Kolorado valstija tik po 6 metų liovėsi persekioti ir teismais terorizuoti konditerį, apkaltintą "homofobija"

Autorius: Sara Kramer Šaltinis: https://laisvavisuomene.lt/gre... 2019-03-09 08:29:14, skaitė 76, komentavo 2

Kolorado valstija tik po 6 metų liovėsi persekioti ir teismais terorizuoti konditerį, apkaltintą

Tam, kad Kolorado valstija (JAV) nutrauktų savo priešiškus veiksmus prieš tortų kūrėją Džeką Filipsą ir jo tikėjimą, prireikė šešerių metų, vieno JAV Aukščiausiojo Teismo nutarimo ir antrosios bylos vėliau.  

Vakar valstija oficialiai nutraukė bylą prieš Džeką.

Kolorado kova prieš konditerį

Daugiau nei prieš šešerius metus į Leikvudo kepinių parduotuvę "Masterpiece Cakeshop" užėję du vyrai pageidavo pagaminti tortą jų pederastiškai "santuokai" atšvęsti. Būdamas krikščionis ir tikėdamas, kad Dievas santuoką sukūrė kaip vieno vyro ir vienos moters sąjungą, Džekas nesijautė galįs pasitelkti savo talentą šventei, kuri prieštarauja jo įsitikinimams. Taigi vyras mandagiai atsisakė. Jis pasiūlė porai parduoti bet ką iš parduotuvės asortimento arba sukurti tortą kitokiai progai.

Džekas aptarnauja visus žmones, tačiau jis negali švęsti bet kokios šventės ar išreikšti bet kokios žinutės. Dėl šios priežasties Džekas yra nesutikęs gaminti tortų Helovynui, antiamerikietiškų tortų, skyrybas švenčiančių tortų ir tortų, menkinančių pederastų ir kitus iškrypėlius.

Vis dėlto iškrypėlių pora Džeką apskundė ir Kolorado pilietinių teisių komisija priėmė jam nepalankų sprendimą. Komisija Džekui nurodė pradėti gaminti tortus pederastų "santuokoms" švęsti arba apskritai pasitraukti iš vestuvių pramonės (kuri sudaro beveik 40 proc. jo verslo). Komisija Džekui taip pat nurodė „perauklėti savo personalą“ ir teikti valdžiai ketvirtines ataskaitas. Komisijos nariai netgi leido sau Džeko ginamąją kalbą apie religijos laisvę pavadinti „niekinga retorika“ ir sulyginti jį patį su Holokausto nusikaltėliais. Tai buvo ypač asmeninis užpuolimas, nes Džeko tėvas už nuopelnus Antrojo pasaulinio karo metu yra gavęs "Purpurinės širdies" apdovanojimą ir padėjo išlaisvinti Buchenvaldo koncentracijos stovyklą.

Tai dar ne viskas.

Panašiu metu ta pati komisija svarstė skundus prieš tris kitas kepinių parduotuves. Kiekviena iš jų nesutiko gaminti tortų, išreiškiančių religinius prieštaravimus dėl pederastų "santuokų". Vis dėlto komisija nusprendė, kad šios parduotuvės turi laisvę atsisakyti perduoti žinutes, kurias laiko įžeidžiančiomis. Akivaizdus dvigubas standartas.

Iki pat Aukščiausiojo Teismo Džeką atstovavo Laisvės gynimo aljansas (angl. ADF International). Galiausiai 2018 m. birželio mėnesį vyras sulaukė teisingumo, kurio nusipelnė. Aukščiausiasis Teismas 7 balsais prieš 2 nusprendė jo naudai ir sukritikavo Kolorado valstiją už „akivaizdų ir neleistiną“ priešiškumą prieš Džeko religinius įsitikinimus.

Viskas taip ir turėjo baigtis

Netrukus po Džekui Filipsui naudingo Aukščiausiojo Teismo sprendimo Koloradas paskelbė, kad kels kitą ieškinį.

Jį inicijavo vietinis Kolorado advokatas. Tą pačią dieną, kai Aukščiausiasis Teismas paskelbė svarstysiąs pirmąją Džeko bylą, minėtas advokatas susisiekė su Džeko parduotuve prašydamas torto, kuris atspindėtų ir švęstų taip vadinamą "lyties keitimą". Parduotuvė užsakymo atsisakė dėl Džeko religinio įsitikinimo, kad Dievas mus sukūrė vyrais ar moterimis ir mes neturime to rinktis ar keisti.  

Vietoje to, kad pripažintų teisę kiekvienam turėti savo religinius įsitikinimus ir jų laikytis, Kolorado pilietinių teisių komisija nusprendė pasinaudoti tuo kaip kita galimybe, nukreipta prieš Džeką.

Viena komisijos narė socialiniuose tinkluose Džeką išvadino „nekenčiančiu žmogumi“ (angl. hater). Kiti du išreiškė paramą pirmosios komisijos narės komentarams. Šiuose komentaruose – kuriuos vėlgi JAV Aukščiausiasis Teismas griežtai pasmerkė – moteris religijos laisvę vadino „niekinga retorika“. Prieš religiją nukreipto priešiškumo įrodymai tokie stiprūs, kad prieš kelis mėnesius vykusioje diskusijoje su Kolorado valstijos įstatymų leidėju vienas iš komisijos narių išreiškė įsitikinimą, kad „komisija yra šališkai nusistačiusi prieš religiją“.  

Aišku, kad prieš religiją nukreiptas priešiškumas tarp Kolorado valdžios atstovų vis dar klesti. Būtent dėl to ADF iškėlė ieškinį valstijai.

Galutinė pergalė?

Valstijos sprendimas atmesti paskutinius kaltinimus Džekui yra labai svarbus! Ir jis tikrai užtruko. Bet neturėtume leisti šiai pergalei mus nuraminti. Klientai, įskaitant ir norinčius garbinti Šėtoną, buvo ne kartą nusitaikę į Džeką. Ir nenustebtume, jei Džekas vėl būtų persekiojamas dėl savo tikėjimo.

Tuo tarpu ADF ir toliau atstovauja kūrėjus, kurie patiria panašų persekiojimą dėl religinių įsitikinimų. Šiems klientams neleidžiama pasinaudoti savo konstitucinėmis teisėmis gyventi ir dirbti remiantis savo įsitikinimais. Tačiau kiekvienas turėtų būti laisvas ramiai gyventi ir dirbti laikantis savo tikėjimo – net jei mes nepritariame jų įsitikinimams. Bet kokia grėsmė šiai laisvei yra grėsmė mums visiems. Kiekviena pergalė ginant šią laisvę – kaip kad Džeko – yra pergalė už mus visus.

versta pagal BIG WIN for Jack! Colorado Ends Crusade against Cake Artist