Vilnius - svieto perėjūnų ir sašlavų sostinė. Britų Asilo Kepurė ir savivaldybė kviečia mus į pasaulinę Talentų medžioklę

Autorius: Blogeris Zeppelinusas Šaltinis: https://www.facebook.com/perma... 2018-12-23 12:54:02, skaitė 372, komentavo 2

Vilnius - svieto perėjūnų ir sašlavų sostinė. Britų Asilo Kepurė ir savivaldybė kviečia mus į pasaulinę Talentų medžioklę

Kebabų pramonės aukštųjų technologijų profesionalai, didmeninės mikroapyvartos talentai ir SODROS mokesčių mokėjimo inovatoriai - štai, ko trūksta Vilniui! Britų Asilo Kepurė ir savivaldybė kviečia mus į pasaulinę Talentų medžioklę.

Gerbiamo Martynas Nagevičius Facebook Sienos 2018-12-18 d. 14:48 val. įraše išvydau iliustruotą žinią:

- Vilniaus savivaldybė pradeda Talentų medžioklės kampaniją! Greta pridėtos jau aptiktų ir sumedžiotų talentų nuotraukos - idant visi tiksliai įsivaizduotu, apie ką eina kalba

Toliau - žodis gerbiamam Martynui:

"Vilniaus miesto savivaldybė ėmėsi gražios socialinės akcijos - pratinti vilniečius prie minties, kad Vilnius - multikultūrinis, tolerantiškas, įvairiatautis talentų iš viso Pasaulio traukos centras!...

Mūsų tikslas, kad tokių plakatų ateityje galima būtų pagaminti ne 20, o mažiausiai 60000

Tačiau Vilniui reikės dėl šių talentų konkuruoti su kitais Europos ir regiono miestais. Ir tam reikia priemonių, skatinančių žmones keltis dirbti būtent į Vilnių! ...

Tam reikia proaktyvumo. Turėti išteklių talentų "medžioklei" po visą Pasaulį. ...

Taip pat sukurti konkrečią skatinimo sistemą - kuri leistų čia atvykusių žmonių sumokamus gyventojų pajamų mokesčius grąžinti šiems žmonėms aprūpinimo patogiu būstu forma, galimybių jų vaikus mokyti gimtąja kalba arba bent jau angliškai forma....

Darbo čia tikrai daug. Ačiū Mark Adam Harold už pradžią!"

Skamba patraukliai. Kalbėdami apie Talentus dauguma įsivaizduojame kokius superaitišnikus, megapopuliarių appsų kūrėjus, žymius mokslininkus, garsius inžinierius, rimtus verslininkus, kokybiškų darbo vietų kūrėjus, Nobelio premijos laureatus ir pan. publiką.

Išties neblogai būtu tokių pritraukti į mūsų sostinę. Kurtu mums gerai apmokamas darbo vietas, spartintu technologinį vystymą, mokėtu didelius mokesčius, didintu vartojimą ir garsintų Lietuvą.

Bet ar mes su gerbiamu Martynu, ponaičiu Marku Haroldu Adamu ir tos kampanijos užsukėjais savivaldybėje vienodai suprantame - apie ką konkrečiai kalbame, ko mums čia trūkstą, ko siekdami ir ką ketiname medžioti po visą pasaulį, su tikslu atsigabenti juos į Vilnių?

Nes žiūrint į pridedamas jau sumedžiotų Talentų nuotraukas, minčių, kaip tai Seimo narei, kyla įvairių.

Na, pavyzdžiui - tas geraširdis barzdotas žmogus su rankšluosčiu apvyniota galva, pristatomas, kaip "įmonės direktorius Harbhajan Singh". Kokios srities talentas jis yra ir kokią naudą iš jo gyvenimo ir veiklos mūsų sostinėje turi Lietuva ir jos biudžetas?

Pasižiūrėję atviruose šaltiniuose pamatome, kad Harbhajan Singh Bagga yra įmonės GOOD DEAL FOR YOU, UAB vadovas. Veiklos sritis: didmeninė prekyba apranga, drabužiais, avalyne. Įmonėje dirba 4 darbuotojai (apdraustieji). Įmonės skola Sodrai 3 107,36 €. Registruota virtualius būstinės adresus suteikiančioje įmonėje J. Savickio g. 4, Vilnius.

Akis bado visokios įdomybės: 

Pirmus keturis veiklos metus (2012, 2013, 2014, 2015) šis drabužių didmeninės prekybos "startuolis" kasmet sugebėdavo suprekiauti ne daugiau, nei už 5 000 eurų! Įsivaizduojate tokią didmeninę ar mažmeninę drabužių prekybą, kurios mėnesinė apyvarta nesiekia ...400 eurų? Keturių šimtų, Karlai!

