Vokietija, nepaisydama JAV spaudimo, pareiškė: NORD STREAM 2 yra mūsų interesas

Autorius: Ekspertai.eu Šaltinis: http://www.ekspertai.eu/vokiet... 2019-02-11 08:15:38, skaitė 96, komentavo 0

Vokietija, nepaisydama JAV spaudimo, pareiškė: NORD STREAM 2 yra mūsų interesas

Tuo tarpu, kai JAV stengiasi atgrasyti Berlyną nuo bendro energetikos projekto su Rusija – NORD STREAM 2 – Vokietijos ekonomikos ministras Pėteris Altmajeris (Peter Altmaier) pareiškė, kad Maskva yra patikima partnerė.

Pasak P. Altmajerio, JAV prezidento Donaldo Trampo (Donald Trump) pareiškimas, kad Berlynas tapo Rusijos įkaitu, yra netiesa, todėl Vokietija tokiam šantažui nepasiduosianti. Be to, anot ministro, nėra pagrindo manyti, kad Maskva nesilaikys savo įsipareigojimų tiekti dujas, nes ji daranti tai jau keturis dešimtmečius, ir jokių problemų kilę nebuvo.

Kaip teigia P. Altmajeris, NORD STREAM 2 padės visai Europos Sąjungai gauti pigias dujas (išskyrus Lietuvą, - red. past.).

Sausį JAV ambasadorius Vokietijoje pagrasino nubausti Vokietiją, kad ji susidėjusi su Rusija. Vokietijos žiniasklaida pasišaipė, kad JAV ambasadorius tikriausiai save laikąs imperatoriumi.

Projektas NORD STREAM 2 bus baigtas šiemet, jam žalią šviesą jau davė ne tik Vokietija, bet ir Suomija bei Švedija, tuo tarpu kai kurios ES šalys, tarp jų Lenkija ir Lietuva, tebekartoja Vašingtono "mantrą" apie "priklausomybę" nuo Rusijos.

Šaltinis: welt.de