Darius Trečiakauskas: Kodėl taip aršiai bandoma bet kokia kaina vargšę mergaitę išbaladoti į tą Naująją Zelandiją?

Autorius: Loreta Fokienė Šaltinis: https://minfo.lt/aktualijos/st... 2019-02-02 12:14:27, skaitė 341, komentavo 2

Darius Trečiakauskas: Kodėl taip aršiai bandoma bet kokia kaina vargšę mergaitę išbaladoti į tą Naująją Zelandiją?

Kaip informavo portalas DELFI, Kauno savivaldybės vaikų globos namai, kuriuose auga devynmetė, kurios įvaikinimo siekė pora iš Naujosios Zelandijos, kreipėsi į Generalinę prokuratūrą dėl Seimo nario Mindaugo Puidoko veiksmų

„Skundas buvo pateiktas dėl Seimo nario Mindaugo Puidoko neteisėtai atliktų veiksmų, paviešinant mergaitės duomenis be mūsų kaip įstatyminio vaiko globėjo ir paties vaiko sutikimo, už klaidingos informacijos skelbimą“, – DELFI patvirtino Kauno savivaldybės vaikų globos namų direktoriaus pavaduotojas Gintaras Bagdžiūnas.

Primename, kad Vilniaus apygardos teismo sprendimu 9-metė mergaitė lieka Lietuvoje, šeima iš Naujosios Zelandijos jos įvaikinti negali

Generalinė prokuratūrą DELFI patvirtino, kad skundas gautas ir bus nagrinėjamas. 

Jau rašėme, kad G. Bagdžiūnas parengė skundą dėl teismo, leidusio mergaitei likti Lietuvoje, sprendimo ir kėlėme klausimus, kodėl tai daroma. Tuo tarpu į mergaitės brolio advokato Bronius Varsackio prašymą, adresuotą Kauno miesto savivaldybės vadovams, kad mergaitei skubiai būtų suteikta laikinoji globa, buvo sureaguota ne taip, kaip teisininkas tikėjosi.

„Supratau, kad jie visiškai nesiruošia spręsti vaiko psichologinių problemų“, - konstatavo B. Varsackis. Tuomet kyla klausimas, ar iš tiesų ir kaip valdininkams rūpi pati mergaitė? 

Tuo tarpu Lietuvos Tėvų Forumo Tarybos pirmininkas Darius Trečiakauskas štai kaip komentuoja situaciją: 

„Vieša paslaptis, kaip „skaidriai“ Lietuvoje vyksta visi vieši konkursai. O kai užsieniečiai už mūsų valstybės mažąjį pilietį moka po keliasdešimt tūkstančių tarpininkų agentūrom - čia jau mūsų valdininkai matyt yra skaidresni už krištolą.., tai kodėl tada taip aršiai bandoma bet kokia kaina vargšę mergaitę išbaladoti į tą N. Zelandiją? Negi čia iš tikrųjų galioja tas verslo principas, kad „pinigai sumokėti, o prekės tai nėra“??? 

Kodėl tada tie patys Kauno globos namai taip staigiai ir netikėtai nutraukė sutartį su laikinąja savanore globėja, neleido mergaitės nei į vandens parką, nei Kalėdų švęsti, nei su globėjos vienmete dukra susitikti, nei su broliu atvykusiu neišleido, nei ... o tiems zelandams (nes jie juk jau buvo susimokėję) staiga leido mergaitę išsivežti į Vilnių, nors dar net nebuvo teismo sprendimo???

Kodėl dabar mergaitę laiko uždarytą globos namuose ir neleidžia jai susitikti nei su buvusia savanore globėja, nei su jos 9-mete dukra, nei su kita globėjų šeima, kurie oficialiai pateikė dokumentus dėl šios mergaitės globos??? 

Kodėl ne tik visa šutvė sugužėjo į susitikimą su advokatu, net pats Kauno meras asmeniškai atbėgo??? 

Koks čia yra Kauno mero interesas, ir kur ir kieno iš tikrųjų kyšo tos interesų ausys, ir kas gi čia mūsų valstybėje groja tuo pirmuoju smuiku su tarptautiniu vaikų įvaikinimu.

Juk pinigai tai yra tokie dideli, kad į tokius verslus be skrupulų įsitraukia ir tarptautinė mafija.“

Po tarptautinio įvaikinimo bylos jau įsitikinome, kad Lietuva - teisinė valstybė, joje reaguojama į grubius teisinius pažeidimus, todėl lieka tikėtis, kad ir šiuo atveju prokuratūra G. Bagdžiūno skundą nagrinės be išankstinių nuostatų ir šališko nusiteikimo, o mergaitės brolio advokato prašymas skirti jai globėjus bus patenkintas, atsižvelgiant į vaiko interesus.