žodžius prezidentei apibūdinti? Pasirodo, A.Vinokuro prezidentei parinkti žodžiai, D.Radzevičiaus akimis, prilygsta žodžiams „dundukas“ ir „frajeris“. „Po Rimvydo Valatkos paleistos frazės apie „frajerių, dundukų vyriausybę“, Artūro Račo frazes apie Andrių Užkalnį, Tomą Čyvą irgi išvadinant dundukais, suprantu, kad žodžio naudojimo viešoje erdvėje laisvė akivaizdžiai beveik neturi ribų“, – tarė D.Radzevičius.

Riboženklius, anot jo, gali sudėti teisėsauga bei žurnalistų ir leidėjų savireguliacijos institucijos. „Tikiuosi, kad artimiausiu metu sulauksime tų riboženklių. Jeigu ne, A.Vinokuras įrodytų, kad viešoje erdvėje galima daryti bet ką“, – sakė D.Radzevičius.

Pasak jo, nei LŽS taryba, kuriai priklauso prezidentei adresuotų keiksmažodžių autorius, nei valdyba A.Vinokuro pasisakymo dar nesvarstė.

Reikėjo pasirinkti kitus žodžius

„Pažįstu A.Vonokurą. Jis – aštrus, kietas, gina savo nuomonę. Bet ne tokiais žodžiais reikėtų ginti. Tą patį buvo galima kitaip parašyti. Aš niekada taip nesakyčiau, kad ir ką galvočiau apie mūsų valdžios vyrų ir moterų daromas klaidas“, – įsitikinęs LŽS Kauno skyriaus pirmininkas Vidas Mačiulis, tačiau pridūrė, kad net ir pačiame kvailiausiame pasakyme yra racionalus grūdelis.

Jis neabejojo, kad kiekvienas žurnalistas, kiekvienas žmogus bet kokiu klausimu Lietuvoje turi teisę reikšti savo nuomonę, bet pabrėžė, kad tyčiotis negalima.

„Prieš rašant reikėtų pagalvoti ir apie tai, kokį mes pavyzdį rodome kitiems“, – įsitikinęs V.Mačiulis.

Prokuratūra nekomentuoja

Generalinės prokuratūros Viešųjų ryšių skyriaus vyriausioji specialistė Vilma Žemaitytė sakė, kad generalinis prokuroras Darius Valys su provokuojančiu A.Vinokuro pareiškimu yra susipažinęs, tačiau tyrimas dėl jo nėra pradėtas. Nei kaip argumentuojamas sprendimas nepradėti tyrimo, nei ar toks tyrimas bus pradėtas ateityje, prokuratūra nekomentavo.

Prezidentės vyriausioji patarėja Daiva Ulbinaitė, paklausta, ar dėl A.Vinokuro pareiškimo, prezidentūra kreipsis į prokuratūrą, žurnalistų etikos inspektorių, teigė to daryti neplanuojantys ir pakartotojo: tinklaraščių nekomentuoja.

Prezidento įžeidimas arba šmeižimas masinės informacijos priemonėse užtraukia įspėjimą arba baudą nuo 500 iki 1 000 Lt. Už pakartotinį pažeidimą asmuo gali būti baudžiamas 1–3 tūkst. Lt bauda.

Už valstybės tarnautojo ar viešas administravimo funkcijas atliekančio asmens įžeidimą gresia bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki dvejų metų. Jeigu pažemintas žmogus neturi minėto statuso, už viešą įžeidimą veiksmu, žodžiu ar raštu gresia bauda, areštas arba laisvės atėmimas iki vienerių metų, tačiau būtinas nukentėjusio asmens skundas, jo teisėto atstovo pareiškimas ar prokuroro reikalavimas.

Siekė, kad būtų skausminga ausiai

„Kontekstas, žinoma, pritrenkianti D.Grybauskaitės nuomonė (...), – aiškina A.Vinokuras apie tai, kas jį paskatino šiurkščiam išpuoliui prieš Lietuvos prezidentę. – Naudodamasis proga sakau ir aš: Dalia Grybauskaitė yra frigidiška sterva ir dvasinė (bet nekompetentinga) politinė prostitutė“.


Dalia Grybauskaitė
100% Plius 100% Plus
0% Minus 0% Minus
34   0
Komentarai: 6
6. Anonimas 2018-11-25 23:55:24

Kas parašyta-tas parašyta.Bėda tame,kad tai teisybė.Ir čia A,Vinakuras teisus.

21 1
5. Anonimas 2018-11-25 21:53:16

Nuotrauka straipsnio pradzioje atitinka dabarti.

20 0
4. vladas lukosevicius 2018-11-25 20:03:50

KGB KURVAI GRYBAUSKAITEI BUVO GERA PROGA PASIFOTKINTI SU VAIKUČIAIS IR JŲ TĖVELIAIS ...... 
AU-AU-AU kur  tu Grybauskaite , ar jau nemyli vaikpisių ir vaiko teisių skriaudžiamų vaikučių ?
 

20 0
3. Mindė iš kaimo 2018-11-25 19:22:40

Ne dvasnė o visiškai bedvasė.

21 0
2. vladas lukosevicius 2018-11-25 18:22:29

ORGANIZUOJAME  TEISĖTĄ  TEISINĮ  -  INFORMACINĮ   TERORĄ .

