Mindaugas Puidokas: „Pasiekta rimta pergalė!“

Autorius: Mindaugas Puidokas Šaltinis: https://minfo.lt/lietuva/strai... 2019-01-08 19:16:36, skaitė 342, komentavo 4

Mindaugas Puidokas: „Pasiekta rimta pergalė!“

Seimo nario Mindaugo Puidoko komentaras apie Seime R. Karbauskio vardu registruotas naujas pataisas dėl vaiko teisių apsaugos

Pasiekta rimta pergalė! Sistema prisipažino, kad Matuko reforma ir Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymas yra ydingi. Džiaugiuosi, kad mano pradėtą darbą prie šio projekto perimą frakcijos lyderiai ir Ramūnas Karbauskis pripažino kai kurias rimtas klaidas. 

Bet labai neramina ketinimai jungti kompromisinį projektą prie Kukuraičio projekto bei pastarąjį laikyti pagrindiniu. Tą būtina stabdyti visomis jėgomis. Stebėsime su komanda visus procesus, reaguosime ir informuosime visuomenę. Pataisos privalo būti esminės, o ne kosmetinės. Mano giliu įsitikinimu - pagrindinė dedamoji turėtų tekti pagalbai šeimai. 

Svarbu, kad skubiai atsiras bent dalis saugiklių - garantuota teisinė pagalba šeimoms, advokato užtikrinimas ir svarstymas teisme dėl vaikų privalomai išklausant gyvai tėvus bei administracinė atsakomybė už tyčinius melagingus pranešimus. 

Kol kas nepavyko pasiekti to, kad atsirastų sąvokos pakeitimai ir pilnai taikomas proporcingumo principas. 

To sieksime ryžtingai toliau. Kukuraičio projekte nėra esminių saugiklių šeimoms, išlieka visas esminis dėmesys institucijoms ir jų galimoms represijoms, o ne pagalbai šeimai. Jame išlieka tie patys grėsmės lygiai - tik kitu pavadinimu bei visiškai nėra išpildytas proporcingumo principas.