Vaiko teisių tarnybos absurdiški sprendimai Kaune nesiliauna šokiruoti

Autorius: Loreta Fokienė Šaltinis: https://minfo.lt/aktualijos/st... 2019-03-30 10:04:41, skaitė 279, komentavo 7

Vaiko teisių tarnybos absurdiški sprendimai Kaune nesiliauna šokiruoti

Lauros Spūdienės šeimos istoriją ir detalų įvykių aprašymą jau publikavome. Šiuo metu 4 metis jos sūnus ir toliau gyvena pas globėją, o 10-metis vyresnėlis yra globos namuose. 

Kovo 27 dieną Kauno rajone, Garliavoje Lauros Spūdienės ir jos advokatės Rūtos Visočnik prašymu buvo surengta įvykio peržiūra, svarstyta galimybė tėvams gražinti vaikus. 

Sąjunga „Vardan šeimos“, kurios narė yra ir Laura, prie Garliavos seniūnijos suorganizavo piketą Lauros palaikymui. Jame dalyvavo ir Eglė Kručinskienė, pati nukentėjusi nuo Kauno VTAT. 

Kviečiame pažiūrėti trumpą video reportažą:

Tuo tarpu pačioje seniūnijoje buvo priimtas sprendimas vaikus gražinti tėvams, bet... keistu būdu. 4 metų berniukas, pasak sprendimo, turėtų būti gražintas tėvui Nerijui Spūdžiui, o 10 metų vyresnėlis - mamai Laurai Spūdienei. Pati L. Spūdienė prieš metus paliko agresyvų ir alkoholiu piktnaudžiaujantį sutuoktinį, šiuo metu vyksta skyrybų procesas, todėl toks tarnybų sprendimas nėra aiškus ir suprantamas. 10-metis berniukas dar rudenį pasakojo, kad tėvas prieš jį smurtavo, išreiškė norą gyventi su mama. Vietoj to, kad būtų atsižvelgta į vaiko žodžius, jis ir jaunesnis brolis ir toliau buvo negražinami tėvams, vilkinamas tyrimas.

Balandžio 2 dieną numatytas sutuoktinių Spūdžių skyrybų bylos posėdis. 

Paprašėme advokatę Rūtą Visočnik pakomentuoti sprendimą ir tolesnius veiksmus. Ji  sakė nežinanti, kodėl sprendimas buvo būtent toks. Planuoja jį skųsti teismui - tą dalį, kurioje kalbama apie jaunesniojo berniuko gražinimą tėvui. Nesuprantama, kodėl ir toliau siekiama didinti atotrūkį tarp brolių. Svarstyme neišgirsti konkretūs argumentai, išskyrus vieną abstraktų pasakymą, kad taip bus geriau vaikams. Mažasis kaip tik nori būti su mama, yra labai prie jos prisirišęs, o gražinus tėvui turėtų keisti darželį, būti galimai nesaugioje aplinkoje. 

Advokatė tvirtai patikino, kad Laura nesutinka su sprendimu ir jį skųs. 

Dar nežinoma, kada vaikai turės būti gražinti tėvams. Minėta, kad juos reikia tam paruošti, nors paimti abu buvo be įspėjimo, mažajam neleista net pasimatyti su mama ir atsisveikinti. 

Seimo narys Mindaugas Puidokas išreiškė savo palaikymą Laurai Spūdienei:

„Palaikau mamą Laurą jos sunkioje kovoje dėl vaikų. Vaiko teisių tarnybos absurdiški sprendimai Kaune nesiliauna šokiruoti. Nutarti atskirti vaikus - mažąjį 4 metų sūnų atiduoti alkoholio vartojimo problemų kamuojamam tėvui, o 10 metų sūnų - mamai, gali tik visiškai su sveiku protu ir logika susipykę asmenys! Atskirti kvaila. Mamai neatiduoti mažojo, kuris daug labiau pažeidžiamas nei vyresnysis yra dvigubai nusikalstama klaida. Dar daugiau. Kelias savaites ruošti vaikus atidavimui tėvams, kai paimami iš tėvų iškart ir be jokio parengimo yra absurdiška praktika. Tokių šeimų kaip Lauros, kuriose kenčia vaikai dėl tėvų skyrybų visoje Lietuvoje yra daugybė. Privalome keisti įstatymus, nes dabar Kukuraitis negirdi šių bėdų ir neįsiklauso net į advokatų bendruomenės pastebėjimus apie šią ydingą praktiką.“