Tūkstančiai ukrainiečių slepiasi nuo kariuomenės

Anonimusas
Pridėti naują straipsnį >

Nori prisidėti? Dalinkis straipsniu arba rašyk savo!


Šviežia patrankų mėsa, paruošta mirti už perversmą Kijeve įvykdžiusią žydų oligarchų chuntą

Konstantinas Kovba niekada neatsako į mobilaus telefono skambučius iš neatpažintų numerių. 23-ejų metų jaunuolis bijosi, kad karinio komisariato darbuotojai gali paimti jį į tarnybą Ukrainos kariuomenėje ir priversti kariauti su prorusiškais separatistais šalies rytuose.

Kai jis atvažiuoja pas motiną į svečius, jie užsidaro langus tam atvejui, jeigu pas ją atvažiuotų komisariato darbuotojai. „Mes netgi perstojome kepti mėsą kieme, todėl, kad jie gali pastebėti ir ateiti čia“, – pridėjo jis.

Kovba tapo vienu iš 39 tūkstančių ukrainiečių, kurie, sekant šalies vyriausybės duomenimis, vengia karinės tarnybos pirmaisiais dvejais 2015-ųjų mėnesiais. Tai beveik 16% nuo bendro karių skaičiaus, kurie turėjo tarnauti ukrainiečių kariuomenėje.

„Tarnyba kariuomenėje – tai tuščias laiko gaišinimas, – pasakė Kovba, kuris kur kas labiau suinteresuotas savo verslo plėtra prekiaujant mobiliųjų telefonų aksesuarais. – Aš galėčiau šį laiką panaudoti tam, kad išmokti ko nors naujo“.

Vengėjai, tokie kaip Kovba, tapo priežastimi tų sunkumų, kuriuos šiandien patiria Ukrainos vyriausybė bandydama mobilizuoti jaunus žmones kovai su galingomis sukilėlių pajėgomis, turinčiomis savo dispozicijoje šiuolaikinius ginklus Rusijos pagalbos dėka.

Viena iš jų nenoro tarnauti priežasčių yra ta, jog daugelis taikių gyventojų nejaučia jokio ryšio su karo veiksmais rytinėse Ukrainos srityse, kurios ribojasi su Rusija.

Apklausos, vykdytos Razumkovo Centro, duomenis, 41% ukrainiečių įsitikinę, jog šis karas niekaip jų nepaveikė, nežiūrint į tai, kad sukilėliai nori atplėšti nuo Ukrainos žymią jos teritorijos dalį, kurioje sutelkta daugybė plieno lydymo gamybų ir anglies radimviečių. Jų giminaičiai ir draugai netarnauja kariuomenėje, jie negyvena arti karo veiksmų zonos, ir jie neaukoja armijos palaikymui bei ukrainiečiams, praradusiems stogus virš galvos karinių operacijų pasekoje.

Nuo nepriklausomybės pradžios 1991-aisiais, Ukrainos gyventojai pasidalijo į dvi stovyklas: vakarų gyventojai visada laikė save europiečiais, tada kai rytų gyventojai buvo glaudžiai susiję su Rusija. Ko pasekoje vakarinių Ukrainos sričių gyventojai visiškai nenori kariauti ir mirti tik dėl to, kad išlaikyti šalies sudėtyje jos rytines sritis, artimas Rusijai, kaip tvirtina Vitalijus Černeckis, Kanzaso universiteto profesorius, gimęs Odesoje, šiuo metu Amerikos ukrainotyros asociacijos prezidentas.

Nesutarimai tarp rytų ir vakarų stipriai paaštrėjo pereitais metais. Protestuojantys Kijeve privertė šalies prezidentą Viktorą Janukovičių palikti savo postą ir pasitraukti į Rusiją. Demonstracijų pradžios priežastimi tapo Janukovičiaus atsisakymas pasirašyti asociacijos sutartį su ES. Po Janukovičiaus pabėgimo į Maskvą, jo vietą po įvairių peripetijų užėmė proeuropietiškas prezidentas Petro Porošenko. Rusija aneksavo Krymą ir padėjo išplisti maištui rytiniuose šalies regionuose.

