Ugnius Kiguolis: „Esu kviečiamas į Erkių iššūkį“

Autorius: Ugnius Kiguolis Šaltinis: https://minfo.lt/sveikatinguma... 2019-04-10 09:28:34, skaitė 340, komentavo 1

Ugnius Kiguolis: „Esu kviečiamas į Erkių iššūkį“

ERKĖS BELDŽIASI Į DURIS

Masinės isterijos metu, įvairūs man nepažįstami žmonės vis bando mane įtraukti į diskusijas įvairiuose profiliuose, grupėse ir puslapiuose.

Informuoju, jog jokiuose puslapiuose išskyrus žiniasklaidos kanalus, į diskusijas aš nesivelsiu.

O tam yra paprasta priežastis: heiteriai, troliai ir šiaip nelabai mąstantys robotukai, nežino kas yra civilizuota diskusija, kas yra kultūra, kuo skiriasi nuomonė ir kritika.

Nedalyvausiu jokioje anoniminių pseudo chirurgų, baikščiai slepiančių savo tapatybę heitinėje propagandoje, ar įžymios "gydytojos", "imunologės" Vestos, niekaip nesugebančios girdėti oponentų, ar vesti diskusiją be moteriškų emocijų puslapiuose, bei įvairių gęstančių, ar vis dar menkai žybsinčių žvaigždučių, patyčių ir heito kupinuose pokalbiuose.

Diskusija taip pat nelabai galima su save vadinančiais žymiais žurnalistais, plokščios žemės piaršcikais kaip Miliūtė ir visa #laisvesTV propagandinė grupuotė.

Atvirai pasisakau prieš patyčias ir man nesuprantamas nei TS LKD patyčių partijos naratyvas, nei įvairių veikėjų bandymas satyra pateisinti patyčias. Tad kol patyčių kultūra vešės, diskusija galima nebus.

Tad mielieji skaitytojai, kviečiantys mane į visokius iššūkius, mielai su jumis galiu diskutuoti savo profilyje, kuriame šiokios tokios taisyklės galioja.

Esu kviečiamas į Erkių iššūkį. Tad taginu organizatorius Viačeslavas Mickevičius, Mindaugas Kriūnas, jei tikrai norite padiskutuoti šia tema, ateikite.

Erkės Iššūkis į kurį esu kviečiamas skamba taip:

"Hey siūlau iššūkį-dvikovą antiskiepininkam.  Imame dvi erkės su erkiniu encifalitu. Aš būnu pasiskiepyjes nuo to o oponentas antiskiepininkas - ne. Tada stebime abiejų būklę ir kažkam išskyrus mane užsakome antkapį. Šis iššūkis gali iš Kepenio padaryti KAPENI"

Mano komentaras: Mielieji, pravesiu nedidelę edukacinę pamokėlę, kuri jums pravers suprasti apie ką šneka Kiguolis.

1. Kaip visada pasikartoju, aš esu už skiepus, už saugius ir efektyvius skiepus. Iš jūsų posto, galima spręsti, kad jūs nesuprantate apie ką aš kalbu. Skiepas, tariamai saugantis nuo erkės įkandimo sukeltų pasekmių, niekada nebuvo privalomas skiepas, jo nenorima padaryti privalomu, žmogus sąmoningai gali rinktis, reikia jam jo, suteiks jis jam daugiau naudos, nei žalos ar ne. Tad greičiausia nesuprantate diskusijos iš esmės, Aš šneku apie pasirinkimo laisvę, žmogaus teisių pažeidimus, reikalingumą informuoti žmones ne tik apie naudą, bet ir apie galimas žalas, kontraindikacijas, galimų produktų įvairovę, bei edukaciją alternatyviomis apsaugos priemonėmis.

2. Taip, aš pritariu, kad Erkės įkandimo pasekmės gali būti gerokai skaudesnes, nei šiuo metu eskaluojamos tymų, kurie dabar yra baimės faktorius numeris vienas. Mirčių nuo tymų Lietuvoje registruotų nėra. Mirčių nuo erkės įkandimo sukeltų pasekmių yra. Tad jūsų baimė verčianti jus bandyti saugotis yra tikrai pagrįsta.

3. Jūsų norimo iššūkio modeliavimas yra nepagrįstas realybe. Visų pirma jums reikės rasti erkes su erkiniu encefalitu. Gal galite informuoti mane, kaip darysite atranką? Taip pat, jei jau norite modeliuoti realiai, tai aš pateiksiu kaip tai turėtų būti punktuose žemiau.

