Generalinė prokuratūra ir toliau išlieka pagrindiniu nusikalstamo pasaulio stogu Lietuvoje

Autorius: Ekspertai.eu Šaltinis: http://www.ekspertai.eu/genera... 2019-01-28 09:04:26, skaitė 405, komentavo 4

Generalinė prokuratūra ir toliau išlieka pagrindiniu nusikalstamo pasaulio stogu Lietuvoje

Žaliųjų vlastiečių lyderis R. Karbauskis. Nuotr. facebook.com

Vilniaus miesto apylinkės teismas sausio 24 d. paskelbė, kad žaliasis valstietis, Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos (NSGK) pirmininkas Vytautas Bakas padarė žalą koncerno „MG Baltic“ reputacijai, kai lygino jį su organizuota nusikalstama grupe ir kalbėjo apie koncerno žalą valstybei.

Žaliųjų valstiečių lyderis Ramūnas Karbauskis visuomeniniuose tinkluose išreiškė paramą V. Bakui.

„Besąlygiškai remiu Vytautą Baką, pasirašau po kiekvienu jo žodžiu apie korumpuotus politikus ir juos perkantį verslą. Gerai, kad dauguma verslininkų netoleruoja korupcijos, o šiandien valdžioje – ne korumpuoti politikai. Užtikrinu, kad niekas nepalauš mūsų ryžto kovoti su korupcija Lietuvoje. Tai, kas yra nukreipta prieš mus visus, nesibaigiančios juodinimo kampanijos, politikų, tarnaujančių korumpuotam verslui, agresyvus pasipriešinimas, niekaip mūsų nepaveiks. Mes ir toliau dirbsime bei teisinėmis priemonėmis sieksime užkirsti kelius visoms įmanomoms korupcijos apraiškoms“, - parašė R. Karbauskis.

ekspertai.eu_komentaras3-07.png

Sunku būtų įrodyti, kad NSGK tyrimas dėl „MG Baltic“ buvo nereikšmingas ir nedavė naudos. Tyrimo metu buvo nustatyta , kad „MG Baltic“ verslo grupės veikla kelia grėsmę valstybės interesams, sąrangai ir nacionaliniam saugumui. O taip pat dar kartą buvo parodytas tikrasis Žmonių partijos (liaudyje vadinamos Landsbergių) veidas.

Tačiau kad ir koks sėkmingas šis tyrimas buvo, tai buvo tik viena detalė iš milžiniško didžiosios politinės korupcijos paveikslo Lietuvoje.

Būtina konstatuoti, kad žalieji valstiečiai, prie šio niūraus paveikslo bendrąja prasme prisilietė labai menkai.

Kalbant apie didžiają politinę korupciją, Generalinė prokuratūra, bei jai pavaldžios įstaigos (STT ir t.t.) iki šios dienos yra ne visuomenės interesų gynėjos, o dažniausiai tik pačių didžiųjų nusikaltimų dengėjos ir juodų, kriminalizuotų politinių užsakymų vykdytojos.

Generalinė prokuratūra su jos vadovybe priešakyje ir toliau išlieka pagrindiniu nusikalstamo pasaulio stogu. Šioje srityje žalieji valstiečiai nepadarė nė menkiausio proveržio.

Apie tai, kokiems projektams per viešuosius pirkimus atitenka mokesčių mokėtojų pinigai, taip pat plačiau kalbėti neverta. Viešųjų pirkimų tarnyba, vadovaujama didelę patirtį turinčios sorošinės Dianos Vilytės ir toliau atlieka savo pagrindinę misiją, kad įspūdingomis sumomis vagiami biudžetiniai pinigai būtų įsisavinami be menkiausio triukšmo.

Tad labai gerai, kaip teigia R. Karbauskis, kad „šiandien valdžioje – ne korumpuoti politikai“ ir niekas nepalauš tų politikų „ryžto kovoti su korupcija Lietuvoje“.

Tačiau realūs veiklos faktai rodo, kad vien ryžto nepakanka ir iš mirties taško nepajudėta. Kaip gerai žinoma, prie svarbiausių didžiosios politinės korupcijos dedamųjų – prokuratūros, teismų bei minėtų viešųjų pirkimų – žalieji valstiečiai neprisilietė nė pirštu.

Ir tam nepakanka vien ryžto. Pirmiausia reikia nors minimalaus supratimo apie tai, kaip veikia ši juoda sistema, ko ekspertai.eu ir linki žaliesiems valstiečiams.

Susiję:

Vilniaus centre esantis Konservatorijos pastatas parduotas už vieno prabangaus buto kainą