„Toli gražu ne visi priima šį karą, – sako Čerbneckis. – Ukraina tai nevienalytė valstybė su daugybe įvairiausių regionų. Vieningos Ukrainos pojūtis pamažu formuojasi, tačiau formuojasi su pertrūkiais“.

Neseniai Porošenko padidino Ukrainos kariuomenės karių skaičių nuo 180 tūkstančių iki 250 tūkstančių. Jo vyriausybė kol kas dar nepaskelbė kovo ir balandžio mėnesių šaukimo duomenų, tačiau ji tvirtina, jog šaukimo planas įvykdomas.

Anot Černeckio, problemų su šaukimu į ukrainiečių kariuomenę priežastimis yra nemokėjimas vadovauti ginkluotosioms pajėgoms pastarųjų dviejų dešimtmečių eigoje. „Kalba eina apie gigantiškas korupcijos ir neefektyvumo problemas, – paaiškino jis. – Šis institutas griūva. Ilgą laiką kariuomenė buvo panaudojama kaip pasipelnymo šaltinis pagyvenusiems aukštiems karininkams“.

Kovba prisipažįsta, jog jis jaučia sumišusius jausmus dėl savo sprendimo vengti tarnybos kariuomenėje. „Man gėda, kai aš galvoju apie vyrukus, kurie tarnauja, bet vėliau aš galvoju, jog, galbūt aš suteiksiu daugiau naudos savo šaliai čia, – pasakė jis. – Kažkas gi turi atkurti normalią šalį, kur turės sugrįžti kareiviai“.

Jurijus Biriukovas, karinis Porošenkos patarėjas, išsakė aštrią kritiką visų, vengiančių kariuomenės adresu. „Jis kimiai šaukia „Slava Ukraine“, pasakoja visiems, koks jis patriotas, – parašė Biriukovas apie vengėjus savo įraše Facebook paskyroje. – Bet jis bailus gyvulys. Pabrukęs uodegą jis slepiasi nuo komisariato darbuotojų, keičia telefono numerį, renka skudurus ir mauna į Rumuniją, Vengriją, Slovakiją ar Lenkiją. Ir sėdi ten, visas toks patenkintas savo genialumu“.

Tačiau Kovba ir kiti vengiantys tarnybos aiškina savo veiksmus kitomis priežastimis, o visai ne bailumu: žuvusių karių šeimos gauna pernelyg mažas kompensacijas, o tarnaujantys Ukrainos kariuomenėje pernelyg blogai ekipiruoti, lyginant su sukilėliais, todėl žmonėms tenka organizuoti lėšų rinkimą, kad aprūpinti kariškius pirmos būtinybės dalykais.

Vengimas tarnybos kariuomenėje – tai nusikaltimas, nors dauguma nuteistųjų gavo lygtines bausmes. Praėjusių metų rugsėjo mėnesį teismas nuteisė vieną vengusį tarnybos dviem metams laisvės atėmimo. Vasario mėnesį Ukrainos valdžia areštavo prorusišką tinklaraštininką Ruslaną Kocabą už kvietimus boikotuoti karinę mobilizaciją. Jį apkaltino valstybės išdavyste, ir tuo atveju jei bus pripažintas kaltu, jam gresia iki 15 metų kalėjimo bausmė.

Kovba išvengė bausmės, nes jo motina pasakė valdžiai, jog jis išvažiavo į užsienį uždarbiauti. Pagal Ukrainos įstatymus, jį galima laikyti vengėju tik tuo atveju, jei jis asmeniškai gaus šaukimą ir po to nepasirodys komisariate.

Olec Ševčenko, 23-ejų studentas iš Kijevo, mano, jog jį greitai pašauks į kariuomenę, todėl, kad neseniai jo tėvams skambino iš komisariato, norėdami įspėti apie greit ateisiantį šaukimą.

Ševčenko, kuris buvo auklėjamas patriotizmo dvasia, mano, jog ginti tėvynę – tai jo pareiga.

„Jei ne aš – tai kas tada? – pasakė jis. – Tačiau tuo pat metu aš labai bijausi mirti dabar, nespėjęs nieko pasiekti gyvenime“.