4. Mane nuo erkių įkandimo sukeltų komplikacijų saugo 5 lygiai. 1 lygis - aš asmeniškai didžiąją savo gyvenimo dalį nesu ten, kur jų apskritai yra. Tarkime esu apie 60 dienų iš 365 per metus ten, kur tos erkės apskritai būtų. Pasivertus į valandinį rodiklį (kad būtų kiek tiksliau) aš įsivertinu, kad tokioje erdvėje būčiau apie 360 valandų iš 8760 valandų per metus. Taigi erkei praeiti mano pirmąjį apsaugos lygį yra apie 4%.

5. Antras mano apsaugos lygis yra repelentas. CDC teigia, kad įvairūs repelentai turintys DEET, picaridin, IR3535, Citrininio eukalipto aliejaus, para-menthane-diol, ar 2-undecanone yra tai, ko erkės bijo iš tolo. Taip pat CDC rekomenduoja drabužius, kojines, batus, palapines apdirbti produktu turinčiu savyje permethrin. Naudojant šiuos produktus erkės įkandimas gali būti daugiau tik teorinis, nei praktinis.

6. Trečias apsaugos lygis yra pačios erkės. Erkiniu encefalitu ar Laimo liga toli gražu nėra užkrėsta kiekviena erkė. Mokslinėse studijose teigiama (pradėję ieškoti tikrai jas rasite), tikimybė pasigauti Laimo ligą yra didesnė nei Encefalitą ir yra maždaug nuo 0% iki 50%. Tai priklauso nuo erkės rūšies ir laiko, kiek ji buvo įsisiurbusi. Dvi rūšys tik apskritai gali tai padaryti. Alison Hinckley, CDC epidemiologas teigia, kad erkė turi būti įsisiurbus 48-72 valandas, kad perneštų ligą. Įvairių studijų duomenimis, pavojingų erkių gali būti nuo 0.1% iki 30%, išimtinais atvejais iki 50%. Gaila tokių studijų Lietuvoje atlikta nėra, bet yra apytikslės. Štai ši informacija: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK279241/ kalbant apie mūsų regioną nustatoma, kad 0.1% - 5% erkių gali turėti virusą.

7. Ketvirtas mano apsaugos lygis yra taip pat iš CDC rekomendacijų. Grįžus iš erdvės, kur galima buvo pasigauti erkę, reiktų iškart maudytis, pasikeisti drabužius ir kruopščiai save ar savo vaikus apžiūrėti.

8. Penktas mano apsaugos lygis yra homeoprofilaktika. Mes mokame ir saugotis, ir gydytis, ir pasitikrinti ar tokie metodai veikia praktiškai. Tai darome ne vieną dešimtmetį.

Tad Erkei praeiti mano 5 apsaugos lygius nelabai yra net ir teorinės galimybės.

9. Dabar žiūrime jūsų tikimybes. Jūs norite saugotis skiepo pagalba. Tai jūsų teisė ir niekas nuo to atkalbėti jūsų neketina. Jūs tikite, kad Encepur vakcina platinama Lietuvoje yra patikimiausia apsauga nuo erkės įkandimo pasekmių, tad jūsų pasirinkimo nekvestionuosiu, gerbiu ir pritariu. Saugokitės.

10. Susileisdami Encepur, jūs iš karto praleidžiate 4 mano apsaugos lygius, susileisdami produktą, kuris turi ir šalutinius poveikius. Vakcinos efektyvumas po 3 dozių - 97%, antikūnai mažėja maždaug 15% per metus.

Jums reikės 3 dozių, plius stiprinamosios dozės po metų ir vėliau visą gyvenimą kas 5 metus. (nors reklamuoja, kad kasmet). Taigi kiekvieną kartą besileisdami preparatą jūs rizikuojate:

a) 10% galvos skausmais, raumenų skausmais, laikinais skausmais injekcijos vietoje, šiaip bendru negalavimu.

b) iki 10% pykinimu, atralgija, uždegimine reakcija, patinimu, paraudimu injekcijos vietoje, karščiavimu virš 38 laipsnių temperatūros, 3 paras gripo simptomais. Kitaip tariant, iki 3 parų galite tiesiog sirgti.

c) 1% rizikuojate vemti .

d) 0.1% ir mažiau kaskart leidžiantis preparatą, rizikuojate smegenų dangalų dirginimu, sunkiomis alerginėmis reakcijomis, išplitusiu bėrimu, tinimu galvos, kaklo srityse, įskaitant veidą, lūpas, liežuvį, gerklę, Stirodu (šiurkščiu aukšto tono garsu kvėpuojant dėl kvėpavimo takų nepraeinamumo ar paburkimo), dusuliu, kvėpavimo pasunkėjimu, bronchų spazmu, kraujospūdžio sumažėjimu, regos sutrikimais, trombocitų sumažėjimu, limfmazgių tinimu, neurologiniais sutrikimais, bei galimybe susirgti tuo, nuo ko norėjote apsisaugoti.

