Pasaulio bandito - JAV-ų ambasadorius Vokietijoje pagrasino Vokietijos bendrovėms sankcijomis dėl dalyvavimo "Nord Stream - 2" projekte

Autorius: SputnikNews.lt Šaltinis: https://sputniknews.lt/society... 2019-01-13 16:44:21, skaitė 118, komentavo 1

Pasaulio bandito - JAV-ų ambasadorius Vokietijoje pagrasino Vokietijos bendrovėms sankcijomis dėl dalyvavimo

Kelios Vokietijos bendrovės gavo laiškus nuo JAV ambasadorius Ričardo Grenelo su reikalavimu atsisakyti bendradarbiauti su “Nord Stream - 2”

VILNIUS, sausio 13  - Sputnik. JAV ambasadorius Vokietijoje Ričardas Grenelas išsiuntė laiškus kelioms Vokietijos bendrovėms ir užsiminė apie galimas JAV sankcijas dėl "Nord Stream-2" teikiamos paramos, praneša RIA Novosti su nuoroda į Bild.

"Kaip jūs žinote, Jungtinės Valstijos išstoja prieš “Nord Stream - 2” <...> Dujotiekis turi rimtų geopolitinių pasekmių mūsų Europos sąjungininkams ir partneriams. ES nariai iš Rytų Europos, daugelis Vakarų Europos vyriausybių ir Kanada priešinosi projektui. Šie partneriai išreiškia susirūpinimą dėl agresyvaus Rusijos elgesio, ypač dėl Maskvos energijos išteklių, kaip politinių ir ekonominių svertų, naudojimo", - rašoma Grenelo laiške.

Leidinys teigia, kad tokie laiškai buvo išsiųsti kelioms įmonėms, kurios laikė juos  spaudimu.

"Todėl savo vyriausybės vardu prašau jūsų įmonės apsvarstyti pavojų, kurį šis projektas kelia Europos energetiniam saugumui, taip pat reputacijos išlaidas ir su tuo susijusių sankcijų riziką", - pridūrė Grenelas.

"Šis laiškas neturėtų būti laikomas grėsme, bet kaip aiški JAV politikos išraiška", - teigė leidiniui ambasadoriaus atstovas.

Anksčiau paaiškėjo, kad JAV ketina taikyti sankcijas Europos statybų bendrovėms, kurios tiekia vamzdžius dujotiekiui "Nord Stream-2". Sankcijos pirmiausia gali būti taikomos specializuotoms statybų bendrovėms, atliekančioms vamzdžių klojimo darbus: Šveicarijos bendrovių grupei "Allseas" ir Italijos "Saipem".

Dujotiekis "Nord Stream-2"

Projektas "Nord Stream-2" apima dvi dujų tiekimo linijas, kurių bendras pajėgumas yra 55 milijardai kubinių metrų per metus, nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą į Vokietiją. Projektui aktyviai priešinasi Ukraina, kuri bijo prarasti pajamas iš Rusijos dujų tranzito, daugelis Europos šalių (įskaitant Lenkiją, Latviją ir Lietuvą) ir JAV, ragindama ES naudoti suskystintas gamtines dujas.

JAV yra pagrindinės projekto priešininkės ir nuolat ragina Europos šalis jį atšaukti. Vašingtonas ketina tiekti savo SGD į Europą. Projektui "Nord Stream-2" taip pat nepritaria Lietuva, Latvija, Lenkija ir Ukraina, kuri bijo prarasti pajamas iš Rusijos dujų tranzito.

Maskva ne kartą pabrėžė, kad "Nord Stream-2" yra ne politinis, o ekonominis projektas.


"Šiaurės srautas-2"