Rusijos atgrasymui privalo būti skirtas visas mūsų dėmesys: turime būti pasirengę visokiems scenarijams

Autorius: Ekspertai.eu Šaltinis: http://www.ekspertai.eu/rusijo... 2019-02-18 16:03:27, skaitė 94, komentavo 2

Rusijos atgrasymui privalo būti skirtas visas mūsų dėmesys: turime būti pasirengę visokiems scenarijams

Nuotr. urm.lt

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius vasario 16 dieną Miunchene dalyvavo diskusijoje, skirtoje aptarti Baltijos šalių saugumo stiprinimą.

Pasak ministro, šį mėnesį minima NATO priešakinių pajėgų (Enhanced Forward Presence) bataliono dislokavimo Lietuvoje dvejų metų sukaktis patvirtina NATO gebėjimą greitai reaguoti į besikeičiančią saugumo aplinką ir tvirtą sąjungininkų solidarumą.

Apie tai skelbiama ministerijos pranešime „L. Linkevičius: NATO turi tęsti gynybos ir atgrasymo stiprinimą, ypatingą dėmesį skirti Baltijos jūros regionui“.

Tačiau, L. Linkevičiaus teigimu, Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų sutarties pažeidimas ir kiti agresyvūs Rusijos veiksmai, kuriais ardomas stabilumas ir pasitikėjimas Europoje, reikalauja atidžiai įvertinti iš to kylančias pasekmes saugumui ir, esant reikalui, imtis reikiamų veiksmų užtikrinti NATO pasirengimą atgrasyti ir apginti.

„Baltijos jūros regionas išlieka pažeidžiama vieta. Tęsiasi Kaliningrado srities militarizacija, diegiamos naujos raketų sistemos, kuriamas tankų pulkas. Per pratybas „Zapad“ išbandomas masinis karinių pajėgų judėjimas Vakarų kryptimi. Tokiame kontekste turime būti pasirengę visokiems scenarijams“, - pasakė ministras.

Jis pabrėžė NATO vadovų susitikime Briuselyje sutartų sprendimų įgyvendinimo svarbą, ypač dėl aukštesnės Aljanso pajėgų parengties ir spartesnio jų atvykimo nenumatytos krizės atveju, įskaitant ir į Baltijos šalis. Be to, būtina spręsti klausimus, susijusius su oro gynyba ir NATO pajėgų veiksmų laisvės užtikrinimu rytinėje Aljanso dalyje.

„Manome, kad NATO pastangas sustiprintų ir daugiau operacinio lankstumo suteiktų papildomų JAV ir kitų sąjungininkų pajėgų dislokavimas mūsų regione“, - susirinkusiųjų dėmesį atkreipė dėmesį L. Linkevičius.

Šaltinis: urm.lt

Keli susiję:

Iškeltas Didysis klausimas, nes Rusijai agresyvėjant Baltijos šalių laukia reikšmingiausias išbandymas

Situacija labai pavojinga: Rusija bet kurią akimirką gali pulti tiek Vakarus, tiek ir Japoniją