Ar žinote vakcinų sudėtį?

Autorius: Minfo.lt Šaltinis: https://minfo.lt/sveikatinguma... 2019-03-30 11:14:34, skaitė 249, komentavo 0

Ar žinote vakcinų sudėtį?

Minutei pamirškite faktą, jog valdžios ir gydytojų rekomenduojamų vakcinų sudėtyje yra modifikuotos bakterijos bei susilpninti virusai, kurie sukelia tas infekcijas, kurių bandote išvengti. Svarbu žinoti apie priedus ir vakcinų ingredientus tarp kurių yra gyvūnų DNR, chemikalų bei sunkiųjų metalų. Šiais laikais vis daugiau vaikų kenčia nuo įvairių tipų alergijų bei kitų lėtinių sveikatos sutrikimų, tad tėvai ėmė atidžiau stebėti, kokį maistą jie valgo ir stengiasi apsaugoti juos nuo kenksmingų medžiagų. Vakcinų pakuotėse esančių informacinių lapelių skaitymas – svarbi sprendimo skiepyti vaiką ar ne dalis.

Vakcinų pakuotėje esantį skiepo ingredientų sąrašą gali sudaryti tokios sudedamosios dalys kaip želatina, kiaušinio baltymas, antibiotikai – jie visi tam tikriems žmonėms gali sukelti alergines reakcijas. Deja, skiepuose yra kur kas daugiau ingredientų, kurių žala žmogaus organizmu nėra pilnai ištirta ypač kai jie yra skiriami kartu su kitomis medžiagomis ar pakartotinai injekuojami. Gyvsidabrio konservantas – Timerosalis ir vakcinų adjuvantas – aliuminis yra dvi prieštaringos sudedamosios dalys, apie kurias buvo daug kalbama per pastarąjį dešimtmetį.

Timerosalis – gyvsidabrio konservantas vakcinose

Viena iš gerai žinomų diskusijų yra apie vakcinų ingredientų saugumą, o tiksliau, ar timerosalis gali sukelti vaikų vystymosi sutrikimus, pavyzdžiui autizmą. Gyvsidabris yra gerai žinomas neurotoksinas, o timerosalio sudėtyje yra net 49,6 proc. gyvsidabrio, kuris organizme virsta etilo gyvsidabriu.

Tokie konservantai kaip timerosalis užkerta kelią bakterijoms ar grybams augti ir nukenksmintose vakcinose yra naudojamas jau daugiau kaip 70 metų. Timerosalis kai kuriose vakcinose yra naudojamas dar nuo 1930-ųjų, o vėlyvaisiais 1990-aisiai federalinė agentūra pasiūlė šį priedą išimti iš skiepų sudėties arba sumažinti jo kiekį. Šiandien reikšmingas timerosalio kiekis yra aptinkamas DT ir TT vakcinose bei kai kuriose nukenksmintose vakcinose nuo gripo bei meningokoko, kurių vaikams ir suaugusiems yra skiriama ne viena dozė.

1999 metais Amerikos pediatrų akademija ir JAV visuomenės sveikatos tarnyba išleido bendrą pranešimą, skirtą vakcinų gamintojams, skatinantį vadovautis taisykle „svarbiausia nepakenkti“ ir pašalinti timerosalį iš skiepų (DTaP, HIB, hepatito B) sudėties, nors sveikatos specialistai teigė, jog vaikai, paskiepyti vakcinomis, kurių sudėtyje buvo timerosalio, nepatyrė jokių pašalinių poveikių. Šiandien sveikatos specialistai toliau teigia, kad timerosalis nėra pavojingas sveikatai, nes jo sudėtyje yra ne metilo gyvsidabris – organinė gyvsidabrio forma, kuri yra neurotoksinė, o etilo gyvsidabris.

Visgi yra tyrimų, rodančių, kad etilo gyvsidabris, esantis timerosalio sudėtyje, yra tiek pat ar net labiau kenksmingas nei metilo gyvsidabris. Sveikatos įstaigų darbuotojai privalo atsikratyti nepanaudotais vakcinų, kurių sudėtyje yra timerosalio, buteliukais kaip pavojingomis toksinėmis atliekomis.

2013 metų sausį Jungtinių Tautų aplinkosaugos programos sušauktame susitikime, kuriame dalyvavo atstovai iš daugiau nei 140 vyriausybių, sutiko, jog gyvsidabris yra žalingas žmogaus sveikatai ir balsavo už didesnę oro ir vandens taršos gyvsidabriu kontrolę bei produktų, pavyzdžiui dantų plombų, kurių sudėtyje yra gyvsidabrio vartojimo nutraukimą. Buvo nutarta, kad gyvsidabris turi būti panaikintas visuose produktuose išskyrus vakcinas. 

