Nuoširdi padėka ministro L. Kukuraičio atstovei už atsakymus į neužduotus klausimus

Autorius: Ekspertai.eu Šaltinis: http://www.ekspertai.eu/nuosir... 2018-12-12 08:30:13, skaitė 100, komentavo 0

Nuoširdi padėka ministro L. Kukuraičio atstovei už atsakymus į neužduotus klausimus

Ministrs L. Kukuraitis (viduryje) jau buvo nukentėjęs nuo nekokybiško viešųjų ryšių specialistų darbo, kai buvo sutikęs nusipaveiksluoti prie užmušto vaiko kapo (nuorauka teksto apačioje).

Po pakartotinio kreipimosi į Socialinės apsaugos ir darbo ministrą, siekiant gauti daugiau informacijos apie vaikų gerovės pokyčius Lietuvoje, laišką atsiuntė ministro atstovė spaudai E. Samoškaitė.

„Visuomenės informavimo įstatymas nurodo, kad valstybės ir savivaldybių institucijos bei įstaigos privalo teikti viešąją informaciją, o kiekvienas asmuo turi teisę gauti viešąją informaciją apie tokių institucijų bei įstaigų veiklą, oficialius dokumentus ar jų kopijas.

Tačiau Visuomenės informavimo įstatymas nieko nenurodo apie tai, kuris asmuo turi pateikti šią informaciją, paprastai įstaigos ir institucijos vadovaujasi vidinėmis tvarkomis arba susiklosčiusia praktika.

Todėl prašau visus klausimus derinti su manimi, ministro Lino Kukuraičio atstove spaudai.

Jeigu kiltų neaiškumų, visuomet galima kreiptis į Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybą, kuri aiškina Visuomenės informavimo įstatymo taikymo subtilybes, arba Seimo kontrolierių įstaigą.

P. S. Labai dėkoju už mano asmeninės biografijos atskleidimą, bet nepaminėjote, kad dar esu dirbusi BNS naujienų agentūroje“, - parašė ministerijoje dirbanti moteris.

skirt.png

Nors ekspertai.eu ir nesikreipė į šią tarnautoją, tačiau pastaroji mandagiai atrašė net neprašyta.

Gerbiama E. Samoškaite, ekspertai.eu nuoširdžiai dėkoja už nuomonę, kurią jūs išdėstėte savo laiške. Mes suprantame, kad nesate vaikų gerovės srities specialistė, todėl į pateiktus klausimus atsakėte, ką galėjote.

Bet mes, jei leisite, trumpai pakomentuosime jūsų paskutinį laišką mums.

Jūs cituojate įstatymą: „Visuomenės informavimo įstatymas nurodo, kad valstybės ir savivaldybių institucijos bei įstaigos privalo teikti viešąją informaciją, o kiekvienas asmuo turi teisę gauti viešąją informaciją apie tokių institucijų bei įstaigų veiklą, oficialius dokumentus ar jų kopijas.“

Ačiū, tačiau apie šį įstatymą nieko neklausėme.

Dar priduriate, kad „Visuomenės informavimo įstatymas nieko nenurodo apie tai, kuris asmuo turi pateikti šią informaciją, paprastai įstaigos ir institucijos vadovaujasi vidinėmis tvarkomis arba susiklosčiusia praktika.“

Dėkojame ir už šį paaiškinimą, tačiau ir jo nelaukėme. Nepaisant to, kad jūsų minimas įstatymas nieko jums nenurodo, ministras gali įgalioti paruošti raštą nors ir naktinį ministerijos sargą, ir tai bus jūsų vidinis reikalas. Bet mes laukiame atsakymų, kuriuos turi pasirašyti pats ministras. Kas ruošė atsakymą ministro įgaliojimu, mūsų taip pat nedomina.

Jūs prašote „visus klausimus derinti su manimi, ministro Lino Kukuraičio atstove spaudai.“

Mes klausimų nederiname, mes juos tiesiog užduodame ir laukiame labai konkrečių atsakymų. Jeigu jūsų vidinės tvarkos leidžia, derinkite su ministru atsakymus, bet tai jūsų vidinis reikalas, dėl jo mes nieko neklausiame ir nenurodinėjame.

Taip pat mus perspėjate, kad „jeigu kiltų neaiškumų, visuomet galima kreiptis į Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybą, kuri aiškina Visuomenės informavimo įstatymo taikymo subtilybes, arba Seimo kontrolierių įstaigą.“

Dėkojame už nuorodas, tačiau mums nekyla jokių neaiškumų. Pagal atsakymus, kuriuos atsiuntėte, neaiškumai kyla ministerijai, kurios vadovas nepajėgia atsakyti į pateiktus klausimus, o jo įgaliota atstovė mums siunčia gražius ir švelnius rašinėlius.

Prieraše mums dėkojate: „P. S. Labai dėkoju už mano asmeninės biografijos atskleidimą, bet nepaminėjote, kad dar esu dirbusi BNS naujienų agentūroje.“

Tikrai nereikia dėkoti, nes mes jokių pastangų ieškodami jūsų biografijos neįdėjome, tiesiog priminėme tiek ministrui, tiek skaitytojams jūsų viešos profesinės biografijos detales. Žinoma, jei jums svarbu, greta kitų jūsų biografijos faktų pridėsime, jog esate dirbusi naujienų agentūroje BNS. Tačiau nesame tikri, ar tuo bus patenkinta BNS naujienų agentūra.

O čia mūsų P. S. jums: jūs tikrai galite padaryti gerą darbą – paskatinkite ministrą kuo greičiau asmeniškai atsakyti į jam pateiktus visuomenei labai svarbius klausimus. Nuoširdžiai iš anksto dėkojame.

P. P. S.

Screen%20Shot%202018-12-11%20at%2023_38_49.png

Susiję:

Dėl originalaus ir unikalaus vaiko teisių apsaugos įstatymo į L. Kukuraitį kreiptasi dar kartą (užsiminta ir apie Karabasą)

Naujiena: Lietuva, pertvarkydama vaiko teisių apsaugos sistemą, nesirėmė nė viena valstybe