 

Visokių  iškrypėlių  ,  žudikų   ir  vaikpisių  bendrininkai   GRYBAUSKAITĖ ,  ŠAKALIENĖ  ,  ŽIOBIENĖ ,  SKVERNELIS ,  VALYS ,  PAŠILIS ,   VALANTINAS ,  ŠALAŠAVIČIŪTĖ ,  SADECKAS  ,  LANSBERGIS    ir  daugelis  LR   teisėjų ,  prokurorų  atstovaujančių  mistinį  teisingumą  sugryžę  namo  apsimeta  padoriais  tėvais  arba  seneliais  ,  mylinčiais  savo  vaikus  ir  anūkus  ,,,   nors  tuo  pat  metu  vygdo  ,  arba  dangsto  sunkius  kriminalinius  nusikaltimus  prieš  vaikus  ir  jų  tėvus .... apie  kuriuos  nežino  nei  jų  vaikai   ,  nei  kiti  jų  šeimos  nariai  ,  bei  jų  šeimų  draugai  ir  pažystami  .....

REIKIA  SKLEISTI  OFICIALIĄ  INFORMACIJĄ  ,  el. Paštu  ,  socialiniuose  tinkluose ,  vaikų  ir  jų  anūkų  mokyklose  ir  kitose  mokymo  istaigose  ,  draugų  darbovietėse   ir  kitose  imanomose  vietose  apie  aukščiau  išvardintų  ir  nepaminėtų  nusikalstamas  veiklas .....

Būtinai  išsiuntinėti   oficialius   dokumentus ,  video – audio  irašus  ,  bei  kitokią  medžiagą  su  jų  nusikaltimų  irodymais ........

ISIVAIZDUOKITE  ,  kaip  tai  atrodys  ,  kai  Šakalienės ,  Valio ,  Valantino  arba  Pašilio  vaikai   sugryžę  iš  mokyklos  pradės  klausinėti  pas  juos  apie  dangstomus  nusikaltimus  ,,,,  nes  jau  visa  klasė  ir  mokykla  klausinėja  pas  juos  ką  daro  jų  ,,,padorūs,,,  tėvai  .......

PASEKMES  NUSPĖTI  NESUNKU .....

P.S.

Dabar  visi  turi  išmaniuosius  ir nuo  10  metų  tupi  soc.  tinkluose  ir  internete ,  nesunku  surinkti  jų  ir  jų  draugų  bei  pažystamų  emeilus ,  mokinių  sarašai  irgi  yra  mokyklose  .....

 

PRADEDAM  ŠVIESTI   MŪSŲ   JAUNIMĄ  .....  NES  JIE  TIK  ŽAIDIMUS  ŽAIDŽIA  IR  ASMENUKES  DARO .......

23 0
1. Anonimas 2018-11-25 13:59:11

puikios nuoytrukytės.

61 0

Nebūtinas. Įrašyk, jeigu nori gauti pranešimą apie naujus komentarus prie šio straipsnio. Adresas niekur nebus rodomas.

Siųsti komentarą
VISI STRAIPSNIAILIETUVAPASAULISKAIMYNAISMAGUMAI
Lietuvos šeimas atstovaujančios organizacijos, priešingai nei jų oponentai, reikalauja, kad Seimas keistų Vaikų teisių įstatymą (2)
Parodomasis susidorojimas su kitaminčiais: Titovui dėl "Ramanausko bylos" uždrausta išvykti iš Lietuvos (1)
Gediminas Merkys. Korupcijos tvaikas virš universitetų nesisklaido, virš valstybės taip pat
Vilniaus mero rinkimai — favoritai aiškūs? (1)
Rolandas Paulauskas. Kas čia daros? Nr. 11
Mitinge su kauke? Taip. Ir būtinai! (1)
Naglis Puteikis: Visiškai palaikau Eglę ir Gintarą Kručinskus (3)
V. Vobolevičius. Šeimų organizacijos turėtų siekti didesnio sutelktumo
Seimo ŽT komitetas susirūpino vaiko interesų ir moters teisių apsauga smurto šeimoje atvejais
Valstybėje bevaldystė (įspūdžiai po Seimo valdybos posėdžio)
Ramūnas Alaunis: Lietuvos mokytojų streikas prieš jų pačių išugdytą monstrą. Ar reikia palaikyti mokytojų streikus? (2)
Mindaugas Puidokas. Kovosime visi kartu (4)
Dovilas Petkus. Ko mes dar nesupratome gindami šeimą? (2)
T. Bakučionis. Prezidentės teisėkūros „varnelė“ arba kam skambina paskutinis skambutis (2)
Lietuva yra viena populiariausių šalių tarp rusų turistų
Nuoširdi padėka ministro L. Kukuraičio atstovei už atsakymus į neužduotus klausimus
Seimas prisidės prie pagalbos senoliams leisdamas dykai dalinti sriubą savo teritorijoje (2)
Prancūzijos demokratija ir Lietuvos šūdokratija (2)
Žmonių partijos lakštingalos iniciatyvą palaiko net olimpinis čempionas (1)
Skvernelis kaltina konservatorius ryšiais su Kremliumi (3)
Ko siekia Tapinas, kurstydamas Lietuvos mokytojų protesto ugnį (2)
Dėl ko D.Šakalienei norisi verkti (6)
M. Puidokas: pataisų dėl vaiko teisių pateikti Seime leista nebus (5)
Dėl originalaus ir unikalaus vaiko teisių apsaugos įstatymo į L. Kukuraitį kreiptasi dar kartą (užsiminta ir apie Karabasą)

Atsitiktiniai straipsniai


VISI STRAIPSNIAILIETUVAPASAULISKAIMYNAISMAGUMAI