"Superpatranka" arba lochotronas

Autorius: Anno Šaltinis: https://manzal.livejournal.com... 2019-02-01 12:14:49, skaitė 191, komentavo 2

Jungtinės Valstijos kuria artilerinį pabūklą, galintį šaudyti didesniu kaip 1600 kilometrų atstumu, kas 100 kartų viršija  maksimalų šaudymo nuotolį, charakteringą artileriniams pabūklams. Šiuo metu patys pažangiausi artilerijos pabūklai gali šaudyti ne didesniu kaip 160 km atstumu.

Verta prisiminti, kad tarp Rusijos ir Jungtinių Amerikos Valstijų vis dar vyksta tylus ginčas dėl MVNR (mažo ir vidutinio nuotolio raketos) (РСМД rus.) sutarties nutraukimo, be to, kai kurios MIP ir toliau diskutuoja apie tokius Rusijos sukurtus ginklus kaip "Avangard" ir "Poseidon". Apskritai, naujienos apie „superpatranką“ pasirodė pačiu tinkamiausiu laiku. Ir tai skirta ne tiek amerikiečiams, kiek Kinijai ir Rusijai. Galų gale šios šalys juk yra pirmosiose  grėsmių Jungtinėms Valstijoms eilutėse.

 

MVNR (РСМД) pat atlieka savo vaidmenį, ir jei egzistuoja „superpatranka“, tai šaudyti tokiu atstumu ji galės tik sviediniais turinčiais raketinį greitintuvą, kas būtų sutarties pažeidimu. Kinijos ekspertai mano, kad amerikiečiai jau seniai kūrė tokio tipo ginklus,  todėl ir atsirado būtinybė išeiti iš MVNR (РСМД) sutarties. Rusijos ekspertai šiuo klausimu solidarūs su Kinija.

 

„Amerikiečiai dabar stengiasi visiškai atsikratyti bet kokių suvaržymų savo antžeminių, raketinių, kosminių ginklų sistemų kūrime, todėl jie ir  pasitraukė iš 1972 m. PRG (priešraketinė gynyba) sutarties, dabar jie išeina iš MVNR (РСМД) susitarimo. Taip pat Vašingtonas lenkia prie to, kad  2021 metais strateginių puolamų ginklų ribojimo sutartis (SGRS-3) nebūtu pasirašyta “, - mano Rusijos Federacijos Karo mokslų akademijos narys Aleksandras Bartošas.

 

“Superpatranka”  arba "relsotronas", "railgun".

 

Prieš dvejus metus JAV jau prakalbo apie įdomios patrankos , kurios sviedinys juda 1,5 km per sekundę greičiu kūrimą.

 

„Relsotronui“ nereikia  nei parako, nei kitokių sprogmenų. Jis pagreitina 25 kg  sviedinį elektromagnetinių bėgių pagalba .

Filmuojama Holivude su Universal Studios pagalba.

 

https://youtu.be/Pi-BDIu_umo


 

Tačiau dėl nerentabilumo projektas buvo sustabdytas.

Kas gi  yra ta „superpatranka“? Jos kūrimo pradžia siekia  60-uosius.

1961 m. „Bull“ pradėjo dirbti prie JAV ir Kanados vyriausybių bendros programos gavusios  „Aukštų tyrinėjimų projekto “ pavadinimą ,(High Altitude Research Project, HARP).

HARP paleidimo pabūklai gali iššauti sviedinį, kurio pradinis greitis yra du kilometrai per sekundę, aiškina Higginsas, o jei panaudoti dujas, greitis dar labiau padidėja.

„Tokiu būdu butu galima pakeisti pirmąsias pusantros raketų pakopas“, - sako jis.

 

https://cont.ws/uploads/pic/2019/1/22%20%2816%29.png


 

Tačiau, vėlgi, dėl pinigų trukūmo projektas buvo uždarytas o kūrėjas pasiustas į kalėjimą dėl kontrabandos. Tačiau jau 1981 m. Irako vyriausybė išmokėjo Bului 25 milijonus dolerių, kad galėtų pradėti dirbti prie  projekto „Babylon“, kuris yra pirmasis realus kosminių ginklų kūrimo projektas, su sąlyga, kad jis ir toliau kurss tradicinę artileriją Irako armijai. Tačiau ir čia nesėkmė.

Bet dabar atėjo visiškai kitokie laikai, pinigai, fizikos ir moralės dėsniai nebėra tokie svarbūs, tad kodėl gi ir ne?

Sutartis dar nenutraukta,  bet jau beveik prasidėjo ginklavimosi varžybos, kurios anksčiau buvo uždraustos pagal šią sutartį.

Tik įsivaizduokite, kas įvyks po to, kai bus oficialiai nutraukta MVNR (РСМД) sutartis .