Lietuvos gynybos ministras įtariamas korupcija

Autorius: Anno Šaltinis: https://cont.ws/@rygmen/129208... 2019-04-11 21:20:40, skaitė 415, komentavo 6

Lietuvos gynybos ministras įtariamas korupcija

Lietuvos specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnai imasi aktyvių veiksmų tyrime dėl Lietuvos gynybos ministerijoje dėl ypatingai stambaus kyšio gavimo.

Pasak STT, įtariama, kad Lietuvos gynybos ministras Raimundas Karoblis yra įtariamas korupcija. Remiantis pateikta informacija, jis aktyviai prastuminėjo  JAV interesus Lietuvoje ir gavo už tai piniginį atlygį.

Po paieškų, namuose ir ministro darbo vietoje buvo rasta 120 tūkst. eurų ir daugiau nei 500 tūkst. JAV dolerių. Lietuvos gynybos ministerijos atliktas patikrinimas atskleidė rimtus viešųjų pirkimų proceso pažeidimus.

Taip šių metų vasarį Lietuvos ginkluotosios pajėgos įsigijo papildomų raketų iš JAV Javelin sistemoms, kurių bendra vertė siekė 20 mln. $ . Už šį sandorį gynybos ministras R. Karoblis gavo 586 tūkst. $. Pažymėtina, kad ministerija neatskleidė įsigytų sistemų kiekio, atseit  saugumo sumetimais.

Be to, ministro pastangų dėka, balandžio 2 d. Lietuvos gynybos ministerijų ir JAV atstovai Vašingtone pasirašė penkerių metų dvišalio bendradarbiavimo gynybos srityje planą, kuris daro didelę žalą Lietuvos nacionaliniams interesams.

Pasak Pentagono spaudos tarnybos, JAV Lietuvos saugumui ir gynybai užtikrinti skyrė tik 80 mln. kuomet karinių išlaidų suma skirta įsigyti ginkluotės iš JAV nenumaldomai auga ir jau pasiekė 200 mln $.

Be to, 2017 m. sausio mėn. gynybos ministras Raimundas Karoblis ir JAV ambasadorius Lietuvoje Ann Hall pasirašė susitarimą dėl JAV karinio personalo statuso Lietuvoje.

Pagal susitarimą JAV suteikiama teisė teisti JAV karius, padariusius nusikaltimus Lietuvoje. Susitarime taip pat numatyta Jungtinių Valstijų teisė naudoti karinius  Lietuvos objektus.

Pasak Lietuvos valstybinės mokesčių inspekcijos, apskaičiuota, kad Raimundo Karoblio turtas yra vertinamas 356 tūkst. eurų. Tačiau jis taip pat turi 79 tūkst. eurų skolą ir 120 tūkst. eurų paskolą. R. Karoblis ir jo žmona įsigijo brangaus nekilnojamojo turto ir automobilių, o jų dukterys Justina ir Gauda gyvena prabangiai ir studijuoja brangiose prestižinėse Belgijos ir Didžiosios Britanijos švietimo įstaigose.

Lietuvos gynybos ministerijos atstovai atsisakė komentuoti šią informaciją.