Donaldas Trumpas pasirašė įsakymą ginti kalbos laisvę studentų miesteliuose

Autorius: Minfo.lt Šaltinis: https://minfo.lt/pasaulis/stra... 2019-03-24 08:31:50, skaitė 160, komentavo 0

Donaldas Trumpas pasirašė įsakymą ginti kalbos laisvę studentų miesteliuose

Prezidentas Donaldas Trumpas trečiadienį Baltuosiuose rūmuose, stebint konservatyvių pažiūrų studentams-aktyvistams, pasirašė įsakymą, skatinantį kalbos laisvę universitetų studentų miesteliuose.

„Šiandien mes perduodame aiškią žinutę profesoriams ir įstaigoms, slopinančioms jaunus amerikiečius ir visus amerikiečius, kurie nori mesti iššūkį leftistinei ideologijai“,- kalbėjo D. Trumpas. „Žmonės, kurie yra užtikrinti savo įsitikinimais, neturi būti tildomi.“

Įsakymas, pasirašytas prezidento, teigia, jog universitetai privalo patvirtinti, jog jie remia kalbos laisvę universitetų miesteliuose, jei nori sulaukti federalinių mokslinių tyrimų dotacijų.

„Mokesčių mokėtojų doleriai neturėtų remti prieš Pirmąjį pakeitimą nusistačiusių institucijų, tačiau jie kaip tik tai ir daro“,- sakė D. Trumpas. „Universitetai, kurie nori mokesčių mokėtojų pinigų, turi skatinti kalbos laisvę, o ne tildyti.“

Prezidentas sakė, kad 35 mlrd. JAV dolerių, skirti federalinėms mokslinių tyrimų dotacijoms mokėti, bus skirti tik tiems universitetams, kurie patvirtins, jog remia kalbos laisvę ir atvirą dalijimąsi idėjomis.

„Jei kolegija ar universitetas neleidžia jums kalbėti, mes jiems neskirsime pinigų, tai paprasta“,- kalbėjo D. Trumpas.

Jis tarti žodį ant scenos pakvietė tris studentus-aktyvistus, kurie pasidalino istorijomis apie kovą su universiteto biurokratija, kuri vis stengiasi juos nutildyti.

„Vadovaudamiesi kalbos kodais, skirdami įspėjimu, šie universitetai bandė užkirsti kelią laisvoms mintims ir nutildyti puikių jaunų amerikiečių, kaip šių, čia susirinkusių, balsus“,- sakė D. Trumpas. „Visa tai keisis jau dabar.“  

 

„Students for Life’s“ organizacijos narė Ellen Whitman kalbėjo apie kovą su kolega po to, kai administratorės bandė uždrausti jai atidaryti kryžių parodą, kurie simbolizuoja po aborto prarastas gyvybes.

„Turning Point USA“ skyriaus prezidentė Katie Mullen, Nebraskos - Linkolno universiteto studentė, kurią užgauliojo administracija, nes įkūrė konservatyvių pažiūrų stendą, taip pat pasisakė.

Polly Olsen, studentė iš Pietryčių Viskonsino technikos kolegijos, iškėlė bylą po to, kai administratorės bandė uždrausti jai dalinti „Jėzus tave myli“ Valentinos dienos atvirukus, įkvėptus Šventojo Rašto.

„Tai Amerikos laisvės esmė, o be kalbos laisvės mes nebeturėsime Amerikos“,- kalbėjo P. Olsen. „Taigi aš metu iššūkį Amerikai išmokti mylėti vienas kitą taip kaip tai darė nukryžiuotas Jėzus ir išsakyti skirtingas mintis, nes mes esame laisvės šalyje.“