Kartais vaikai kenčia ir nuo per didelės tėvų globos

Autorius: Vincas Šaltinis: http://www.vaikoteises.lt/nauj... 2019-01-31 15:29:38, skaitė 209, komentavo 2

Kartais vaikai kenčia ir nuo per didelės tėvų globos

Jūs pažvekite į tas "rūpestingas" tetas. Jos juk rūpinasi mūsų vaikučiais. Tekstas-citata žemiau:

Vaiko teisių apsaugos specialistai paprastai susiduria su skaudžiais vaiko nepriežiūros atvejais. Bet pasitaiko ir atvirkštinio elgesio apraiškų, kurios pilnaverčiam vaiko vystymuisi trukdo - hipergloba. Šį ir kitus sudėtingus klausimus susitikime su Kauno apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus atstovais kėlė Kauno rajono specialieji pedagogai.

Susitikime dalyvavo visų Kauno rajono mokyklų specialieji pedagogai, prisijungė – jautrią sritį kuruojantys darbuotojai. Vaiko teisių apsaugos naujoves pristatė Kauno apskrities VTAS vedėja Neringa Martišienė. Vyresnioji patarėja Sigita Mockienė padėjo specialistams iškelti aktualius klausimus ir kartu rasti atsakymus, pasitarti dėl sudėtingų situacijų sprendimo būdų.

„Pasitaiko, kad tėveliai taip spaudžia mažiau pajėgų vaiką, kad padėtis balansuoja ant psichologinio smurto ribos“, – dalijosi rūpesčiui ir klausė patarimo viena iš specialiųjų pedagogių. Ją palaikė kolegės, su panašiomis situacijomis susiduriančios neretai.

„Hipergloba ne visuomet atitinka konkretaus vaiko interesus, pripažinkime, kad kai vaikas nuolatine prievarta verčiamas daryti tai, kam nėra pajėgus, tai yra nepaisymas jo interesų“, – kalbėjo S. Mockienė.

Vaiko teisių specialistės akcentavo, kad daugėja paslaugų šeimoms. Esant poreikiui visada galima rasti nemokamą profesionalią pagalbą, ją tėveliams galima drąsiai rekomenduoti. Anot S. Mockienės, veikia puiki tėvystės įgūdžių mokymo programa, keičiasi požiūris į šiuos mokymus, dalyvavusieji įvertina jų naudą ir dalijasi su kitais.

Aptarti klausimai dėl vaikų suicidinio elgesio atpažinimo, kaip nepažeidžiant vaiko interesų elgtis kritiniais atvejais, kaip informuoti tėvus, kada kviestis į pagalbą medikus ir kiti.

Kauno apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus atstovai tęsia ciklą susitikimus su specialistais, dirbančiais su vaikais. Tikslas paprastas: kuo daugiau bus atsakytų klausimų, tuo mažiau baimių ir nepasitikėjimo, o pagalba vaikui – profesionali ir savalaikė.