Rusijai smūgis: sučiupta daug prieš Lietuvą veikusių šnipų

Autorius: Ekspertai.eu Šaltinis: http://www.ekspertai.eu/rusija... 2018-12-19 19:52:13, skaitė 205, komentavo 3

Rusijai smūgis: sučiupta daug prieš Lietuvą veikusių šnipų

Gruodžio 19 d. Generalinėje prokuratūroje surengta spaudos konferencija, kurioje dalyvaus Lietuvos Respublikos generalinis prokuroras Evaldas Pašilis, Valstybės saugumo departamento direktorius Darius Jauniškis ir Lietuvos policijos generalinis komisaras Linas Pernavas.

Daug atskleisti pareigūnai negalėjo, kad nepakenktų tyrimui, tačiau tapo žinoma, kad pas jedinstevnininką Valerijų Ivanovą namuose buvo rastas net ginklas – dujinis pistoletas.

Taip pat tapo žinoma, kad Algirdas Paleckis yra sulaikytas nuo spalio mėnesio. Teigiama, kad jis galėjo rinkti informaciją apie Sausio 13-osios bylą. Taip pat pranešama, kad sulaikytas ir vienas Rusijos pilietis.

„Rusija, deja, ir toliau aktyviai ir visomis priemonėmis siekia daryti įtaką valstybei ir jos politiniams procesams“, - atskleidė VSD vadovas D. Jauniškis.

Jis paragino neprarasti budrumo.

E. Pašilis teigė, kad pati šnipinėjimo veika numato tikrai labai griežtą bausmę – nuo 5 iki 15 metų nelaisvės. Pasak generalinio prokuroro, tai yra labai sunki ir pavojinga veika. Jis pažymėjo, kad dar daug informacijos atskleisti negali dėl vykstančio tyrimo, daugiau jos turėtų būti atskleista ateityje.

„Tyrimo taktikos sumetimais, sulaikytų ir apklaustų asmenų skaičiaus nebus“, - pranešė generalinis policijos komisaras atsakydamas į klausimą, kiek žmonių pavyko sučiupti.

Žmonių partijos patriarchas, profesorius Vytautas Landsbergis teigiamai įvertimo specialiųjų institucijų veiksmus.

„Tie suėmimai, apie kuriuos trečiadienį tapo žinoma, rodo, kad Lietuva nėra visai bedantė ir nesiginanti, leidžianti, kad su ja darytų, ką nori“, pasakė profesorius LRTDELFI kanalui.