Ševčenko tikisi, jog jam neteks rinktis tarp tarnybos ginkluotosiose pajėgose ir gėdos vengiant tarnybos kariuomenėje.

„Kad tik karas greičiau pasibaigtų, – pasakė jis. – Man tada netektų rinktis“.

Įvertink straipsnį: +0 -0
Pridėti naują straipsnį >

Nori prisidėti? Dalinkis straipsniu arba rašyk savo!


VISI STRAIPSNIAI LIETUVA PASAULIS KAIMYNAI SMAGUMAI


Komentarai


Naujausi 15 straipsnių

90 | 2017-08-23 | Pasaulis | +7 -0
Algimantas Lebionka
Serebrenikovo teatras, „neliečiamųjų“ reikalas. Esmė ne koks jis režisierius, o jo sukurta valdiškų pinigų vogimo schema. Romos popiežius ir tolerancijos triumfas. Galima būtų patikėti popiežiaus Pranciškaus nuoširdumu, jeigu Donecko morge jis nuplautų kūnus žmonių, kuriuos užmušė katalikai-unitai. Trampas plečia karinį kontingentą Afganistane. Po Talibano neįmanoma buvo gyvenimo Afganistane padaryti blogesniu, bet amerikiečiams tai pavyko. Trampui vertėtų atstatyti ten monarchiją. Skaityti toliau...
86 | 2017-08-23 | Kaimynai | +14 -0
Algimantas Lebionka
Teroro aktai Europoje įtikino Varšuvą, kad atsisakydama priimti imigrantus ji elgiasi teisingai, pasakė Lenkijos Nacionalinio saugumo biuro šefas Pavel Soloch, rašo austrų Krone. Lenkijos televizijos eteryje jis pasakė (Krone cituoja RIA novosti): „Iš paskutinių teroro aktų mes įsitikiname, kad ten, kur yra didelis musulmonų susitelkimas, kurie labai silpnai integruojasi – o Katalonijoje apie milijoną musulmonų – tai yra natūrali bazė teroristams“. Vien tik Cambrilse, kur sprogo sprogmenis gaminusi laboratorija ir buvo sušaudyti teroristai po teroro akto, gyvena beveik pusė milijono musulmonų. Skaityti toliau...
119 | 2017-08-23 | Lietuva | +19 -0
Algimantas Lebionka
Pamenu, pirmame kurse versdavo mokytis marksizmo-leninizmo, per prievartą. Ką per prievartą išmoksi, ne daug ką ir išmokau, bet prisimenu, kad V.Leninas kažką kalbėjo apie „kaimo idiotizmą“. Kai į valdžią Lietuvoje atėjo valstiečiai, aš supratau, kas tas „kaimo idiotizmas“. „Kaimo idiotizmas“ - tai valstiečių ir žaliųjų partija valdžioje. Ir nieko baisesnio už tą kaimo idiotizmą, o tiksliau kaimo buožių idiotizmą, būti negali. Visas kaimo idiotizmas prasidėjo nuo neištesėto vyriausio jų buožės-Karbauskio pažado visus Lietuvos vaikelius aprengti tautinėmis sermėgomis. Skaityti toliau...
110 | 2017-08-23 | Kaimynai | +14 -0
Algimantas Lebionka
Merkel tęsia rinkiminį vojažą po Vokietiją, ir pasirodo, kad ji neturi tokio žmonių palaikymo, kokį vaizduoja media-baronams priklausanti MIP. Net labiausiai liberastų nuzombintuose Vokietijos vakaruose, kur vakar lankėsi Vokietijos kanclerė Angela Merkel, ji sulaukia gyventojų pykčio dėl besitęsiančio pabėgėlių chaoso ir buvo jų nušvilpta. „Vakar vakare būnant ramioje Vakarų Vokietijos Bergisch-Gladbach miesto Konrad-Adenauer-aikštėje galėjai pagalvoti, kad patekai į Saksonijos Šveicariją“, - rašoma Pi-news. Skaityti toliau...
57 | 2017-08-23 | Kaimynai | +4 -0
Algimantas Lebionka