11. Tad jūsų norimą iššūkį aš priimu. tikiuosi nepavesite, nepabėgsite ir transliuosime jį viešai. Realybėje jis turėtų būti toks:

Jūs tiesiog leiskite live įrašus, kaip vakcinuojates 3 dozėmis ir saugotės savo pasirinktu, pamatuotu sprendimu nuo erkės įkandimo.  Taip pat rodykite live transliaciją, kaip randate tikrai užkrėstą erkę, kaip ji įkanda, ir kaip reaguoja jūsų paskiepytas organizmas ir į injekciją, ir į erkės įkandimą. Tai bus puiki edukacinė medžiaga.  O aš tuo tarpu bandysiu kruopščiai saugotis savo 5 lygių apsauga, nuo jūsų surastos ir man skirtos sergančios erkės, kurią kažkokiu mistiniu būdu, galbūt komentarų feisbuke pagalba, persiusite man ją bandyti įkasti.

12. Jei tik atsiras bet kokios šnekos valstybėje jūsų siūlomu apsaugos būdu saugoti kiekviena žmogų prievarta, tada, be abejo, išgirsite apie tai šnekant ir Kiguolį, kuris kels laisvos valios ir pasirinkimo klausimus valstybėje, saugių ir efektyvių vakcinų pasirinkimo klausimus, bei alternatyvių apsaugos priemonių pasirinkimo klausimus.

13. Primenu, vakcinacija Herd Imunity (kolektyvinio Imuniteto) nuo erkių nesukuria. Tai, kad jūs pasiskiepysite, jūsų draugo erkės dėl to mažiau nepuls ir mažiau į duris nesibels.

Visiems skaitytojams primenu:

Skiepai nuo erkinio encefalito neapsaugo nuo kitų erkių pernešamų ligų (pvz., boreliozės)

Encepur vakcinos vartoti negalima:

jeigu yra padidėjęs jautrumas bet kuriai sudedamajai šios vakcinos medžiagai, įskaitant pagalbines medžiagas arba gamyboje naudojamų medžiagų likučius (pvz. chlortetraciklinas, gentamicinas, neomicinas, formaldehidas, kiaušiniai, vištienos baltymai, tokie kaip ovalbuminas);

jeigu po ankstesnių tos pačios vakcinos injekcijų gydytojas Jums buvo nustatęs neurologinių sutrikimų.

Pasakykite gydytojui, jeigu sergate ūminėmis ligomis, kurioms būtinas gydymas. Skiepytis galima tik pasveikus, bet ne anksčiau kaip po dviejų savaičių.

Jūsų gydytojas turėtų atidžiai įvertinti, ar Jus būtina skiepyti, jeigu anksčiau yra buvę smegenų pažeidimų.

Jūsų gydytojas apsvarstys skiepijimo galimybę, jeigu sergate lėtinėmis ligomis, nes yra tam tikra sunkių ligų komplikacijų rizika, kurios galima išvengti Jus skiepijant.

Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Reikia imtis atsargumo priemonių, jei skiepijant Encepur adults kartu vartojate vaistus, kurie slopina imunitetą.

Encepur vartojimo nėštumo ir žindymo laikotarpiu saugumas klinikiniais tyrimais nenustatytas.

Taip pat įvertinkite kitas alternatyvas apsaugai nuo šio monstro besibeldžiančio į jūsų duris, bei sąmoningai nuspreskite, galbūt mano 5 naudojami apsaugos lygiai jums bus priimtinesnis apsaugos būdas.

Šierinkite mano mielieji draugai šį postą, šį iššūkį, labai laukiu live transliacijos. Manau apie Erkes turėtų būti informuotas kiekvienas, ypač girdintis gąsdinančias Radio ir TV reklamas.

Iššūkyje buvo minimas ir Dainius Kepenis

AČIŪ  

Ugnius Kiguolis
https://firmusmedicus.lt/