Balandžio 12-oji - Tarptautinė Kosmonautikos diena. Kosmosas ir Lietuva

Autorius: Socialistų partija Šaltinis: http://socialistupartija.blogs... 2019-04-12 15:30:51, skaitė 123, komentavo 3

Balandžio 12-oji - Tarptautinė Kosmonautikos diena. Kosmosas ir Lietuva

Balandžio 12 - Tarptautinė Kosmonautikos diena. Šią dieną Tarybų Sąjungos pilietis, komunistas Jurijus Gagarinas 1961 metais pirmą kartą žmonijos istorijoje pakilo į kosmosą.

Tarybų Sąjungos sudėtyje tada buvo ir Lietuvos Tarybinė Socialistinė Respublika. Vadinasi, į kosmosą pakilo ir Tarybų Lietuvos atstovas. Šis J. Gagarino skrydis parodė socialistinio ekonominio modelio, tarybinės politinės sistemos akivaizdų pranašumą prieš kapitalizmo laisvosios rinkos ekonomiką bei veidmainišką buržuazinės demokratijos režimą.


Video Gagarinas

Po šio skrydžio net JAV prezidentas Dž. Kenedis buvo priverstas pripažinti, kad "TSRS nugalėjo Vakarų visuomenę mokyklos suole". Tarybinė švietimo sistema buvo efektyviausia pasaulyje. Ji ruošė laisvus, plačiai išsilavinusius, kūrybiškus bei drąsius socialistinės visuomenės piliečius. Visuomenės, kurioje kiekvienas žmogus buvo brolis, bičiulis, draugas.

Dabartinė gi kapitalistinė švietimo sistema (tame tarpe ir Lietuvos), deja, rengia beraščius pridėtinės vertės kalikus, kurie konkurencinėje kovoje turi naikinti vienas kitą. Jie ne tik į kosmosą - jie virš savo piniginio intereso nesugeba pakilti.

SU ŠVENTE VISUS TARYBINIUS ŽMONES!