Egipto prezidentas: migracija nėra žmogaus teisė

Autorius: ProPatria.lt Šaltinis: http://www.propatria.lt/2018/1... 2018-12-15 13:00:58, skaitė 96, komentavo 0

Egipto prezidentas: migracija nėra žmogaus teisė

Egipto prezidentas Abd al-Fattah al-Sisi Pasaulinio jaunimo forumo metu, kalbėdamas apie norinčius emigruoti į Europą, nedviprasmiškai pareiškė, kad migracija nėra ir neturi būti traktuojama kaip žmogaus teisė.

Egipto prezidento atsakydamas į klausimą, kaip jis vertina tai, kad kelios Europos valstybės jau uždarė duris tiems, kurie nori emigruoti į Europą, teigė: „Vietoj to, kad klaustumėte manęs, kodėl Europa uždaro duris mums, turėtumėte klausti, kodėl Afganistano gyventojai geriau nesirūpina savo valstybe. Tas pats tinka ir Pakistano, Egipto, Sirijos, Libijos, Irako, Jemeno ir Somalio atvejais.“

Abd al-Fattah al-Sisi pabrėžė, kad minėtose valstybėse gyvenančių lūkestis, jog Vakarai tiesiog atidarys savo duris ir juos priims, yra neprotingas. 

„Jūs reikalaujate emigruoti kartu su savo kultūra, kuri iš jūsų perspektyvos, net nesvarstytina kaip atvira pokyčiams. Jūs sakote, kad tai yra, kas jus daro jumis, ir jūs [europiečiai] privalote mus priimti žmogaus teisių pagrindu“, – aiškino Egipto prezidentas. – „Jei jūs emigruojate į kitą šalį kaip svečias, tuomet turite visiškai laikytis jų įstatymų, įpročių, tradicijų ir kultūros.“

„Jei jūs nesate nusiteikę taip elgtis, neturėtumėte emigruoti. Jūs negalite tikėtis, kad valstybės atvers savo duris ir leis jums įeiti ir keisti, ir kurti problemas“, – užbaigdamas kalbą sakė Abd al-Fattah al-Sisi.

Parengta remiantis užsienio žiniasklaidos informacija.