Ir taip ...keturis metus iš eilės. Kaip tas talentas ir jo darbuotojai išgyveno tuos metus, ką valgė, kaip už butą mokėjo - mįslė, vienok. Atsakymą gal žino mokesčių inspekcija, bet tai kad jie niekam nepasakys. Vienžo - talentas, todėl ir!

Bet štai, 2016 m. pagaliau Harbhajan'o Singh'o Bagg'os verslui nusišypsojo sėkmė, lietuvaičiai puolė pirkti jo pardavinėjamų rūbų ir keturių sunkiai dirbančių talentų startuolis iššovė, kaip kosminė raketa, pasiekdamas maždaug 5 000 (penkių tūkstančių) mėnesinės apyvartos svaginančias ribas!

Maždaug tokios apyvartos, kaip nesunku nuspėti iš 350-500 popierinių atlyginimų vidurkių, nutiko ir 2017 bei 2018 m.

Vėlgi, atlyginimai nepasakysi, kad verti dėmesio Vilniaus kontekste, tačiau SODRAI mokėti už darbuotojus mūsų įmonių vadybos talentas nėra linkęs. Per visus pastaruosius metus velkasi kelių tūkstančių eurų skola SORAI.

Atvirai sakant, pakaitomis žiūrėdamas į besišypsančio plakate Harbhajan'o Singh'o veidą ir jo talentingumą atspindinčius skaičius nesėkmingai bandau suprasti - kokią realią naudą Vilnius ir visa Lietuva bei jos biudžetas turi iš šio neabejotino vadybos ir mokesčių optimizavimo talento buvimo ir verslavimo mūsų šalyje? Ir kodėl tokius talentus reikia kažkur medžioti ir vos ne ant kelių maldauti atvykti gyventi Lietuvon? Gal kas iš ekonomistų galėtu pakomentuoti?

IMHO, jeigu šeštadienio ryte nepatingėsite nuvykti į Gariūnus, ten po atviru dangumi bei stogo danga pamatysite tūkstančius didmeninės ir mažmeninės rūbų prekybos talentų, finansiniais verslo sėkmės rodikliais niekuo nenusileidžiančiais Harbhajan'o Singh'o Bagg'os startuolio pasiekimams. Ir visi jie užauginti čia, Lietuvoje, ne kokie atsivežtiniai.

Ir atvirai sakant, jokio prekeivių rūbais trūkumo Vilniuje bei Gariūnuose pastebėti neteko - ypač su tokiomis didmeninės prekybos mikroapyvartomis, minimaliomis algomis bei maksimaliomis skolomis SODRAI.

Grįžtant į pradžią: tai gal prieš reklamuojant žygį į Pasaulinių Talentų Medžioklę jau pagautų talentų veidais Vilniaus 
savivaldybei vertėtu aiškiau apsibrėžti pagal pamatuojamus kvalifikacijos bei veiklos finansinius parametrus - kokius talentus bei profesionalus jie ketina pritraukinėti į mūsų šalį? Jeigu tokius įmonių vadovus ir prekybos rūbais profus, kaip mielaveidis Harbhajan'as Singh'as, tai nematau reikalo gaišti laiką.

Beje, gerbiamas Martynas graudžiai rašė:

"Šiuos žmones reikia saugoti nuo vietos biurokratų, skiriant jiems taip vadinamus "angelus sargus", kurie spręstų visas kylančias problemas čia įsikuriant, registruojant savo verslą, sprendžiant buitines problemas."

Ne, gerbiamas Martynai - žmonėms, kurie sugeba keturis metus išgyventi su 400 eur/mėn apyvarta jokių "angelų sargų" ir pagalbos sprendžiant buitines problemas, nereikia. Tokie išgyvenimo profesionalai patys ką nori pamokys, įskaitant Jus patį.

Deja, bet panašu kad "iš tų pelų nebus grūdų"©

P.S. Šis postas skirtas Talentų pritraukimo vienam iš aspektų nagrinėti ir jokia forma nėra asmeninio pobūdžio išpuolis prieš gerbiamą verslininką ir įmonės direktorių Harbhajan'ą Singh'ą Bagg'ą. Linkiu jam sėkmės versluose ir galutinio atsiskaitymo su skolomis SODRAI artėjančiais Naujaisiais Metais!

Informacijos šaltiniai:

https://rekvizitai.vz.lt/imone/good_deal_for_you_uab/
http://atvira.sodra.lt/imones/detaliai/index.html…
https://www.vrk.lt/…/Kandid…/Kandidato83197Deklaracijos.html
http://mipas.lt/…/kvietimas-lietuvoje-gyvenantiems-uzsieni…/