Praėjusių metų alkoholio pardavimų rezultatai: stipriųjų gėrimų parduota mažiau

Autorius: SputnikNews.lt Šaltinis: https://sputniknews.lt/society... 2019-01-05 16:37:09, skaitė 49, komentavo 0

Praėjusių metų alkoholio pardavimų rezultatai: stipriųjų  gėrimų parduota mažiau

Vien tik iš sumažėjusių pardavimų negalima daryti išvados, kad ir vartojama alkoholio mažiau – vis dar aktyvi šešėlinė rinka, taip pat dažna praktika alkoholio įsigyti kaimyninėse Lenkijoje ar Latvijoje, kur alkoholio kainos dažnai yra mažesnės

VILNIUS, sausio 5 — Sputnik. Prekybos centrai skaičiuoja 2018-ųjų alkoholio pardavimo rezultatus – visuose stipriųjų alkoholinių gėrimų parduota mažiau, o alkoholį imituojančių bealkoholių gėrimų rinka didėja, rašo LRT.

Palyginti su ankstesniais metais, 2018-aisiais alkoholinių gėrimų pardavimai "Maximose" sumažėjo 10 proc., "Iki" – 11 proc. "Rimi" konkrečių skaičių nenurodo, bet tikina, kad stipriojo alkoholio pardavimai "kiek sumažėjo".

O štai gėrimus, iš kurių sudėties alkoholis pašalintas, pirkėjai renkasi gerokai dažniau: "Rimi" jo pardavimai kilo 80 proc., "Maximoje" – 90 proc., "Iki" – dvigubai.

Prekybos tinklo "Maxima" komercijos vadovė Vilma Drulienė, sako, kad tokiems gėrimų pardavimų pokyčiams įtakos visų pirma neabejotinai turėjo visuomenėje plintanti sveikos gyvensenos mada, taip pat laiko, kuriuo parduotuvėse galima prekiauti alkoholiu, bei pirkėjų amžiaus ribojimai.

Bealkoholių gėrimų pasiūla išsiplėtė panašiai kaip ir jų pardavimai. "Maximos" ir "Rimi" asortimentas – dvigubai, "Iki" skaičiuoja, kad pasiūla per pastaruosius trejus metus išaugo maždaug penkis kartus.

Beveik visi gėrimų gamintojai turi alkoholinių gėrimų – alaus, vyno, sidro, putojančio vyno – analogų be alkoholio. 

"Maxima" nurodo, kad labiausiai krito vyno ir stipriųjų alkoholinių gėrimų – degtinės, konjako, brendžio, trauktinės, tekilos – pardavimai. Stipriųjų alkoholinių gėrimų kainos šiemet kyla dar labiau – nuo 2019-ųjų sausio jam vėl didintas akcizas.

Tačiau vien tik iš sumažėjusių pardavimų negalima daryti išvados, kad ir vartojama alkoholio mažiau – vis dar aktyvi šešėlinė rinka, taip pat dažna praktika alkoholio įsigyti kaimyninėse Lenkijoje ar Latvijoje, kur alkoholio kainos dažnai yra mažesnės.

Kaip alkoholis veikia žmogaus organizmą
Kaip alkoholis veikia žmogaus organizmą