Apklausa: daugiau nei 40 procentų lietuvių teigiamai vertina Rusiją

Autorius: SputnikNews.lt Šaltinis: https://sputniknews.lt/society... 2018-12-28 13:39:56, skaitė 335, komentavo 1

Apklausa: daugiau nei 40 procentų lietuvių teigiamai vertina Rusiją

Pažymėtina, kad tarp respublikos gyventojų simpatijų pirmą vietą užima toli gražu ne JAV, nepaisant proamerikietiškos Vilniaus orientacijos

VILNIUS, gruodžio 28 — Sputnik. Agentūra "TNS LT" atliko sociologinį tyrimą ir nustatė, kad 42 procentai Lietuvos gyventojų teigiamai vertina Rusiją, 54 procentai — neigiamai, praneša "Parlamentskaja gazeta".

Tyrimas buvo atliktas Europos tarnybos "Eurobarometer" užsakymu.

Kalbant apie Lietuvos partnerius Europos Sąjungoje ir NATO, jų atžvilgiu simpatijos išsirikiavo taip. Lietuvių simpatijų lydere tapo Vokietija — ją teigiamai vertina 91 procentas respondentų. Antrojoje vietoje yra Prancūzija (86 procentai), trečiojoje atsidūrė Didžioji Britanija (80 procentų).

Pažymėtina, kad ketvirtą vietą užėmė Japonija (79 procentai), o JAV — tik penktą (74 procentai).

Tačiau, pasak politologo Jurijaus Dolinskio, "42 procentai tų, kurie simpotizuoja Rusijai — tai gana didelis rodiklis Lietuvai", atsižvelgiant į antirusiškas nuotaikas, kurias nuolat skatina Lietuvos Respublikos valdžia ir žiniasklaida. Be to, oficialaus Vilniaus simpatijos Vašingtonui taip pat neatnešė rezultato, kurio tikėtasi: teigiamai JAV įvertino toli gražu ne šimtas procentų Lietuvos gyventojų. Pasak eksperto, "tai yra rimtas ženklas Lietuvos valdžiai susimąstyti".