Mitas visam gyvenimui

Autorius: Petras Dargis Šaltinis: http://petrasdargis.lt/rasinia... 2018-12-12 08:23:30, skaitė 118, komentavo 0

Mitas visam gyvenimui

Buvęs alkoholikas? Koks dar buvęs? Jeigu jau alkoholikas, tai visam gyvenimui. Argi yra buvusių brolių? Arba buvusių lietuvių? Jeigu tapai, tai juk visam gyvenimui!

Manau, šimtus kartų esate girdėję šitą nesąmonę. Ne tik iš amžinųjų (anoniminių) alkoholikų.

Mitas apie alkoholizmo "nepagydomumą" yra labai stiprus ir populiarus. Jo laikosi ir prasigėrę psichiatrai bei vadinamieji psichologai. Kaip girtuoklis pacientas gali nebejausti potraukio alkoholiui, jeigu jie, šitokie korifiejai, visą gyvenimą jautė ir jaus?

Aš vis prisimenu, kaip vieną sykį į mano tinklalapį parašė vienas prasigėręs kunigas. Petrai, tu tebesi alkoholikas, rašė jis man, tu jauti nuolatinį potraukį alkoholiui, kiekvieną dieną jauti kankinantį potraukį, todėl esi piktas ant viso pasaulio, ant visų žmonių. Jis taip detaliai aprašė tą potraukį ir tas kančias, kad nebegali būti jokių abejonių - projekcija. Žmogaus smegenys pasidarė tarsi koks kino projektorius ir kitame žmoguje dabar ima matyti savo patraukius, norus, baimes ar neapykantą.

Ką rodo tokia projekcija, toks atkaklus išgijimo neigimas?

Mano giliu įsitikinimu - bejėgišką, beviltišką būseną. Jeigu žmogus neigia pačią išgijimo galimybę, patį šansą gyventi be šito potraukio, tai rodo, kad jis net neįsivaizduoja gyvenimo be alkoholio. Kaip galima gyventi blaivia galva, kiekvieną dieną būti absoliučiai blaiviam ir nepatirti svaigulio? Jie tarsi klausia: kaip galima to nenorėti?

Taigi pagijimo neigimas - tai jau kraštutinė riba, už kurios nėra jokios vilties.

O dabar, įsivaizduokit, pas alkoholiką psichiatrą ar vadinamąjį psichologą ateina pacientas ir ima aiškinti, kad antra ar trečia savaitė nepasigenda alkoholio, kad mintis apie svaigulį jį nemaloniai nupurto. Argi ne akibrokštas savo geradariui? Kaip jis, girtuoklis, gali netrokšti tokio svaigaus ir šitokio puikaus dalyko, negi tas vargeta pasidarė sveikesnis ir gudresnis už savo gydytoją?

Galimas daiktas, "neišgijimo" mitą skatina ir medicinos verslo interesai, kurie šiuo atveju labai panašūs į alkoholio pramonės interesus, bet kur kas baisesnis dalykas yra alkoholiko beviltiškumas.

Absoliutus beviltiškumas.