Šimtai tūkstančių į Vokietiją atvykusių pabėgėlių ir migrantų neturi mokyklinio išsilavinimo. Jie turi tik nežymius šansus dalyvauti darbo rinkoje, apie tai rugpjūčio 21 dieną informavo didžiausias Vokietijos dienraštis Bild. Priklausomai nuo kilmės šalies, iki 2/3 jų neturi išsilavinimo arba turi menką išsilavinimą. Tokie Federalinio profesinio švietimo instituto (BIBB) duomenys. BIBB duomenimis, 69 procentai pabėgėlių tėvynėje neturėjo profesinio išsilavinimo. Tik 13 procentų iš 2015 ir 2016 metais atvykusių pabėgėlių užsiima darbine veikla. Skaityti toliau...
313 | 2017-08-22 | Pasaulis | +11 -3
Blogeris Zeppelinusas
Yra dalykų, kuriuos šiais laikais verta žinoti. Ir geriau ne iš atpasakojimų, bet iš šaltinių lūpų. Pavyzdžiui, mūsų spauda labai jautriai ir užjaučiamai rašo apie ekstremistinės JAV negrų organizacijos Black Lives Matter veiksmus. Mat pastarieji, anot, mūsų žurnaliūgėlių bei tolerantiškų organizacijų atstovų, yra kovotojai su rasizmu bei baltųjų viršenybe aka suprematizmu. Skaityti toliau...
363 | 2017-08-22 | Pasaulis | +11 -0
Algimantas Lebionka
Sekančią dieną po po Barselonos teroro akto, per kurį žuvo 14 žmonių, virš 100 buvo sužeista, JAV portale Gatestoneinstitute.org buvo paskelbtas Giulio Meotti straipsnis „Musulmonai sako Europai: vieną dieną visa tai bus mūsų.“ Žemiau pateikiu jo referatą. https://www.gatestoneinstitute.org/10748/europe-muslims-demography Strasbūro archivyskuo žodžiais, musulmonai labai gerai žino, kad šiandien jų vislumas toks, kad vieną dieną visa Europa bus jų. Skaityti toliau...
106 | 2017-08-22 | Pasaulis | +6 -0
Algimantas Lebionka
NATO kariuomenės vadas generolas Philip Breedlove, yra įsitikinęs: pabėgėliai iš Artimųjų Rytų ir Šiaurės Afrikos yra „užmaskuotas teroristų ir nusikaltėlių judėjimas“. Tai jis pasakė Amerikos senato gynybos komitete. Jo žodžiais, Islamo valstybės (IV) teritorinė milicija maskuojasi pabėgėliais ir „plinta kaip vėžys“. Jų nariai rinksis mažiausią pasipriešinimą ir prasiskverbimo į Europą ir JAV kelią. Generolas nurodė, kad pastaruoju metu Rusija prieš IV naudoja sunkiuosius bombonešius ir „problema žymiai paaštrėjo. Skaityti toliau...
116 | 2017-08-22 | Lietuva | +7 -0
Algimantas Lebionka
Sako, Lietuvos kariuomenė dabar užsiims kova su terorizmu. Teisingai, jei yra teroristai, kur nevėkšlos pabėgėliais vadina, o Grybauskaitė ir Skvernelis čion veža, vardijas reikia gi išmokti su jais ir kautis, gana su tai burliokais-maskoliais vajavoti. Be to, viskas labai logiška: išvyko milijonas gyventojų iš Lietuvėlės, išnešė kuo greičiau ir toliau „muilą“, tai ką čia ginti, nejau pensininkus-ubagus, kurių subinės nuogos? Pensininkus gi čia atvežti amerikonai pajėgs apginti. Skaityti toliau...
93 | 2017-08-22 | Pasaulis | +3 -0
Algimantas Lebionka
Nėra dienos, kad Šengeno zonoje nebūtų teroro atakos prieš jos gyventojus. Ši diena ne išimtis: teroro aktas Marselyje, kur vienas žmogus žuvo, po to, kai valandos bėgyje sunkvežimis užvažiavo ant dviejų autobusų stotelių. Tai įvyko šiandien, tarp 8.30 ir 9.30, 13-oje Marselio prefektūroje. Viso per šiuos metus jau įvyko 32 islamo teroristų išpuoliai prieš europiečius Šengeno zonoje. Barselonos teroristas, vairavęs furgoną, kurio užmušė 13 žmonių ir virš 100 sužeidė, ir kaip spėja Ispanijos policija, pabėgo per atviras Šengeno zonos sienas. Skaityti toliau...
