Monikos Grabačiauskaitės-Budrienės vadovaujamo LRTDELFI perspėjimas: Vokietijos ateitis skendi nežinioje

Autorius: Ekspertai.eu Šaltinis: http://www.ekspertai.eu/moniko... 2019-03-24 08:36:46, skaitė 261, komentavo 4

Monikos Grabačiauskaitės-Budrienės vadovaujamo LRTDELFI perspėjimas: Vokietijos ateitis skendi nežinioje

Vokietijos kariuomenė. Nuotr. newsnetz.ch

Vokietijos koalicinė socialdemokratų partija ragina sumažinti išlaidas gynybai ir nepaisyti ilgamečių kanclerės Angelos Merkel pažadų didinsi finansavimą bei priartėti prie NATO standartų.

Žmonių partijos analizių analitikas, buvęs Irenos Degutienės padėjėjas Linas Kojala pasakė, kad kad tai neigiamai paveiktų ir Lietuvą.

A. Merkel paskelbė, kad nebesieks dar kartą tapti Vokietijos kanclere, todėl neaišku, kas taps jos įpėdiniu Vokietijos politikoje ir kokia kryptimi pasuks visa šalis.

Koalicijoje su kanclerės krikščionių demokratų partija esantys socialdemokratai ėmė raginti, kad šalis turėtų ne tik nedidinti išlaidų gynybai, bet ir jas sumažinti iki 1,2 proc. BVP.

Pagal dabartinį koalicinį partijų susitarimą, Vokietijos finansavimas gynybai iki 2024 metų turėtų pasiekti 1,49 proc. Tačiau pagal socialdemokratų siūlymą jis turėtų siekti 1,23 proc. Atsižvelgiant į santykį su BVP, finansavimas iš esmės nesikeistų.

„Tai galėtų sukelti konfliktą ne tik su JAV, bet ir su visu NATO bloku“, - nerimu pasidalino L. Kojala.

Nuogastaujama, kad Jei Vokietija nuspręs skirti mažiau lėšų savo ginkluotosioms pajėgoms, tai tiesiogiai paveiks ir Lietuvos saugumą.

„Tokie dešiniesiems nepriimtini pareiškimai didina perskyrą tarp partijų ir rinkėjų pozicijų, todėl Vokietijos ateitis skendi nežinioje“, - perspėja Monikos Grabačiauskaitės-Budrienės vadovaujamas valstybinis-komercinis LRTDELFI.

Ekspertai.eu pabrėžia, kad jei Vokietija neišgirs Lietuvos balso, kaltinti galės pati save.

Lietuva skiria gynybai 2 proc. BVP, artimiausiu metų siekia skirti 2,5 proc., neatmetama galimybė ir 4 procentų, kaip yra nurodęs JAV prezidentas Donaldas Trampas (Donald Trump).