Yra mokslinių įrodymų, kurie rodo, kad naujagimiai yra kur kas labiau pažeidžiami, nes negali efektyviai pašalinti metilo gyvsidabrio iš organizmo, jei jų motinos nėštumo metu valgė žuvį, kurios sudėtyje buvo dideli kiekiai gyvsidabrio. Taip pat yra įrodymų, teigiančių, jog kai kuriems kūdikiams, paskiepytiems vakcinomis, kurių sudėtyje yra timerosalio, gresia rizika kaupti gyvsidabrį savo kūne. Įvairios genetinės variacijos, lemiančios autoimuninių ligų pasireiškimą, taip pat gali lemti žmogaus didesnį pažeidžiamumą etilo gyvsidabriu, esančiu timerosalio sudėtyje.

Anksčiau kūdikiai iki šešių mėnesių amžiaus gaudavo maždaug 187,5 mcg timerosalio rutininės vakcinacijos metu, dabar jie gauna mažiau nei 28 mcg. Tai priklausomai nuo vakcinų gamintojų, tačiau kai kuriose DTaP, DT, Td, gripo ir meningokokinėse vakcinose vis dar galima aptikti timerosalio pėdsakų. Jei skiepo aprašyme pateikta, jog timerosalio koncentracija sudaro 0,01proc, tai reiškia, kad jo 0,5ml dozėje yra 50mcg arba 25mcg gyvsidabrio.

Aliuminio adjuvantai vakcinose

Vakcinų gamintojai be konservantų taip pat deda adjuvantus, kurie stimuliuoja organizmo imuninį atsaką ir nors tik keli vakcinų adjuvantai yra patvirtinti naudojimui JAV, tačiau daug daugiau jų yra kuriama. Skirtingi skiepų adjuvantų tipai yra siejami su rimtais nepageidaujamais poveikiais, lemiančiais lėtines sveikatos problemas.

Aliuminis yra sunkusis metalas, kuris yra neurotoksiškas, yra įrodymų, jog vakcinose esantis aliuminis gali sukelti smegenų ir imuninės sistemos sutrikimus, be to, kai kurie žmonės genetiškai yra labiau imlesni aliuminio, esančio skiepų sudėtyje, žalai. Aliuminis yra aptinkamas DTaP, pneumokokinėje, hepatito B ir žmogaus papilomos viruso vakcinose. Aliuminio adjuvantų saugumas nėra gerai ištirtas, nes FDA manymu, adjuvantai yra vakcinos dalis, todėl jų nereikia tirti atskirai.

Kiti prieštaringi ingredientai

Vakcinų gamintojai ilgą laiką naudoja ląstelinę medžiagą, kurią gauna iš tokių žinduolių kaip žmonės, beždžionės, karvės, kiaulės, šunys, graužikai bei paukščiai ar vabzdžiai tam, kad gamintų skiepus. Egzistuoja rizika užkrėsti vakcinas virusais ar kitais mikrobais (ar jų DNR dalimis), kurių gali neaptikti įvairūs testai.

Geriausiai žinomas vakcinų užkrėtimo atvejis beždžionių virusu įvyko todėl, kad poliomielito skiepams gaminti buvo naudojamos gyvūno ląstelės. Beždžionės inkstų ląstelės buvo naudojamos gaminti poliomielito vakcinas net ir tuomet, kai buvo atrasta, jog beždžionių virusas (SV40) užteršė inaktyvintų ir gyvų poliomielito viruso vakcinų atsargas, o atlikti tyrimai radė, kad SV40 virusas sukėlė vėžį laboratorijos gyvūnams. Šiandien SV40 DNR yra randama žmogaus smegenų, kaulų ir plaučių vėžiuose, nors visuomenės sveikatos specialistai neigia, kad  SV40 gali sukelti vėžį žmonėms.

2010 metais buvo pastebėtas kitas atvejis, kuomet vakcinos buvo užterštos pašaline medžiaga. Susilpnintoje rota viruso vakcinoje buvo aptikti kiaulių cikoviruso 1 ir 2 tipai (PCV1 ir PCV2). Nors PCV1 infekcija kiaulėms nėra pavojinga, tačiau PCV2 yra siejama su mirtina paršiukų liga. Galimai užkrečiamo kiaulių cirkoviruso DNR vakcinoje atsirado dėl fermentų iš kiaulės kasos naudojimo, tad FDA buvo priversta paprašyti „GlaxoSmithKline“ ir „Merck“ atnaujinti „Rotarix“ ir „RotaTeq“ skiepų etiketes. Šiuo metu kiaulių viruso DNR vis dar yra rota viruso vakcinų sudėtyje, o duomenų, jog  kiaulių viruso DNR yra saugi kūdikiams – nėra

Vakcinose yra nemažas kiekis kitų ingredientų, pavyzdžiui, formaldehido, fenenoetanolio, gluteraldehido, natrio borato, natrio chlorido, natrio acetato, mononatrio glutamato (MSG), vandenilio chlorido rūgšties, vandenilio peroksido, laktozės, mielių baltymų, galvijų ir žmogaus serumo albumino, kurių saugumas nėra įrodytas.