67 | 2017-08-22 | Lietuva | +5 -0
Ekspertai.eu
Seimo pirmininkas V. Pranckietis (kairėje). Už violetinio stulpo dešinėje – dažnai su Rusija siejami konservatoriai. Konservatoriams suabejojus Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininko lojalumu Lietuvai, Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis pranešė, kad abejoti žaliojo valstiečio lojalumu nereikėtų. „Nėra pagrindo abejoti Vytauto Bako lojalumu Lietuvai“, - informavo V. Pranckietis. Pasak Seimo pirmininko, „susipažinęs su Seimo narių Žygimanto Pavilionio ir Arvydo Anušausko kreipimusi dėl NSGK pirmininko V. Skaityti toliau...
98 | 2017-08-22 | Lietuva | +12 -0
Kibirkštis
Pirmadienį, rugpjūčio 21 d. Vilniuje, S. Daukanto aikštėje, prie Prezidentūros startavo neterminuota bado akcija, nukreipta prieš šalyje nusistovėjusį faktinį paprastų piliečių beteisiškumą, korumpuotos valdininkijos, oligarchų ir jiems tarnaujančios teisėsaugos struktūrų savivalę. Skaityti toliau...
219 | 2017-08-21 | Lietuva | +12 -0
Šturmuotojas
"Kai aš galvoju apie demografinius pokyčius, kurie šiuo metu vyksta Jungtinėse Valstijose, aš priminiau, kas nutiko Haityje šiek tiek daugiau nei prieš du šimtus metų Haitčio gyventojų istorija parodo kas gali atsititikti su Europą ir JAV. Hitleris buvo teisus sakydamas "Visos didžiosios senovės kultūros mirė tik dėl to, kad originaliai kurybingoji rasė išmirė nuo kraujo užnuodijimo. Skaityti toliau...
463 | 2017-08-21 | Lietuva | +4 -0
Vakarų ekspresas
„Pagal žalą alkoholis nė vienam narkotikui nenusileidžia. Gal negeneruoja tokios greitos priklausomybės, kaip, pavyzdžiui, uostomi narkotikai, bet pagal žalą organizmui niekam nenusileidžia. Dalis žmonių yra priklausomi nuo alkoholio, daliai tai yra tiesiog įprotis, kuris nėra tapęs žalingu. Bet faktas yra tas, kad įprotis niekam naudos neduoda, nėra jokio alkoholio kiekio, kurį būtų galima vartoti saugiai. Kad ir kiek mes jo vartotume, jis vis tiek daro žalą - daug vartojant daro didelę žalą ir labai greitai, mažiau vartojant daro mažesnę žalą ir ne taip greitai, bet saugaus kiekio nėra“, - kalbėjo V. Legkauskas. Skaityti toliau...
223 | 2017-08-21 | Lietuva | +8 -0
Blogeris Zeppelinusas
Skaitau po interneto platybes sklindančias dejones bei aimanas. Mūsų polonofilai raunasi plaukus ir cypiančiais balsais virkauja dėl nežinia kieno sudaužytos nelegalios lentelės lenku kalba, kurioje visiems pravažiuojantiems buvo išdidžiai pranešama, kad lenkų okupacijos metais Lietuvos miestelis Didžioji Riešė vadinosi Wielka Rzieszka ar kažkaip panašiai. Skaityti toliau...

Parodyti dar įrašų

Reklama

Paveiksliukai


Rėmėjas

Puslapis feisbuke

Dar komentarų

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Kiekvienas žmogus su čia pateikta informacija elgiasi savo nuožiūra.
Pradžia: 2014 rugpjūčio 18 | 1.367 | 441.851