NATO ir JAV bazės nėra „užsienio valstybės karinės bazės“

Autorius: Ekspertai.eu Šaltinis: http://www.ekspertai.eu/nato-i... 2018-12-16 20:52:15, skaitė 136, komentavo 1

NATO ir JAV bazės nėra „užsienio valstybės karinės bazės“

A. Saudargas

Europarlamentaras, Žmonių partijos narys Algirdas Saudargas dar 2014 m. yra pranešęs, kad „privalome ir mes būti pasirengę priimti Lietuvos teritorijoje NATO bazes“.

„Konstitucijos 137 straipsnis tvirtina: „Lietuvos Respublikos teritorijoje negali būti masinio naikinimo ginklų ir užsienio valstybių karinių bazių.“ Bet prieš šį einančiame straipsnyje rašoma: „Lietuvos Respublika dalyvauja tarptautinėse organizacijose, jeigu tai neprieštarauja Valstybės interesams ir jos nepriklausomybei.“ NATO bazės nėra „užsienio valstybės karinės bazės“. Tai Jungtinių Tautų Chartijos 51 straipsnyje įtvirtintos mūsų teisės į kolektyvinę savigyną įgyvendinimas“, - išaiškino A. Saudargas.

Kitas Žmonių partijos narys, bandęs tapti kandidatu į prezidentus Vygaudas Ušackas, savo paskelbtose rinkimų programinėse gairėse žadėjo siekti, kad Lietuvoje būtų įsteigta Jungtinių Valstijų karinė bazė, siekiant atgrasyti Rusiją.


V. Ušackas.

„Sieksiu, kad Lietuvos teritorijoje būtų įsteigta JAV karinė bazė – nuolat dislokuotas JAV karinių pajėgų kontingentas“, – rašoma politiko rinkimų programinėse gairėse.

Ar JAV karinės bazės nėra „užsienio valstybės karinės bazės“, V. Ušackas nėra išaiškinęs, tačiau galima suprasti, kad antikonstitucinių dalykų V. Ušackas nesiūlytų.

Pasak buvusio kandidato į kandidatus siekiant Prezidento posto, Lietuva gynybai turėtų skirti ne 2 proc. nuo BVP, o 4 proc. nuo BVP. Teigiama, jei mūsų valstybė gynybai skirtų dvigubai daugiau negu skiriama dabar, tokiu būdu Lietuva atrodytų patikimesne partnere Vakarų akyse, bet to, dar labiau sustiprėtų Rusijos atgrasymas.

Susiję:

Lietuvai nušvito dar viena Viltis: gimsta „Laiminčios Lietuvos“ Vizija