Lietuvos grėsmių kūrėjai tapo baikštesni, o Mūsų gretos gausėja

Autorius: Ekspertai.eu Šaltinis: http://www.ekspertai.eu/lietuv... 2019-02-06 13:36:07, skaitė 163, komentavo 2

Lietuvos grėsmių kūrėjai tapo baikštesni, o Mūsų gretos gausėja

VSD direktorius D. Jauniškis (dešinėje). Nuotr. prezidentas.lt​​​​​​​

Vasario 5 d. Valstybės saugumo departamentas (VSD) kartu su Antruoju operatyvinių tarnybų departamentu (AOTD) prie Krašto apsaugos ministerijos paskelbė Grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimą už 2018 m.

Apie tai buvo sklebta publikacijoje „Artimiausiu metu Rusija, vykdydama agresyvią politiką, sieks supriešinti visuomenę ir menkinti Lietuvos valstybingumą“.

Kaip žinoma, iki šiol savo ataskaitas, kaip yra pats prisipažinęs, VSD direktorius Darius Jauniškis pasirašinėjo net neskaitydamas, ar skaitė šiemet – niekas nesidomėjo.

Ši grėsmių ataskaita kaip visada patvirtino, kad Lietuva ir toliau išlieka itin nesaugi valstybė. Ir tai dar kartą paliudijo būtent tokie satyrinio žanro rašiniai, kuriami Valstybės saugumo departamento plunksnos meistrų.

D. Janiškis vasario 5 d. „Žinių radijuje“ kalbėdamas po kasmetinės grėsmių ataskaitos pristatymo ir atsakydamas į priekaištus, kad ataskaita labai jau nekonkreti, teigė, kad negali skelbti pavardžių, nes po to prasideda teismai ir t. t.

Tas pačias mintis VSD vadovas pakartojo kalbėdamas ir valstybiniam transliuotojui – dėl įrodymų nebuvimo neskelbiamos ne tik valstybės priešų pavardės ir prieš valstybę veikiančios įmonės, kaip buvo daroma ankstesniais metais. D. Jauniškis LRTDELFI kanale kalbėdamas apie Kinija teigė, esą negali skelbti įmonių keliančių grėsmė Lietuvai, nes tiesiog neturi įrodymų. Nes po tokio paskelbimo prasidėtų teismai ir t.t.

Z. Vaišvilos ir A. Nako komentaras

vaišvila ir nakas

Zigmas Vaišvila ir Audrius Nakas teisiniais veiksmais nuo 2016 m., o ir JTO Žmogaus Teisių komitetas pernai išmokė tuos veikėjus nors šiek tiek pradėti kontroliuoti save, t.y. neberašyti į šiuos visuotinės pajuokos objektais tapusius grėsmių rašinėlius pavardžių, pavadinimų.

Tai – pavyzdys visiems, kurie sako, kad neverta kreiptis į teismus ir prokuratūrą, nes nieko nepasieksime. Mes pasiekėme. Ir tai - mūsų bendras laimėjimas. Nors formaliai žiūrint, teisminius ginčus – kol kas, natūralu, pralaimėjome. Todėl dabar laukia Jungtinės Tautos.

Neveltui šiemet Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Vytautas Bakas jau įregistravo svarstymui Seime Žvalgybos įstatymo pataisą, pagal kurią iš VSD ir AOTD prie KAM vadovų teismų priteistas sumas norima mokėti iš valstybės kišenės – jei jie neteisėtas veikas įvykdys vykdydami savo pareigas.

Tokia abstrakti įstatymo formuluotė leistų ir toliau šiems pareigūnams savavaldžiauti (ar vykdyti politinius užsakymus) nebaudžiamiems. O jų tarnystes nežinia kam apmokėtume mes visi.

Tačiau šių beviltiškų rašinėlių rašytojai nesuvokia, kad mes nesustosime. Ir tuo ši taip vadinama jų „laisva kūryba“ nesibaigs.

Jiems, „žvalgybininkams“, nustatytas žaidimo formatas nepalieka kitokios veikimo laisvės, o ir šią „laisvę veikti“ mes kaskart vis labiau apribojame.

Ir džiugu, kad tai darome visi drauge, įskaitant ir padedančius mums, ir viešoje erdvėje tai komentuojančius žmones, Mūsų gretos gausėja, o tokie netoliaregiški ir nekvalifikuoti jų veiksmai tam labai padeda.

Todėl jie šiemet nauju taip vadinamų grėsmių vertinimu pradėjo įsisavinti naujus arimus – kumštuku mojuoti ne tik Rusijai, bet jau ir, neturint jokių įrodymų, kaip kad teigė VSD vadovas D. Jauniškis, didžiajai Kinijai! Šaunuoliai! Tik ar negausite trūkio taip beatodairiškai persistengdami?