Propagandistė Rita Miliūtė toliau šmeižia psichoterapeutą M. G. Maksimalietį

Autorius: Minfo.lt Šaltinis: https://minfo.lt/aktualijos/st... 2019-03-27 16:24:24, skaitė 270, komentavo 1

Propagandistė Rita Miliūtė toliau šmeižia psichoterapeutą M. G. Maksimalietį

Žurnalistė Rita Miliūtė garsėja  savo aštriais pasisakymais bei niekada neieško žodžio kišenėje. Visada ir apie viską ji turinti ir išreiškianti savo nuomonę. Šįsyk pareikštas šmeižtas M. G. Maksimaliečiui privertė suabejoti, ar šitaip ji nepažeidžianti žurnalisto etikos principų? 

 Nuogi faktai be įrodymų

R. Miliūtės pareiškimai viešojoje erdvėje pasirodo jau ne pirmą kartą. Šįsyk įrašas Facebook paskyroje nukreipiamas prieš portalo Minfo.lt direktorių Marių Gabrilavičių.

prostitutė pigiai - Miliūtė

Prieš metus, laidos R.I.T.A. reportaže, R. Miliūtė lygiai taip pat nevengė drąsių ir nepagrįstų vertinimų apie vis dar naują portalą Minfo.lt.

 „Jo įkūrėjas Marius Gabrilavičius, arba kitaip „M.G. Maksimalietis“, Facebook’e skelbė, kad jis skirtas tiems, kurie nepasitiki didžiaisiais naujienų portalais. Žvalgantis čia atrodo, kad geros žinios – tik valstiečių-žaliųjų sąjungos, jos narių ar frakcijos Seime narių pranešimai spaudai, nuomonės“, – teigė reportažo kūrėjai.

Ar teisinga svaidytis nepagrįstais kaltinimais politine reklama, o po metų imtis šmeižto apie M. G. Maksimalietį. Šį kartą meluoja, kad jis nėra psichoterapeutu. Atrodo taip, tarsi būtų bandoma sąmoningai įkąsti ar tiesiog kažkam atidirbti... Juk pati R.Miliūtė net nebandė susisiekti su M.G.Maksimaliečiu, neprašė parodyti jo kvalifikaciją patvirtinančius dokumentus. Ar dabar žurnalistai apie žmonių išsilavinimą sprendžia iš jų nuotraukų, o gal Facebook paskyrų? 

Be kita ko, pačios R.Miliūtės laidoje buvo keliamas klausimas, kokios kompetencijos būtinos žurnalisto profesijos atstovui? Mat portale pradėjęs rašyti Seimo narės patarėjas Arminas Mockevičius buvo apkaltintas subjektyvumu. Nors jis ir pripažino savęs nelaikantis šios profesijos atstovų, o įvardijantis save kaip tekstų autorių. Mat jis aiškiai supranta, kad žurnalistui taip reikalingo gebėjimo mąstyti objektyviai jis ir negalėtų turėti, juk yra politinės partijos narys.

Grįžtant prie R. Miliūtės pasisakymų, kai kuriuose pačios žurnalistės komentaruose aiškiai galima pasigesti objektyvumo.

Pokalbis su žurnaliste R. Miliūte

Minfo.lt žurnalistė, telefonu susisiekusi su R. Miliūte, paprašė jos pakomentuoti Facebook paskiroje paliktą įrašą. Gal ji visgi yra mačiusi M.G.Maksimaliečio kvalifikaciją patvirtinantį dokumentą ar turi kitų svarių argumentų, kuriais remdamasi teigia, jog M.Gabrilavičius apsimetinėja psichoterapeutu.

„Ne žinokit, nes nelaikau Jūsų nei informacijos priemone, nei šiaip daiktu virtuvėj...“, – sako R. Miliūtė atsisakydama plačiau pakomentuoti savo įrašą.

Galėtume užduoti tuomet tik retorinį klausimą, kas anot pašnekovės yra informacijos priemonė bei, ar skelbti viešojoje erdvėje nepatvirtintus faktus yra garbinga ir atitinka žurnalisto etiką?

Informacija VS Melagingos naujienos

Nesulaukus jokių rimtų, žurnalistės Facebook’o įrašą pagrindžiančių argumentų, kyla abejonės apie jos turimas etikos ribas bei žurnalistinio darbo sąvokos supratimą. Juk žurnalistas turėtų konstatuoti faktus ir pateikti šaltinius, o ne tik dalintis įtarinėjimais ar gandais, ar subjektyvia nuomone. Po tokio atvejo, vertėtų pasvarstyti, kuria R.Miliūtės skelbiama informacija tikėti, o kuria ne.

Rodos, toks elgesys turėtų diskredituoti žurnalistą, kuris skleidžia nepatikrintą informaciją bei prisideda prie netikrų naujienų (angl. Fake News) sklaidos. Natūraliai kyla klausimas, kuria R. Miliūtės skleidžiama informacija galima tikėti, o kuria ne?

Netikrų naujienų vienas iš pagrindinių požymių – šaltinių nebuvimas arba jų nepatikimumas. Norint skaityti tik tikras naujienas, svarbu tikrinti šaltinius. Šiuo atveju R.Miliūtė užsiima šmeižimu ir lengvai gali būti tuo apkaltinta.