Ką slepia troškimas įvesti tvarką bute?

Autorius: ŠeimaIrNamai.eu Šaltinis: http://seimairnamai.eu/ka-slep... 2018-12-09 11:15:10, skaitė 381, komentavo 0

Ką slepia troškimas įvesti tvarką bute?

Prieš įgyvendinant realius ir reikšmingus pokyčius, prieš imantis kokių nors jums labai svarbių veiksmų, iš pradžių tenka išgyventi vidinio pasiruošimo etapą, savotišką trypčiojimą vietoje. Tokią simbolišką psichologinio pasiruošimo svarbioms permainoms funkciją atlieka tvarkymasis bute, visų jo užkaborių ir slapčiausių vietelių kuopimas.

Tokį lyg ir visiškai įprastą buitinį procesą lydi neįprasti pojūčiai ir jausmai: stiprus noras kažką pakeisti, patobulinti, išmesti, kas nereikalinga – kas ramiausiai stovėjo ir gulėjo metų metus tam skirtose vietose. Įprasti daiktai peržiūrimi, svarstoma, ar jiems čia tikrai yra vietos? Ar neatėjo laikas kažką pakeisti, išmesti?

Kaip taisyklė, kuo didesni yra laukiami ir numatomi pokyčiai, tuo didesnio masto pertvarkymas atliekamas bute.

Žmogus aiškiai jaučia norą įvesti tvarką. Paversti savo namus-tvirtovę būtent tokiais, kokių jam norisi. Ir jeigu viskas vyksta kaip buvo planuota, jei viskas sutvarkoma, suremontuojama kaip norisi, tada atsiranda tikrumo jausmas. Tikrumo, kad ir laukiami pokyčiai įvyks taip, kaip norisi, kaip buvo planuota.

Būtent dėl to, kad žmonės supranta šį simbolišką ryšį, „liaudis“ rekomenduoja, kaip geriau susidoroti su stipriais pergyvenimais ištikus netikėtiems pokyčiams, pavyzdžiui, kai paliko partneris. Reikia pradėti remontą, perstatyti baldus, kad pradėtum naują gyvenimą.

Dėl to taip svarbu palaikyti savo ir artimųjų siekį pertvarkyti namus, susitvarkyti, kažką namuose pakeisti. O ką, jeigu tai simboliškas pasiruošimas naujoms, labai trokštamoms permainoms ir žmogui taip reikalingas jūsų palaikymas?

Beje, tokiais gyvenimo momentais gali sapnuotis namai, labirintai ir koridoriai, laiptinės, remontas…

Šaltinis