Povilas Gylys: „Šeimininkai mums parinko ir paskyrė savo kandidatus į prezidentus“

Autorius: Povilas Gylys Šaltinis: https://minfo.lt/lietuva/strai... 2019-01-08 07:41:03, skaitė 584, komentavo 8

Povilas Gylys: „Šeimininkai mums parinko ir paskyrė savo kandidatus į prezidentus“

Vilniaus universiteto ekonomikos profesorius, politekonomas Povilas Gylys savo feisbuko paskyroje dalijasi mintimis apie kandidatus į prezidentus:

ŠEIMININKAI MUMS PARINKO IR PASKYRĖ SAVO KANDIDATUS Į PREZIDENTUS. Ir visi pastabūs piliečiai mato: G.NAUSĖDA ir  I.ŠIMONYTĖ mums pateikiami kaip vieninteliai solidūs, patikimi pretendentai. 

Šeimininkams nėra labai svarbu, kuris iš jų laimės  rinkimus. Abu jie būtų pakankamai paslaugūs, politiškai patogūs. Todėl kas galėtų paneigti versiją, kad rinkiminės strategijos tikslas į antrą rinkimų turą atvesti kaip tik šiuos du kandidatus. Jei tai "elitinės" žiniasklaidos, politologų, sociologinių apklausų rengėjų,  teisėsaugos  pastangomis  pavyktų padaryti, šeimininkai rinkimus laimėtų jau pirmame ture. O Tauta pralaimėtų.

Tenka  daryti pirmines išvadas: nors dar nesu galutinai apsisprendęs, už ką  prezidento rinkimuose  balsuosiu (laukiu galutinio pretendentų sąrašo) , bet  tikrai žinau,  už ką nevalia balsuoti. G.Nausėda ir I.Šimonytė nėra mano kandidatai. Nes nei vieno iš jų asmenyje  nematau bendrojo nacionalinio intereso gynėjo. Iki šiol jie daugiau pasižymėjo kaip dalinių, privačių interesų atstovai. Nėra pagrindo manyti, kad jų motyvacija,kuriam nors iš jų tapus  valstybės vadovu, pasikeistų.

Aišku "elitas" mane už tokią nuomonę tyliai, bet vieningai pasmerks.  Eilinį kartą. Betgi aš jau seniai ne "elite", o  su  runkeliais, su šunauja, su violetiniais ir pan. ir  mano ostrakizmas, t.y. išvarymas iš nomenklatūros  jau seniai įvykdytas. Ir, tik dalis patikės, jaučiuosi gerai.