"Lietuvos ūkyje" nieko naujo

Autorius: Domantas Klyva Šaltinis: https://sputniknews.lt/columni... 2018-12-15 13:21:23, skaitė 130, komentavo 0

"Facebook" išvertus pažodžiui – veidaknygė. Atsiverskime, pasižvalgykime po šį lietuvišką "knygyną"

Pats įtakingiausias Lietuvos žiniasklaidos atstovas Edmundas Jakilaitis atsinaujino savo Facebook`o viršelio nuotrauką. Edmundas Jakilaitis dabar vilki kario uniformą.

Su kario uniforma dabar ir Ukrainos prezidentas Petro Porošenko.

Kamufliažinė apranga dabar madinga.

Jos Ekscelencija Dalia Grybauskaitė Jo Ekscelencijai Petro Porošenko pažadėjo lietuviškų šovinių.

Elitas skelbia karo padėtį? Prieš ką kariausim?

Žurnalistas Nr.1 - savanoris Nr.1
Žurnalistas Nr.1 - savanoris Nr.1

Visuomenė galvoja, kad žurnalistas Nr. 1 Lietuvoje – Andrius Tapinas. Ponas Tapinas, kaip visuotinis tamsta mokytojas, moko ir vertina visuomenę.

Savo Facebook`e pabarė ir vieną iš trijų šalies vadovų, Seimo pirmininką Viktorą Pranckietį, kad šis knygų neskaito.

Ponas Tapinas labai nusivylęs: "tai yra vienas iš  atvejų, kai yra nejuokinga, o liūdna. "Žiauriai" liūdna, kai aiškiai supranti, jog antrasis šalies žmogus, universiteto profesorius yra absoliučiai neapsiskaitęs ir gebantis mąstyti tik "siauručiu koridoriumi".

Pranskietis nuvylė Tapiną
Pranskietis nuvylė Tapiną

Seimo pirmininkas neskaitė George'o Orwello "Gyvulių ūkio"! Net negirdėjo apie tokį.

Pirmininkas pažadėjo pasitaisyti ir knygą perskaityti. Net ėmėsi reklamos savo Facebook`e. Čia savo budrumą galėtų pademonstruoti Konkurencijos taryba – juk užslėpta reklama.

George'o Orwello "Gyvulių ūkis" – žymiausias XX a. politinės satyros kūrinys, kasmet patenkantis į populiariausių knygų sąrašus. Tačiau tai, kokio dėmesio knyga sulaukė pastarosiomis dienomis, Lietuvos knygų leidybos ir prekybos rinkoje – retas reiškinys.

Pavyzdžiui, didžiausias internetinis knygynas "Knygos.lt" 2017 metų gruodžio viduryje buvo pardavęs 81 "Gyvulių ūkio" knygą, šį ketvirtadienį – 507.

"Gyvulių ūkis" išpopuliarėjo po Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio interviu "Žinių radijo" laidoje "Pozicija". Žurnalistui Ridui Jasiulioniui pavartojus "Gyvulių ūkio" leitmotyvą, kurio prasmė buvo susijusi su skirtingu apmokestinimu, ponas Pranckietis, suprato pažodžiui ir kalbėjo apie gyvulių ūkio Lietuvoje susitraukimą. Buvo juokinga.

Vienas iš trijų - knygnešys
Vienas iš trijų - knygnešys

Ši mizanscena su Seimo pirmininku ir "Gyvulių ūkiu" verta platesnės dramaturgijos.

Esamus "Lietuvos ūkio" personažus savo Facebook`e ėmėsi apžvelgti režisierius, dramaturgas, Lietuvos Nacionalinės meno ir kultūros premijos laureatas, Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Gedimino II laipsnio ordino kavalierius, Oskaras Koršunovas.

Per Kremliaus prizmę

Kam reikalingas Kremlius, klausia dramaturgas Oskaras Koršunovas. Ir atsako savo veidaknygėje. Lietuviškoje veidaknygėje:

"Kubiliui buvo labai reikalingas, ir Butkevičiui, o dabar štai Skverneliui, kad galėtų atsivedėjęs vožtelti Tapinui per gudrų snukutį slapto ir sunkaus turinio papke. Ir kad mokytojams raudoną dvejetą ant kaktos užrašytų. Paksui — kad jo godas bent kas nors rimtai išklausytų. Konservų fabrikėliui, siuvančiam "vatnykams vatufkes". Pro patrijai, kad galėtų TS-LKD nukryžiuoti ir "liberastams" odą nulupti. Grybauskaitei Kremlius — skaistykla, Tuminui — fundatorius. Gražulis be Kremliaus būtų visai negražus. Užkalniui Lietuvoje koldūnai nebūtų tokie skanūs, o mylimoje Amerikoje prancūziškos bulvytės be druskos.Juozaitis negalėtų plaukti prieš srovę, o Statkevičius - eilinį kartą pasipjarinti. O ir pačiam Tapinui reikalingi kremliaus laiptai, kad galėtų nuo jų ką reikia nuleisti. Vienu žodžiu, Lietuvoje be Kremliaus — "nu ni kak". O vat su Kremliaus korta gali mušti bet kokią kitą kortą. Va ir muša — ir kairė, ir dešinė. Kremliumi gali diskredituoti netgi tuos, kurie Kremliumi  diskredituoja kitus ir tokiu būdu realų pavojų paverčia niekais. O ir šiaip, jei tau Lietuvoje kas nors nepatinka, tai gali pasilenkęs net nežiūrėti — pasturgalyje tikrai Kremliaus žvaigždė švyti. O juk galėjo kunigaikštis Algirdas akmens ant akmens nepalikti. Bet ne — paliko tik ietį ant Kremliaus vartų. Ja dabar ir svaidomės iš visų jėgų".

Kitaip tariant, Lietuvos ūkyje nieko naujo. Skaitykit knygas ponios ir ponai. Prasmingo savaitgalio!

Lietuvos ūkio dramaturgija
Lietuvos ūkio dramaturgija