LGGRTC paneigė Landsbergių partijos nario paskleistą šmeižtą apie rašytoją Vytautą Petkevičių

Autorius: Ekspertai.eu Šaltinis: http://www.ekspertai.eu/lggrtc... 2018-12-07 08:58:06, skaitė 150, komentavo 4

LGGRTC paneigė Landsbergių partijos nario paskleistą šmeižtą apie rašytoją Vytautą Petkevičių

Rašytojas Vytautas Petkevičius (kairėje) 1988 m. liepos 9 d. garsiajame Sąjūdžio mitinge Vingio parke (V. Daraškevičiaus nuotr. fragmentas). A. Ramanausko galvutė apibraukta violetiniu apskritimu.

Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (Žmonių partijos) simboliu tituluojamas visuomenės veikėjas Algis Ramanauskas šių metų liepą „Žinių radijo“ laidoje atskleidė iki šiol nežinomą detalę, kad buvęs Sąjūdžio iniciatyvinės grupės narys, vėliau Seimo narys ir Nacionalinio saugumo komiteto pirmininkas, rašytojas Vytautas Petkevičius buvo KGB'istas.

Pasak Žmonių partijos atstovo, V. Petkevičius iš pradžių Sąjūdyje vykdydavo KGB užduotis, o vėliau jam pavestas KGB užduotis vykdydavo ir kitur.

„Jisai atliko savo vaidmenį, ką jam pavedė KGB (sąjūdyje – ekspertai.eu pastaba), bet po to jis vykdė toliau savo vaidmenį, kurį vėlgi pavedė KGB“ - turima informacija viešojoje erdvėje pasidalino A. Ramanauskas.

Ekspertai.eu kreipėsi į Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centrą (LGGRTC), prašydami suteikti daugiau informacijos apie KGB užduočių vykdytoją V. Petkevičių.

LGGRTC informavo, kad atliks tyrimą ir pateiks informaciją.

„Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras prieinamuose archyvuose vykdė duomenų paiešką dėl galimo V. Petkevičiaus bendradarbiavimo su NKVD / MGB / KGB organais Lietuvoje“, - gruodžio 6 d. pranešė LGGRTC generalinė direktorė Teresė Birutė Burauskaitė.

Pasak jos, „Lietuvos ypatingajame archyve rasta LSSR KGB 5 tarnybos 5 sk. 1 psk. viršininko mjr. R. Matiuko slapta pažyma apie susitikimą su V. Petkevičiumi“.

„Pažymoje pranešama, kad mjr. R. Matiukas 1987-04-15 buvo susitikęs su rašytoju V. Petkevičiumi ir šis jam papasakojo apie privačią kelionę į JAV 1987 m. vasario-kovo mėn. V. Petkevičius nušvieté savo buvimo JAV sąlygas, vykusius susitikimus su lietuvių išeivijos atstovais, apibūdino padėtį išeivijoje ir pan.“, - informavo T. B. Burauskaitė.

Pasak tarnybos vadovės, „kitų archyvinių duomenų apie V. Petkevičiaus kontaktus su sovietinėmis spectarnybomis nebuvo rasta“.

ekspertai.eu_komentaras3-07.png

Komentaro nebus. Ar bus teismas, bus žinoma artimiausiu metu.